پنج شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۴۰۰
13:52:02 - پنج‌شنبه 15 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای طرح «همکاری خانه و مدرسه» در خرم‌آباد
اجرای طرح «همکاری خانه و مدرسه» در خرم‌آباد
گروه فرهنگی ـ با هدف استحکام رابطه والدین با کودک، کودک با کودکان دیگر، والدین با خانواده، والدین با والدین دیگر و والدین با نهادها و سازمان‌ها، طرح «همکاری خانه و مدرسه» در مدارس دوره ابتدایی شهرستان خرم‌آباد اجرا می‌شود. به گزارش ایکنا از لرستان، فرید بهرامی، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش […]

گروه فرهنگی ـ با هدف استحکام رابطه والدین با کودک، کودک با کودکان دیگر، والدین با خانواده، والدین با والدین دیگر و والدین با نهادها و سازمان‌ها، طرح «همکاری خانه و مدرسه» در مدارس دوره ابتدایی شهرستان خرم‌آباد اجرا می‌شود.

به گزارش ایکنا از لرستان، فرید بهرامی، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان لرستان پنج‌‍شنبه، ۲۶ بهمن در جمع خبرنگاران از اجرای آزمایشی طرح «فست» در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در قالب همکاری خانه و مدرسه در پنج دبستان در حاشیه شهر خرم‌آباد از مهر امسال خبر داد.
وی با بیان این‌که طرح فست «همکاری خانه و مدرسه» یکی‌از ۱۰ طرح موفقی است که در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در برخی از کشورهای جهان اجرا و نتایج ثمربخشی هم در پی داشته است، ادامه داد: این طرح به همکاری مشترک ستاد مبارزه با مواد مخدر، وزارت آموزش و پرورش، سازمان بهزیستی، دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل اجرا می‌شود.
بهرامی با تاکید بر این‌که طرح فست به‌دنبال تقویت روابط خانوادگی و ایجاد یک رابطه صمیمی بین اعضای خانواده است، ادامه داد: در این برنامه فرصت‌هایی برای والدین فراهم می‌شود تا با شرکت در جلسات هشت‌گانه مدتی را صرف بازی انفرادی با کودک خود کنند.
وی تصریح کرد: در این طرح کودکان هم سن و سال در ارتباط با یکدیگر قرار می‌گیرند تا از این طریق به حمایت از همدیگر بپردازند و متوجه شوند که در وظیفه سنگین مراقبت، تربیت و بزرگ کردن کودکان خود تنها نیستند.
بهرامی تاکید کرد: این طرح به‌منظور استحکام رابطه والدین با کودک، کودک با کودکان دیگر، والدین با خانواده، والدین با والدین دیگر و والدین با نهادها و سازمان‌ها مربوط است.
وی افزایش حمایت از توسعه شبکه خانوادگی مانند توسعه سرمایه اجتماعی، بهبود پیشرفت تحصیلی فرزندان، افزایش میزان توجه و دقت و کاهش استرس، افزایش عوامل محافظتی در مراقبت از کودکان، بهبود توانایی والدین برای گوش دادن به فرزندان و برقراری ارتباط ، کاهش تمسخر و پرخاشگری در مدرسه و پیشگیری از مشکلات بهداشت روانی کودکان را از دیگر هدف‌های این طرح ذکر کرد.

خبر جدید  ضرورت مطالعه تاریخ و آثار اقوام و گذشتگانداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب