شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹
15:26:56 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای قانون جامع ایثارگران از مصادیق شکر عملی
اجرای قانون جامع ایثارگران از مصادیق شکر عملی
گروه فرهنگی ـ مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران به روند کند اجرای قانون جامع ایثارگران اشاره کرد و گفت: اجرای قانون جامع ایثارگران از مصادیق شکر عملی است.

به گزارش ایکنا از لرستان، غلامرضا یاوندعباسی، مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران، امروز یکشنبه، دوم دی در شورای مشاوران امور ایثارگران دستگاههای اجرایی لرستان که در محل استانداری برگزار شد، با تاکید بر روانسازی اجرای قوانین و مقررات ایثارگران، اظهارکرد: نظارت و پیگیری رعایت قوانین و تکریم ایثارگران دو وظیفه شاخص مشاوران امور ایثارگران دستگاههای اجرایی است.
وی با اشاره به اینکه یک وظیفه مشاوران امور ایثارگران در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت و وظیفه دیگر در حوزه خدمات رسانی است، اضافه کرد: در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت باید ماده ۶۳ قانون جامع خدماترسانی به ایثارگران عملیاتی شود این در حالی است که ظرفیتی به نام شورای عالی توسعه فرهنگ ایثار و شهادت به ریاست رئیس جمهور ایجاد شده است که در سطح بالا برگزار و در استانها نیز این شورا به ریاست استاندار تشکیل میشود.
عباسی با ذکر این مطلب که مشاوران ایثارگران در حوزه فرهنگی باید اقدامات فرهنگی مرتبط با ایثار و شهادت را در ایام مناسبتی و غیرمناسبتی انجام دهند، یادآور شد: در اقدام مناسبتی با توجه به مناسبتهای تقویمی ایثارگران تکریم میشوند.
مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران با اشاره به اینکه در برخی موارد تکریم از ایثارگران در قالب تقویم نیست، ادامه داد: اگر تشخیص داده میشود که ایثارگری توانمندی پست تصدیگری دارد توسط مشاوران ایثارگران بیان شود. در برنامه ریزیها بهدنبال محدود کردن جامعه ایثارگری نباشیم وی با اشاره به اینکه بهترین روش تکریم ایثارگران این است که ما در پستها استفاده کنیم و آن ایثارگر به نحوی کار کند که با وجدان کاری بالا گرهگشای کار مردم باشد بر توجه به خانوادههای ایثارگران تاکید و ادامه داد: جلسات را با حضور خانوادههای ایثارگران برگزار کنیم و در برنامه ریزیها به دنبال محدود کردن جامعه ایثارگری نباشیم.
عباسی به تاثیر معنوی سرکشی و دیدار با خانوادههای شهدا و ایثارگران اشاره کرد و گفت: در ماده تسهیلات استخدامی همه دستگاهای اجرایی موظفند یک فرد را برای رسیدگی به امور ایثارگران در نظر بگیرند این در حالی است که در سال ۷۹ پست مشاور استاندار تعریف شد و سال ۸۲ مصوب شد تا شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران دارای آیین نامه شد.
مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران با تاکید بر مناسبسازی اماکن عمومی و معابر به جهت تسهیل تردد جانبازان و ایثارگران گفت: جامعه هدف مشاوران ایثارگران چند گروه هستند دسته اول ایثارگران گروه دوم ایثارگران مراجعه کننده به دستگاهها هستند لذا تابلوی مشاور ایثارگران در ادارات نصب شود و اگر در کار آنان ابهام وجود داشت آنان را راهنمایی کنید.
وی با اشاره به اینکه دسته دیگر مورد هدف مشاوران ایثارگران دستگاههای اجرایی ایثارگران جامعه هستند، ادامه داد: مشاور ایثارگران باید ببیند چگونه میتواند خدمتی به ایثارگران جامعه ارائه دهد.
وی به شاهبیتهای حوزه قوانین و مقررات امور ایثارگران به حوزه درمان ایثارگران اشاره کرد و گفت: یازدهم مهر سال گذشته درمان ایثارگران از بنیاد شهید به دستگاههای اجرایی منتقل شد اما باید برای اجرای این مصوبه شرایطی مهیا میشد اما این شرایط فراهم نشد لذا برای اینکه جامعه ایثارگران متضرر نشوند دستگاهها قرارداد درمان جانبازان را منعقد کنند.
عباسی در رابطه با بازگشت به کار و ادامه به کار برای ایثارگران گفت: این دو مورد کسانی صدق میکند مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار هستند به طوری که معادل فوق لیسانس برای آنها لحاظ میشود تا ۳۵ سال میتوانند خدمت کند.
مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران با ذکر این مطلب که بعد از ۳۵ سال اگر جانبازی دارای ۵۰ درصد جانبازی یا آزاده دارای سه سال سابقه اسارت یا فرزند شهید با تمایل دستگاه اجرایی میتواند او را بکارگیری شود، ادامه داد: از جمله حمایتهای تسهیل در اجرای قوانین و مقررات ایثارگران است کمااینکه نقش ایثارگران در پیگیری امور استان مدنظر قرار گیرد.
وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت ایثارگران در پستهای مدیریتی و رفع دغدغههای مسکن این قشر، اجرای قوانین ایثارگری را مصداق شکر عملی برشمرد و ادامه داد: مردم از نظام تکریم ایثارگران را انتظار دارند.
انتهای پیام
منبع :: http://lorestan.iqna.ir

خبر جدید  تجلیل از نویسنده انقلابی در قالب طرح سراسری «چهل قلم»داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد