یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
15:30:02 - پنج‌شنبه 8 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آغاز طرح «ضیافت اندیشه» ویژه اساتید دانشگاه علوم پزشكی لرستان
آغاز طرح «ضیافت اندیشه» ویژه اساتید دانشگاه علوم پزشكی لرستان
گروه فرهنگی: طرح «ضیافت اندیشه» ویژه اساتید دانشگاه علوم پزشكی لرستان امروز پنج‌شنبه، ۱۹ بهمن آغاز شد. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، کوروش ساکی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان امروز پنج‌شنبه، ۱۹ بهمن در مراسم افتتاحیه ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه علوم پزشكی لرستان، اظهار کرد: امروزه در جهانی زندگی می‌كنیم كه نقش‌های زیادی […]

گروه فرهنگی: طرح «ضیافت اندیشه» ویژه اساتید دانشگاه علوم پزشكی لرستان امروز پنج‌شنبه، ۱۹ بهمن آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، کوروش ساکی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان امروز پنج‌شنبه، ۱۹ بهمن در مراسم افتتاحیه ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه علوم پزشكی لرستان، اظهار کرد: امروزه در جهانی زندگی می‌كنیم كه نقش‌های زیادی بر عهده انسان گذاشته شده است.
وی عنوان كرد: در دنیای امروز دریای عظیمی از اطلاعات بر انسان وارد شده است و اگر ما نخواهیم بر این اطلاعات تآمل كنیم توفیقی نخواهیم داشت.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی لرستان با بیان این‌که دانشگاه محلی است كه بستر تفكر و تآمل را برای انسان در مورد این اطلاعات فراهم می‌كند، گفت: در عرصه اندیشه هر روز كه رشد می‌كنیم معلومات گذشته را حفظ می‌كنیم و این درصورتی است كه در عرصه رشد فیزیكی این مهم محقق نخواهد شد.
ساكی عنوان كرد: معرفت نسبت به خداوند و عالم هستی جزئی از این اندیشه ماندگار است و هیچ‌گاه دچار زوال نخواهد شد.
وی با بیان این‌که بر این اساس وظیفه سنگین اساتید در دانشگاه‌ها به وضوح قابل تشخیص است، اظهارکرد: بدون تردید تحصیل و دانش به‌صورت واقعی نوع رفتار و گفتار انسان‌ها را تحت شعاع قرار می‌دهد.
ساکی با اشاره به این‌که در دانشگاه‌ها باید به جوانان بیاموزیم چه‌طوراز جز به كل بروند و به حقیقت ذاتی عالم برسند، تاكید كرد: البته علوم در دو گروه ابزاری، علم ایدئولوژی و اعتقادی قرار می‌گیرند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی لرستان با بیان این‌که ما هرچه‌قدر در زمینه علوم ابزاری رشد كنیم بازهم در انتها ناقص خواهد بود و در واقع این علم ایدئولوژیك است كه سرانجام عالم را برای ما روشن می‌كند و تكمیل‌كننده علم ابزاری خواهد بود، بیان کرد: دانشگاه‌ها محل حصول هر دوی این علوم هستند قطعا برگزاری این‌گونه نشست‎ها می‌تواند زمینه ارتباط این دو نوع از علوم را برای ما روشن كند.

خبر جدید  ۵ خانواده لرستانی اعضای بیمار مرگ مغزی خود را اهدا کردندداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب