یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
17:23:41 - جمعه 9 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
احداث ۱۲۰۰ هکتار باغات دیم در اراضی شیب‌دار لرستان
احداث ۱۲۰۰ هکتار باغات دیم در اراضی شیب‌دار لرستان
به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی در حاشیه سفر به دورود در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ادامه سفرهای استانی که طی ایام دهه فجر داریم امروز توفیقی شد که در کنار مردم این شهرستان باشیم. وی بابیان اینکه امروز چندین پروژه عمرانی و اقتصادی افتتاح یا کلنگ زنی شد، افزود: تعداد این پروژه‌ها […]

به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی در حاشیه سفر به دورود در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ادامه سفرهای استانی که طی ایام دهه فجر داریم امروز توفیقی شد که در کنار مردم این شهرستان باشیم.

وی بابیان اینکه امروز چندین پروژه عمرانی و اقتصادی افتتاح یا کلنگ زنی شد، افزود: تعداد این پروژه‌ها ۷۵ مورد باارزش ۵۶ میلیارد تومان است که عمدتاً طرح‌های خوبی هستند.

استاندار لرستان کارخانه آسفالت را یکی از این پروژه‌ها عنوان کرد و گفت: این واحد می‌تواند بخشی از نیاز طرح‌های اطراف خود را تأمین کند.

خادمی بابیان اینکه یک طرح مهم برای کارخانه آرد کلنگ زنی شد که سیلوی ذخیره غلات است، ادامه داد: این پروژه نیز طرح خوبی است که امیدواریم در اواخر بهار به نتیجه برسد.

وی به گازرسانی ۱۰ روستا در بخش «سیلاخور» اشاره کرد و بیان داشت: اکثر روستاهای این منطقه از نعمت گاز برخوردار شده‌ و تعداد محدودی که باقی‌مانده‌اند در اسرع وقت حتماً گازرسانی خواهند شد.

استاندار لرستان به افتتاح خانه فرش دورود نیز اشاره کرد و افزود: این شهرستان حدود دو هزار بافنده فرش دارد که این خانه به‌عنوان کاری نرم‌افزاری می‌تواند در بحث بازاریابی و آموزش کمک مؤثری به آن‌ها باشد.

استاندار لرستان بابیان اینکه استان ظرفیت‌های خوبی در تولید سنگ دارد به افتتاح کارخانه سنگ دورود اشاره کرد و گفت: این واحد از باطله‌های سنگ استفاده می‌کند که یکی از نقاط قوت کار است چراکه حدود ۷۲۰ هزار تن باطله سنگ در معادن استان وجود دارد و برای کار اصلی معدن مزاحمت ایجاد می‌کند.

خادمی با اشاره به اینکه این کارخانه ۱۲ هزار تن باطله سنگ را جمع‌آوری می‌کند، ادامه داد: از این خطوط می‌توانیم ۵۰ مورد را در استان مستقر کنیم؛ با این کار ضمن تبدیل مواد اولیه برای تولید، می‌توان صادرات نیز داشت.

وی ازجمله اقدامات خوبی که در استان شروع‌شده احداث باغات دیم در اراضی شیب‌دار را برشمرد و گفت: معتقدم این کار دیر آغاز شد و باید خیلی قبل‌تر انجام می‌گرفت؛ قرار است امسال ۱۲۰۰ هکتار باغ به این روش احداث شود که ۳۰۰ هکتار آن در شهرستان دورود واقع‌شده است.

خبر جدید  جان باختن سرباز وظیفه در جریان مهار آتش سوزیداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب