جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹
7:50:24 - پنج‌شنبه 1 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آرامش؛ مهم‌ترین مؤلفه در آموزش و پرورش
آرامش؛ مهم‌ترین مؤلفه در آموزش و پرورش
گروه فرهنگی ـ نماینده ولی‌فقیه در لرستان آرامش را مهم‌ترین مؤلفه در آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: کار تعلیم و تربیت در فضای آرام و به دور از تنش و هیجانات سیاسی امکان‌پذیر است. به گزارش ایکنا از لرستان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد  در دیدار با […]

گروه فرهنگی ـ نماینده ولی‌فقیه در لرستان آرامش را مهم‌ترین مؤلفه در آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: کار تعلیم و تربیت در فضای آرام و به دور از تنش و هیجانات سیاسی امکان‌پذیر است.

به گزارش ایکنا از لرستان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد  در دیدار با سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش لرستان که چهارشنبه، نهم اسفند انجام گرفت، در سخنانی آرامش را مهم‌ترین مؤلفه در آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: کار تعلیم و تربیت در فضای آرام و به دور از تنش و هیجانات سیاسی امکان‌پذیر است.
وی آرامش، طمانینه و ایجاد اعتماد و اطمینان بین کارکنان را از مشخصه‌های مدیریت کارآمد و اثربخش برشمرد و افزود: آموزش و پرورش گسترده‌ترین نهاد آموزشی و تربیتی است که طیف و تفکرات متنوعی هم در آن وجود دارد و نیاز است که مدیر این دستگاه از چنان ظرفیت عظیمی برخوردار باشد که بتواند برای دستیابی به اهداف تعلیم و تربیت بین این نیروها هماهنگی، وحدت و انسجام ایجاد کند.
امام جمعه خرم آباد وجود نبی مکرم اسلام (ص) را نمونه بارز این جامعیت عنوان کرد و ادامه داد: آموزش و پرورش از سلامت عملی خوبی برخوردار است و نیروهای توانمند، متفکر، فرهیخته، محقق، پژوهشگر، صاحب‌نظر و سالمی هم در این مجموعه وجود دارند که قابل مقایسه با هیچ نهاد یا دستگاه دیگری نیست.
وی تاکید کرد: باید قدردان این نعمت بزرگ بود و لزوماً مدیریت این دستگاه ظرفیت لازم را برای هدایت این نیروها داشته باشد.
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بر حساسیت خود نسبت به دستگاه تعلیم و تربیت تاکید کرد و افزود: انسان از حضور در میان این نیروهای صاحب‌نظر و فرهیخته احساس غرور می‌کند.

خبر جدید  رویدادهای خبری شنبه 23 دی ماه مرکز لرستان

آرامش؛ مهم‌ترین مؤلفه در آموزش و پرورش

آیت‌الله میرعمادی تصریح کرد: معلمان انتظار دارند تا مدیران آموزش و پرورش برای آنها ارزش و احترام قائل شوند و فضایی آرام برای آنها فراهم شود تا بتوانند کار تعلیم و تربیت را پیش ببرند.
امام جمعه خرم‌آباد تاکید کرد: نتیجه تلاش وکوشش متولیان تعلیم و تربیت اعم‌از معلم، مدیر و سایر کارکنان باید ارتقای آموزشی و تربیتی دانش‌آموزان باشد.
وی مدیریت را فرصت مناسبی برای پیشبرد اهداف برشمرد و گفت: باید در فضایی صمیمانه، علمی، تربیتی و دوستانه برای ارتقای جایگاه آموزش و پرورش در شاخص‌های مختلف برنامه‌ریزی کرد.
آیت‌الله میرعمادی افزود: آموزش و پرورش متعلق به مردم، نظام و حاکمیت است و همه باید با نگاه علمی و تربیتی به‌دنبال ارتقای علمی و فرهنگی دانش‌آموزان باشند و مسائل دیگر را در این فرایند دخالت ندهند .

خبر جدید  مشکلات ما در فرایند اقتصاد، هماهنگی‌هاست

آموزش و تربیت در فضایی ناآرام محقق نخواهد شد

سید احمدعلی موسوی‌نیا، سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش لرستان هم در این دیدار سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را نقشه راه و راهبرد متولیان تعلیم و تربیت عنوان کرد و گفت: تلاش می‌کنیم تا با تاسی از آموزه‌های قرآنی و تبعیت از سیره و روش معصومین(ع) دانش‌آموزانی در تراز جمهوری اسلامی تربیت کنیم
وی افزود: تربیت اساس و بنیان آموزش و پرورش است و تا دانش‌آموز تربیت نشود نمی‌توان در تعلیم و آموزش او توفیق حاصل کرد.
موسوی کار معلمی را رسالتی خطیر عنوان کرد و گفت: مسئولیت معلم هم در کنار جایگاه ارزشمندی که در نظام ارزشی اسلام دارد؛ مسئولتی سنگین و دشوار است و باید به آن اهتمام ورزید.
وی تاکید کرد: آموزش و تربیت در فضایی ناآرام محقق نخواهد شد و باید تلاش کنیم تا آرامش را بر آموزش و پرورش برقرار کنیم تا معلمان بتوانند در این مسیر گام بردارند.
سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش لرستان گفت: آموزش و پرورش تمام ظرفیت‌ها را به کار خواهد گرفت تا بین نیروها اتحاد، هماهنگی و همدلی ایجاد کند و به نفع تعلیم و تربیت از وجود آنها هوشمندانه استفاده کند . موسوی‌نیا در پایان سخنان خود با تبریک هفته تربیت اسلامی و سالروز تاسیس نهاد مقدس امور تربیتی از تلاش‌های نماینده ولی‌فقیه در استان و ائمه جمعه در اقامه نماز جماعت در مدارس و ترویج فرهنگ دینی و اسلامی تجلیل کرد .

خبر جدید  ۲۰ آذر؛ آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره‌های هفته قرآن و عترت لرستان

انتهای پیام



داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد