جمعه, ۴ مهر , ۱۳۹۹
3:21:42 - جمعه 28 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آیین بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی در بروجرد برگزار شد
آیین بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی در بروجرد برگزار شد
بروجرد – ایرنا – آیین بزرگداشت رحلت آیت الله هاشمی شاهرودی پنجشنبه شب درمسجد شیخ احمد بروجرد برگزار شد.

به گزارش ایرنا، استاد حوزه علمیه قم دراین آیین گفت: آیت الله شاهرودی ازعلمای بزرگی بود که در راه خدا قدم برمی داشت.
حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی اسدی نسب افزود: این عالم ربانی علم خود را در راه خدا صرف کرد و خداوند نیز به ایشان مقام والایی داد.
وی اظهارداشت: علما دیوارها و حافظان اسلام هستند و اگر از دنیا بروند شکافی در دین ایجاد می شود.
استاد حوزه علمیه قم اضافه کرد: از ویژگی های بارز آیت الله شاهرودی واقعی بودن در دین بود، و همه محققین حوزه علمیه قم وی را به عنوان فقیه می شناختند.
حجت الاسلام اسدی نسب بیان کرد: آیت الله شاهرودی در دوران ریاستش در قوه قضاییه بسیاری از قوانین را اسلامی و ساختار این قوه را متحول کرد.
وی ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی آیت الله شاهرودی تعادل سیاسی بود، ایشان هیچ وابستگی به جناح های سیاسی نداشت و همواره از ارزش های اسلامی و دینی پیروی می کرد و طرفدار حق و حقیقت بود.
استاد حوزه علمیه قم افزود: آیت الله شاهرودی در ولایت ذوب بود و رهبری نیز فوق العاده او را دوست داشت ایشان خار چشم دشمنان ولایت و رهبری بودند.
حجت الاسلام اسدی نسب اظهار داشت: یکی دیگر از خصلت های آیت الله شاهرودی بندگی خاص خدا و ترک هوای نفس بود، و با روحیه معنوی که داشت توانست مسیرهای سختی را پشت سر بگذارد.
وی بیان کرد: آیت الله شاهرودی فردی انقلابی و برادر سه شهید بود و در راستای ولایت حرکت می کرد و آثار گران سنگی برجای گذاشته که تاثیر گذاری این عالم در حوزه ها به یادگار خواهد ماند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، مراسم بزرگداشت رحلت آیت الله هاشمی شاهرودی پنجشنبه بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد شیخ احمد با حضور امام جمعه، فرماندار بروجرد، مسئولان شهرستانی، فرماندهان نظامی، انتظامی و اقشار مختلف مردم بروجرد برگزار شد.
۷۱۹۰/۷۲۷۳

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  مراکز دهستان های سلسله به کتابخانه عمومی تجهیز شوندداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد