دوشنبه, ۵ آبان , ۱۳۹۹
13:38:07 - سه‌شنبه 6 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اصلاح قوانین بسیاری از مشکلات دستگاه قضایی را حل می‌کند
اصلاح قوانین بسیاری از مشکلات دستگاه قضایی را حل می‌کند
به گزارش خبرنگار مهر، سعید رازانی ظهر سه شنبه در گردهمایی سازمان بسیج حقوقدانان با محوریت بررسی آسیب ها، چالش ها و موانع پیش روی حقوقدانان با اشاره به اینکه حقوق دان به قوانین و مقررات و همه مسائل آشنا است، کسی که حقوق می خواند دروس فقهی را هم می خواند، لذا خواه ناخواه […]

به گزارش خبرنگار مهر، سعید رازانی ظهر سه شنبه در گردهمایی سازمان بسیج حقوقدانان با محوریت بررسی آسیب ها، چالش ها و موانع پیش روی حقوقدانان با اشاره به اینکه حقوق دان به قوانین و مقررات و همه مسائل آشنا است، کسی که حقوق می خواند دروس فقهی را هم می خواند، لذا خواه ناخواه ویژگی های خاصی باید داشته باشد، اظهار داشت: رهبری معظم انقلاب فرمودند «قوه قضاییه باید ۱۰۰ درصد انقلابی باشد»؛ حقوق دانان نیز عضوی از دستگاه گسترده قضایی هستند و به طور کلی همه حقوق دان ها باید ۱۰۰ درصد انقلابی باشند.

وی با بیان اینکه حقوقدان ها باید به معنایی که رهبر معظم انقلاب تعبیر و ترجمه کردند، انقلابی باشند و در آن مسیر جلو بروند، تصریح کرد: ما با قوانین رو به رو هستیم و هرکدام از قوانین حدی دارند که باید در آن چارچوب عمل کنیم؛ برای دستگاه قضایی افراد فرقی ندارند، ما تلاش داریم در خط انقلاب و در راستای تحقق عدالت حرکت کنیم.

دادستان مرکز لرستان با تاکید بر اینکه حقوق دان ها باید با یک نگاه ارزشی کار کنند، افزود: اگر می گوییم باید با داعش برخورد کنیم، اگر می گوییم حقوق بشر باید اینگونه باشد، چون از یک بینش ارزشی پیروی می کنیم، از ارزش های اسلام پیروی می کنیم و دیدگاه و نگاه ما در این راستا است، لذا همه اقدامات هم باید در این مسیر باشد.

رازانی با اشاره به اینکه یکسری قوانین و مقررات را برای اقدامات قضایی نیاز داریم، اگر قوانین را اصلاح کنیم خیلی از مشکلات حل می شود، گفت: در بحث خرده فروشان مواد مخدر، برخورد با مواد مخدر بسته به میزان کشف است، افراد خرده فروش هم این را می دانند و اوزان پایین مواد مخدر را نگه می دارند که دادگاه تنها جریمه بنویسد.

وی ادامه داد: این موضوع منجر به گله مندی مردم می شود، ضعف قانونی در این مورد باعث شده نتوانیم برخوردهای لازم را داشته باشیم.

خبر جدید  اولین نشست شورای هماهنگی و سیاست گذاری هفته قرآن و عترت لرستان برگزار شدداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد