شنبه, ۵ مهر , ۱۳۹۹
13:46:29 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای نمایش «روزهای بی‌قوام» در لرستان
اجرای نمایش «روزهای بی‌قوام» در لرستان
گروه فرهنگی – رئیس حوزه هنری لرستان از اجرای نمایش «روزهای بی‎قوام» طی دهه فجر امسال در استان خبر داد و گفت: جلد سوم کتاب بلدچی سال ۹۸ چاپ خواهد شد.

به گزارش ایکنا از لرستان، محمدحسین امیدی‎پور، رئیس حوزه هنری لرستان امروز چهارشنبه، پنجم دی در جمع خبرنگاران، در رابط با مهمترین برنامههای حوزه هنری لرستان تا پایان امسال، گفت: حوزه هنری لرستان از ابتدای سال برنامههای مختلفی در بخشهای مختلف تولید و اجرا پیشبینی کرد که بخشی از این برنامهها اجرا و بخش دیگر تا پایان سال اجرا میشود.
وی افزود: فعالیتهای فرهنگی حوزه هنری لرستان در بخش تولید و در رشتههای ششگانه هنرهای نمایشی، موسیقی، آفرینشهای ادبی، هنرهای تجسمی، شعر و داستان، فیلم و انیمیشن سعی کرده آثاری را تولید کند.
رئیس حوزه هنری لرستان در رابطه با ساخت فیلم کتاب بلدچی نیز عنوان کرد: کار سینمایی از این کتاب تاکنون پیشبینی نشده است ولی یک نمایش تولید شد که تلاش می‎کنیم این نمایش سال آینده در جشنواره فجر شرکت کند همچنین جلد سوم کتاب بلدچی سال ۹۸ چاپ خواهد شد و جلد اول نیز به چاپ سوم رسیده است.
وی بیان کرد: کتاب «بلدچی» دایرةالمعارف جامع دفاع مقدس لرستان است که بهعنوان منبع در اختیار مردم و افرادی‎که میخواهند کار پژوهشی، فیلم، انیمیشن و یا هر اثر هنری که به منبع نیاز داشته باشد قرار دادهایم همچنین کارهای دیگری در حوزه ادبیات دفاع مقدس توسط حوزه هنری استان در حال پیگیری است که امیدواریم تا پایان امسال سه اثر دیگر به مرحله انتشار برسد.
امیدیپور با اشاره به تولید کتاب پژوهشی زیباییشناسی از دیدگاه صدرالمتألهین (ملاصدرا)، گفت: این کتاب به قلم زینب ساکی است که در حوزه حکمت و اندیشه اسلامی تولید شده و مراحل پایانی انتشار را پشت سر میگذارد که تا پایان سال ۹۷ به چاپ میرسد.
وی عنوان کرد: بهمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در حوزه هنری لرستان نمایشی تحت عنوان «روزهای بیقوام» در حال تمرین است که در دهه فجر در استان لرستان به مدت یک هفته و در تهران نیز اجرای عمومی خواهد داشت همچنین در جشنوارهای که به همین مناسبت با موضوع آثار نمایشی حوزه هنر انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد حضور پیدا خواهد کرد.
رئیس حوزه هنری لرستان با اشاره به فعالیتهای عمرانی حوزه هنری در این مجموعه تصریح کرد: امسال سینمای فلسطین بروجرد با اعتباری بالغبر ۱۵ میلیارد ریال بازسازی شد که بخش عمده این اعتبار از توسط شرکت فرهنگی بهمن سبز وابسته به حوزه هنری تامین و حدود دو میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی دریافت شد هماکنون در استان دو سینمای دولتی استقلال خرمآباد و فلسطین بروجرد فعال است.
امیدیپور با اشاره به تغییر و بازسازی نمای بیرونی ساختمان حوزه هنری بیان کرد: متاسفانه در نمای بیرونی ساختمان حوزه هنری هیچگونه عناصری از معماری ایرانی، اسلامی و هنری استفاده نشده است بر همین اساس در نظر داریم نمای ضلع جنوبی ساختمان حوزه هنری را بهگونهای بازسازی کنیم که متناسب با فعالیتهای فرهنگی وهنری این مجموعه باشد و این تغییرات تا پایان دیماه به بهرهبرداری خواهد رسید.
وی گفت: در مجتمع فرهنگی حوزه هنری تعمیر سن سالن اجتماعات این مجموعه، آمادهسازی سالن کنفرانس و آمادهسازی پلاتو تمرین نمایش جهت تمرین گروههای نمایشی از دیگر فعالیتهای عمرانی مجموعه حوزه هنری است که تا یک ماه آینده به بهرهبرداری خواهند رسید.
امیدیپور با تاکید بر لزوم ساخت پلاتو تمرین نمایش اظهار کرد: در استان لرستان در حوزه نمایشی گروههای فعالی داریم و همین امر سبب میشود امکانات لازم را برای این گروهها فراهم کنیم.
وی تصریح کرد: گروههای نمایشی استان لرستان تاکنون حضور بسیار موفقی در جشنوارها داشتهاند و اخیراً نیز در جشنواره ملی مهر کاشان در بخش صحنهای یک گروه به سرپرستی ستار مهرشاد و در بخش خیابانی به سرپرستی پژمان شاهوردی جوایز متعددی را از این جشنواره در حوزه نمایش کسب کنند در همین راستا سعی میکنیم امکانات محدودی که داریم تقویت کنیم تا این گروهها در حوزه نمایشی بتوانند نمایندگان شایستهای برای استان باشند و افتخارآفرینی کنند. انتهای پیام
منبع :: http://lorestan.iqna.ir

خبر جدید  خرافات پایه علمی ندارد/ راه‌های مبارزه با این پدیدهداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد