سه شنبه, ۱۲ مرداد , ۱۴۰۰
13:19:11 - پنج‌شنبه 8 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای طرح روستای بدون بیکار در لرستان
اجرای طرح روستای بدون بیکار در لرستان
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان از اجرای طرح روستای بدون بیکار در استان خبرداد. به‌گزارش ایسنا، گودرز امیری با اشاره به اجرای طرح روستای بدون بیکار در لرستان گفت: در این راستا با مدیران فنی‌وحرفه‌ای، جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و گردشگری رایزنی شده تا این طرح عملیاتی شود. همچنین پنج روستا […]

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان از اجرای طرح روستای بدون بیکار در استان خبرداد.

به‌گزارش ایسنا، گودرز امیری با اشاره به اجرای طرح روستای بدون بیکار در لرستان گفت: در این راستا با مدیران فنی‌وحرفه‌ای، جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و گردشگری رایزنی شده تا این طرح عملیاتی شود. همچنین پنج روستا به عنوان پایلوت در شهرستان‌های استان شناسایی شدند که با حمایت بانک کارآفرین فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان با اشاره به اینکه قرار شد فنی‌وحرفه‌ای استان ۱۲ روستا را به عنوان پایلوت در شهرستان‎ها در نظر بگیرد و افراد بیکار را شناسایی و براساس نیاز خود، آنها را آموزش دهند، افزود: این افراد پس از اینکه مهارت لازم را کسب کردند یا نیاز به تسهیلات دارند یا ندارند، چنانچه تسهیلات بخواهند باید تعاونی، تشکیل و یا انفرادی اقدام کنند که در هر دو صورت از آنان حمایت خواهیم کرد.

خبر جدید  افتتاح ۷۵۰ واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه

وی با بیان اینکه شاید ما دولتمردان نتوانیم آن رفاه، آرامش و آسایشی که مردم به دنبال آن هستند بدون مشارکت آنها تامین کنیم، اظهار کرد: کوه‌ها و طبیعت لرستان پتانسل خوبی برای کشت گیاهان دارویی است. در حال حاضر کشت کرفس یکی از محصولات و گیاهان دارویی و نادر است که معمولا در زاگرس رشد می‌کند و این موضوع در دستور کار منابع طبیعی استان قرار گرفته است. می‌توان از  طبیعت لرستان برای کشت این داروی گیاهی خوب بهره برد.

امیری گفت: در اراضی شیبدار کشت درختان مثمر دیم و در بسیاری از اراضی کشت زعفران، سیر و موسیر در دستور کار جهاد کشاورزی و منابع طبیعی لرستان قرار دارد و چنانچه اهالی تمایل دارید برای این کار حمایت خواهیم کرد.

خبر جدید  انتقاد معاون اقتصادی استاندار از مدیران برخی واحدهای تولیدی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان بیان کرد: اگر می‌خواهیم موفق باشیم باید از طریق تجارت الکترونیک اقدام کنیم و این مهم را در دستور کار قرار دهیم.

امیری با بیان اینکه چنانچه در امر تولید صنایع دستی ورود پیدا کنیم بازار  این محصولات وجود دارد، اضافه کرد: اهالی روستا می‌توانند تشکل بازاریابی و صادراتی برای فروش محصولات صنایع دستی خود تشکیل دهند.

وی گفت: انتظار می‌رود حداقل پس از ۶ ماه بگویم افرادی که متقاضی کار بودند و آموزش‌های مهارتی را فراگرفتند شاغل شدند و منبع درآمد پایدار دارند.

خبر جدید  آغاز عملیات ساخت بیمارستان گهر دورود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان اظهار کرد: در بحث توسعه گردشگری نیاز نیست که حتما هتل احداث شود چرا که در گردشگری پتانسل بالایی وجود دارد و هم‌اکنون در استان فارس با غذای محلی خیلی از گردشگران خارجی جذب شدند. بوم‌گردی یکی از پتانسیل‌های بالا استان برای گردشگری است. این فضاها بسیاری خواهان دارد و مردمی که از زندگی شهری خسته شدند به دنبال استفاده از این فضاها هستند.

امیری عنوان کرد: جوان امروز جامعه ما از لحاظ دانایی از ما بالاترند، شاید تجربه آنها کم باشد اما انتظار داریم در بحث کسب و کار در روستاها جوانان همت کنند تا این مهم عملیاتی شود و ما نیز براساس توانمان از آنها حمایت خواهیم کرد.
انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب