سه شنبه, ۶ آبان , ۱۳۹۹
10:15:02 - دوشنبه 26 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اخذ مجوز تأسیس ۳ مرکز رشد در مراکز علمی ـ کاربردی لرستان
اخذ مجوز تأسیس ۳ مرکز رشد در مراکز علمی ـ کاربردی لرستان
گروه فرهنگی ـ رئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی لرستان با اشاره به این‌که تأسیس مراکز رشد خوشه‌های فناوری و نوآوری در دستور کار این دانشگاه است، گفت: سال گذشته درخواست تأسیس سه مرکز رشد در مراکز استان را داشتیم که تاکنون موافقت اصولی یکی از آنها اخذ شده است و پیگیر دیگر مراکز نیز هستیم […]

گروه فرهنگی ـ رئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی لرستان با اشاره به این‌که تأسیس مراکز رشد خوشه‌های فناوری و نوآوری در دستور کار این دانشگاه است، گفت: سال گذشته درخواست تأسیس سه مرکز رشد در مراکز استان را داشتیم که تاکنون موافقت اصولی یکی از آنها اخذ شده است و پیگیر دیگر مراکز نیز هستیم که البته تأسیس مراکز نوآوری بیش از راه‌اندازی مراکز رشد مدنظر است.

به گزارش ایکنا از لرستان، سعید فرح‌بخش، رئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی لرستان در نشست خبری با اصحاب رسانه که یک‎شنبه، هفتم اسفندماه در مرکز علمی ـ کاربردی جهاد دانشگاهی استان برگزار شد، با بیان این‌که کیفیت‌گرایی در بخش‌های مختلف از رویکردهای اصلی این دانشگاه است، اظهار کرد: توسعه مراکز در دانشگاه علمی ـ کاربردی تنها در بخش صنعت خواهد بود و از جهت کمّی برنامه‌ای برای افزایش مراکز نخواهیم داشت و تنها مراکزی بنا بر نیاز در جوار صنعت تأسیس خواهد شد.
وی اضافه کرد: در بخش خدماتی و مدیریت، افزایش مراکزی در سال آینده نخواهیم داشت.

فررئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی لرستان با بیان این‌که ۴۵۰ دانشجو در هر مرکز علمی ـ کاربردی استان توزیع شده است، افزود: این تعداد دانشجو برای ما قابل‌قبول نیست چراکه باید حداقل در هر مرکز ۱۰۰۰ نفر در حال تحصیل باشند.
وی با تأکید بر این‌که عدم توسعه مراکز علمی ـ کاربردی در دستورکار دانشگاه است، یادآور شد: سال گذشته ۱۰۵۰ مرکز علمی ـ کاربردی در کشور فعال بود که با نظارت‌هایی که انجام شد در حال حاضر ۸۵۰ مرکز از آنها فعال بوده و ۲۰۰ مرکز از چرخه خارج شدند.
فرح‌بخش خاطرنشان کرد: پنج مرکز علمی ـ کاربردی استان در سال‌جاری رأی نظارتی خوردند و نتوانستند دانشجو پذیرش کنند ولی با اصلاحاتی که در این دانشگاه‌ها در حال انجام است مهر ماه سال آینده پذیرش خواهند داشت کمااینکه در حال حاضر نزدیک ۱۲ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

خبر جدید  عمل به بیانیه گام دوم انقلاب منشأ تحول در کشور خواهد شد

همکاری ۲۰۰۰ مدرس با دانشگاه/ پایش کیفی مدرسین انجام می‌شود

وی با تأکید بر این‌که کیفیت‌گرایی از اهم برنامه‌های دانشگاه است، اظهار کرد: امسال تلاش کردیم مدرسانی به کار بگیریم که پروسه علمی جذب آنها در کارگروه علمی دانشگاه طی شده است.
فرح‌بخش اضافه کرد: فراخوان پذیرش و جذب مدرس در دانشگاه علمی ـ کاربردی اسفندماه سال‌جاری اعلام خواهد شد و استان نیز در این خصوص ظرفیت جذب دارد و برای چند رشته اعلام نیاز کرده است.
رئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی لرستان ادامه داد: سال آینده جذب مدرسان نیز بر اساس مصاحبه در کارگروه علمی دانشگاه خواهد بود چراکه اعتقادداریم اگر مدرسین کیفی‌تری به سیستم تزریق شوند عملکرد آنها بهتر خواهد بود.
وی عنوان کرد: در حال حاضر ۲۰۰۰ مدرس با دانشگاه علمی ـ کاربردی لرستان همکاری می‌کنند که در سال آینده پایش کیفی آنها انجام خواهد شد این در حالی‎است که در سال‌جاری ۲۰۰ مدرس در دانشگاه علمی کاربردی لرستان جذب شد.

۷۳ درصد دانشجویان این دانشگاه بعد از دو سال مشغول به کار می‌شوند

رئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی لرستان بابیان این‌که بناست ۳۰ درصد شهریه دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی را دولت تقبل کند، خاطرنشان کرد: این قضیه باعث می‌شود افراد مستعدتر و آگاه‌تری به‌عنوان دانشجو به دانشگاه واردشده که این موضوع خود باعث افزایش کیفیت می‌شود.
وی تبا شااره به این‌که در این صورت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی می‎توانند وارد بازار کارشده و برای خود شغل ایجاد کنند، گفت: آمارها نشان می‌دهد که ۷۳ درصد دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی ظرف دو سال بعد از فارغ‌التحصیلی مشغول به کار می‌شوند که آمارها در وضعیت کنونی اقتصاد کشور بسیار خوب است و البته باید آن را تقویت کنیم چراکه تنها راه اشتغال، کسب مهارت‌های علمی و کاربردی است و دولت و مجلس هم به این نتیجه رسیده‌اند.

۱۵ درصد جمعیت دانشجویی کشور در مراکز علمی کاربردی تحصیل می‌کنند

رئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی لرستان اظهارکرد: در برخی کشورهای توسعه‌یافته مانند آلمان ۸۰ درصد دانش‌آموزان به سمت دانشگاه‌های مهارتی سوق داده می‌شوند درحالی‌که در کشور ایران تنها ۱۵ درصد دانش‌آموزان به سمت دانشگاه‌های علمی ـ کاربردی می‌روند.
وی با بیان این‌که افزایش تعداد دانشجویان جزء برنامه‌های این دانشگاه است، یادآور شد: باید در سال‌های آینده ۳۰ درصد جمعیت دانشجویان کشور در مراکز علمی ـ کاربردی تحصیل کنند. در حال حاضر ۴۵۰ هزار دانشجو در مراکز علمی ـ کاربردی مشغول تحصیل‌اند که این جمعیت معادل ۱۵ درصد تعداد کل دانشجویان کشور است.
فرح‌بخش با باین این‌که اعتقاد داریم که ورود دانش‌آموزان برای ادامه تحصیل در مراکز علمی ـ کاربردی سبب جذب آنها در بازار کار خواهد شد، گفت: مأموریت گرایی از اهم برنامه‌های دانشگاه علمی ـ کاربردی است و بنا بر آن هر مرکز بر اساس مأموریت خاصی که دارد رشته‌های مرتبط را راه‌اندازی کرده و در آن رشته‌ها دانشجو جذب می‌کند.
وی اظهار کرد: در مهر گذشته ۷۰ درصد پذیرش‌ها در دانشگاه علمی ـ  کاربردی استان بر اساس مأموریت‌گرایی بود و در مهر آینده ۱۰۰ درصد پذیرش‌ها بر اساس این مهم انجام خواهد گرفت.

خبر جدید  برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل ویژه دانش‌آموزان در لرستان

تأکید بر تأسیس مراکز رشد و نوآوری

فرح‌بخش با تأکید بر گسترش فعالیت‌های کارآفرینی در این دانشگاه تصریح کرد: در این راستا بحث تأسیس دفاتر کارآفرینی در همه مراکز استان انجام‌شده همچنین کلینیک اشتغال و کارآفرینی دانشگاه علمی کاربردی لرستان اخیراً افتتاح‌شده که خدمات و مشاوره‌های بسیار خوبی در بحث اشتغال و کارآفرینی به دانشجویان ارائه می‌شود.
رئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی لرستان با اشاره به این‌که تأسیس مراکز رشد خوشه‌های فناوری و نوآوری در دستور کار این دانشگاه است، یادآور شد: سال گذشته درخواست تأسیس سه مرکز رشد در مراکز استان را داشتیم که تاکنون موافقت اصولی یکی از آنها اخذ شده است و پیگیر دیگر مراکز نیز هستیم.
وی ادامه داد: البته تأسیس مراکز نوآوری بیش از راه‌اندازی مراکز رشد مدنظر است.

خبر جدید  حدیث‌نگاشت/ ثواب آموزش قرآن به فرزندان

پیش‌بینی جذب ۲۰۰۰ دانشجو در بهمن‌ماه سال جاری

فرح‌بخش با اشاره به پذیرش بهمن‌ماه این دانشگاه در دوره‌های کاردانی و کارشناسی گفت: ظرفیت پذیرش ما در این دوره ۶۰۰۰ نفر است اما پیش‌بینی می‌کنیم که ۳۰۰۰ دانشجو جذب کنیم.
وی ادامه داد: برای دوره‌های کاردانی در ۹۸ کد رشته محل و دوره کارشناسی در ۱۰۸ کد رشته محل پذیرش دانشجو خواهیم داشت.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان ادامه داد: در این دوره در ۹ رشته جدید ازجمله تربیت مربی و آموزش‌های شهروندی، انتظامات و حراست فیزیکی، مترجمی زبان انگلیسی، کشف و پیگیری سرقت، تربیت مربی مهدکودک و… پذیرش دانشجو خواهیم داشت.
وی گفت: در پذیرش بهمن‌ماه ۱۹ مرکز دانشگاه علمی ـ کاربردی لرستان پذیرش دانشجو خواهند داشت.
رئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی لرستان با اشاره به این‌که به‌دنبال فراهم‌سازی زیرساخت‌ها در مراکز علمی ـ  کاربردی استان هستیم، افزود: هرچه‌قدر زیرساخت‌ها و امکانات علمی و ورزشی بیشتر باشد به همان اندازه کیفیت آموزشی بالا می‌رود. در این راستا با ۱۰ دستگاه تفاهم‌نامه داشته‌ایم تا دانشجویان علمی ـ کاربردی بتوانند از امکانات آن دستگاه‌ها در طول تحصیل خود در راستای آموزش استفاده کنند.

کارکنان و مدرسان مراکز دولتی نگران شغل خود نباشند

وی با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص توقف پذیرش دانشجو در مراکز علمی ـ کاربردی دولتی، تصریح کرد: برای این مصوبه جای نگرانی نیست چراکه مراکز دولتی به بخش خصوصی واگذار می‌شوند و کارکنان و مدرسان آنها شغل خود را از دست نمی‌دهند و زیر نظر همان بخش خصوصی به کار خود ادامه می‎دهند.
فرح‌بخش خاطرنشان کرد: کارکنان این مراکز در صورت داشتن صلاحیت می‌توانند عضو هیئت مؤسس شده و آن مرکز را اداره و مدیریت کنند که در صورت مدیریت این مصوبه می‌توان از آن به‌عنوان یک فرصت استفاده کرد.

انتهای پیام

 داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد