دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰
8:04:10 - سه‌شنبه 13 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آشنایی با سیره علوی معیار انتخاب مدیران باشد
آشنایی با سیره علوی معیار انتخاب مدیران باشد
گروه اجتماعی: عضو هیات علمی دانشگاه آزاد نجف‌آباد اظهارکرد: لازم است یک‌سری دوره‌ها و کارگاه‌ها برای کارگزاران و مسئولان برگزار شود که با تاریخ اسلام، نهج‌البلاغه و سیره علوی آشنا و به‌صورت جدی از آنها خواسته شود و یکی‌از معیارها برای انتخاب مدیران باشد. ناصر جدیدی، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد نجف‌آباد در گفت‎وگو با […]

گروه اجتماعی: عضو هیات علمی دانشگاه آزاد نجف‌آباد اظهارکرد: لازم است یک‌سری دوره‌ها و کارگاه‌ها برای کارگزاران و مسئولان برگزار شود که با تاریخ اسلام، نهج‌البلاغه و سیره علوی آشنا و به‌صورت جدی از آنها خواسته شود و یکی‌از معیارها برای انتخاب مدیران باشد.

ناصر جدیدی، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد نجف‌آباد در گفت‎وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، با اشاره به برگزاری نهمین دوره همایش «سیره علوی» که قرار است ۲۹ بهمن‌ماه جاری به‌صورت بین‌المللی به‌ میزبانی جهاددانشگاهی لرستان برگزار شود، گفت: کیفیت علمی همایش‌های سیره علوی باید بالاتر برود و دانشگاهی‌تر شود.
وی با تاکید بر این‌که باید جرات و جسارتی در طرح مسائل و واقعیت‌ها وجود داشته باشد و در چنین همایش‌هایی مطرح شود، اضافه کرد: جامعه‌ای که شعار علوی بودن می‎دهد و قرار است ساختارها، قوانین، اقدامات و افکار افراد بر این اساس تنظیم و تبیین شود، طرح این مسائل جرات و جسارت می‌خواهد کمااینکه راهکارهای لازم برای همه گروه‌ها و اقشار، از خروجی‌های چنین همایش‌هایی ضرورت دارد.

خبر جدید  گزارش تصویری تشییع و خاک‌سپاری شهدای گمنام در خرم‌آباد

ضرورت آشنا شدن عموم مردم و مسئولان با سیره علوی

جدیدی با بیان این‌که اگر می‌خواهیم سیره علوی در جامعه نهادینه شود باید عموم مردم، والدین، دانشگاهیان، مسئولین و مدیران در همه سطوح درگیر شوند، تاکید کرد: پیشنهاد اول این است که باید مسئولین ما در همه سطوح آشنایی جدی با تاریخ اسلام و سیره علوی داشته باشند و حتی اگر لازم باشد یک‌سری دوره‌ها و کارگاه‌ها برای کارگزاران و مسئولین ما برگزار شود که با تاریخ اسلام، نهج‌البلاغه و سیره علوی آشنا و به‌صورت جدی از آنها خواسته شود و یکی‌از معیارها برای انتخاب مدیران باشد.
این استاد تاریخ دانشگاه آزاد واحد نجف‌آباد با بیان این‌که مطالعه و گذراندن کارگاه‌های سیره علوی به‌طور جدی دنبال شود، افزود: بسیاری از مدیران و مسئولین در سطوح مختلف حداقل‌ها را در این راستا نمی‌دانند.

ل

وی با تاکید براین‌که باید موضوع را از حالت شعاری خارج کنیم، چراکه هم‌اکنون گرفتار شعارزدگی و ظاهرسازی هستیم و این بسیار خطرناک است، بیان کرد: این موضوع باید حالت عملیاتی به خود بگیرد و در اعمال ما و مدیران و مسئولین نمود بیشتری داشته باشد.
جدیدی با اشاره به این‌که باید راه‌های آموزش نیز اصلاح شود، گفت: آموزش مبانی سیره علوی در مراحل پایینی آموزش از مدرسه آغاز و تا دانشگاه انجام شود و به شیوه کاملاً علمی و صحیح از عوام‌زدگی دوری کنیم.
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد نجف‌آباد با بیان این‌که موضوعات سیره ائمه(ع) در هیأت‌ها و روضه‌ها می‌بینیم و این منجر به شناخت نشده و نگاه صحیح و منطبق از واقعیت خیلی اوقات در این جاها گفته نمی‌شود، اظهارکرد: این در حالی‌است که به‌جای هیئت‌ و روضه‌ها مراکز علمی، دانشگاهی و حتی حوزه‌های علمیه قوی ما باید متولی باشند.

خبر جدید  اکران زنده «شهر موش‌ها»؛ جوندگانی که در خیابان‌ها جولان می‌دهند

لزوم آشنایی با نهج‌البلاغه/این کتاب حلال بسیاری از مشکلات است

این مدرس دانشگاه با تاکید براین‌که واقعیات را هر چند تلخ باشد گفته شود و عمل کنیم و از ظاهرسازی و شعارها را دوری کنیم، خاطر نشان کرد: سیره علوی فوق‌العاده است، اگرچه حتی شناخت حداقل از سیره علوی داشته باشیم بسیاری ازمشکلات فرهنگی جامعه ما حل می‌شود.
جدیدی با بیان این‌که چه‌قدر با نهج‌البلاغه آشنا هستیم؟ افزود: ما که به‌عنوان آینه شیعه هستیم چند بار نهج‌ابلاغه را خواندیم می‌دانیم چند که خطبه و نامه دارد؟
وی با اشاره به این‌که مجموعه سیره علوی جایگاه خود را دارد و نهج‌البلاغه به‌تنهایی می‌تواند حلال بسیاری از مشکلات ما باشد، معرفی نهج‌البلاغه در مراکز آموزشی، رسانه‌های مکتوب و ملی ضروری دانست و گفت: لازم است جریان وسیعی راجع‌به نهج‌البلاغه‌شناسی راه‌اندازی شود چراکه در مسائل تربیتی و اخلاقی و هجمه‌های فرهنگی مفید است.
وی مطرح کرد: آن‌چه مورد انتظارت است این است که خروجی‌ها و پشنهادات از همایش‌ها عملی‌تر، بهتر و قابل سنجش باشد.
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد نجف‌آباد اظهارکرد: این همایش‌ها وارد حوزه آسیب‌شناسی در جامعه شود و این‌که نهج‌البلاغه را نمی‌شناسیم چه تبعات و مشکلاتی را برای ما در سطوح مختلف ایجاد کرده است.

خبر جدید  گلچینی از وصیت‌نامه شهید عباس‌علی الیاسی گلباغیداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب