یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
16:46:22 - جمعه 16 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استقلال اقتصادی؛ نیازمند اقتصاد مقاومتی
استقلال اقتصادی؛ نیازمند اقتصاد مقاومتی
گروه اقتصاد – استاندار لرستان با بیان این‌که رسیدن به استقلال سیاسی نیازمند تحقق اقتصاد مقاومتی است، اظهارکرد: برای رسیدن به استقلال اقتصادی باید اقدامات اساسی انجام داد. به گزارش ایکنا از لرستان، سیدموسی خادمی، استاندار لرستان پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان خرم‌آباد در مصلی الغدیر این شهر، اظهار کرد: ملت با […]

گروه اقتصاد – استاندار لرستان با بیان این‌که رسیدن به استقلال سیاسی نیازمند تحقق اقتصاد مقاومتی است، اظهارکرد: برای رسیدن به استقلال اقتصادی باید اقدامات اساسی انجام داد.

به گزارش ایکنا از لرستان، سیدموسی خادمی، استاندار لرستان پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان خرم‌آباد در مصلی الغدیر این شهر، اظهار کرد: ملت با هدف استکبارستیزی و درخواست استقلال حرکت خودشان را آغاز کردند، از سوی دیگر به‌دنبال استبدادستیزی بودند و در نتیجه رفع استبداد و طلب آزادی را در سرلوحه کار خود قرار دادند.
وی افزود: انقلاب ما انقلابی با ماهیت استکبارستیزی و خواهان حاکمیت مردم بود و آن‌چه که مردم در دوران مبارزه می‌خواستد موضوع استقلال بوده چراکه ملت نمی‌خواستند تحت سلطه بیگانگان باشند و نظام سیاسی آنها از بیرون خط گیرد.
خادمی عنوان کرد: مردم می‌خواستند خودشان بر کشور حاکمیت داشته باشند و این حاکمیت در قالب باورهای عمیق و فطری برخاسته از مکتب اسلام بود.
استاندار لرستان گفت: همچنان ملت ما نیازمند این است که در حوزه استقلال کار کند، استقلال در حوزه سیاسی به طور کامل برقرار است، اما در حوزه اقتصاد باید اقدامات بیشتری را انجام داد، استقلال تحت عنوان اقتصاد مقاومتی همچنان شکل نگرفته است.
وی با اشاره به این‌که باید در تحقق مردم‌سالاری بیشتر کار کرد، افزود: می‌توان در این راستا گام‌های مناسبی برداشت و در نتیجه انقلاب اسلامی همچنان جریان داشته و زنده است و مردم باید تلاش کنند که به اهداف انقلاب دست یابند.
خادمی گفت: مردم لرستان در دوران مبارزه با طاغوت و راهپیمایی‌های اعتراضی، دفاع مقدس و سایر حوزه‌ها پشتوانه و پشتیبان این نظام بودند و همچنان وفادداری خود را نشان می‌دهند و اوج این وفاداری را امسال در راهپیمایی ۲۲ بهمن می‌توان مشاهده کرد.

خبر جدید  انتصاب سرپرست اداره‌کل آموزش‌وپرورش لرستان

 استقلال اقتصادی؛ نیازمند اقتصاد مقاومتی

استاندار لرستان گفت: در ایام دهه فجر امسال هزار و ۷۶۰ پروه عمرانی و اقتصادی با اعتباری بالغ بر هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی شد.
وی ادامه داد: البته تعداد زیادی پروژه نیمه‌تمام داریم که باید هر چه سریع‌تر به نتیجه برسند و کمتر به‌دنبال شروع پروژه‌های جدید هستیم.
خادمی عنوان کرد: فقط ۴۰ پروژه در دهه فجرکلنگ‌زنی شده چراکه حجم پروژه‌های نیمه‌تمام استان زیاد است و در نظر داریم تا چهار سال آینده تعداد زیادی از آنها را به نتیجه برسانیم.
استاندار لرستان اظهارکرد: حدود یک‌صد پروژه مهم نیمه تمام لرستان مشخص شده‌اند که اگر بتوانیم آنها را در آینده نزدیک آنها را به بهره‌برداری برسانیم شاخص‌های توسعه لرستان تغییرات گسترده‌ای را خواهند دید که باید تلاش بیشتر و بهتری را انجام داد.
وی افزود: البته تحقق این اهداف نیازمند به حضور و حمایت مردم از سرمایه‌گذاران و رفع موانع نیازمند هستیم، جمعیت بیکار ما فراتر از آن چیزی است که دولت بتواند آنها را به کار گیرد، باید کارآفرینی کرد.
خادمی گفت: باید محیط کسب و کار را در استان آماده کرد، باید این فرهنگ اصلاح شود و فضای استان را به سمت کار کردن و سرمایه گذاری و خلاقیت پیش برد و به جای برخی از اختلافات توسعه استان را محور مشترک قرار داد.
استاندار لرستان ادامه داد: همه ما با وجود اختلافاتی که داریم در این‌که لرستان باید پیشرفت کند هم‌نظر بوده و باید در راستای تحقق این هدف کمک کنند.
وی عنوان کرد: همه تلاش خود را به کار خواهیم بست تا فضای استان به یک فضای آرام تبدیل شود تا سرمایه‌گذاران رغبت لازم را برای حضور در لرستان را داشته باشند و نباید اجازه دهیم که سرمایه‌گذاران از استان خارج شوند.

خبر جدید  لرستان؛ رتبه اول کودک‌آزاری در کشور

انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب