جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹
11:03:14 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اعتبار مقابله با زوال بلوط اختصاص نیافت/تخریب‌ها رو به افزایش است
اعتبار مقابله با زوال بلوط اختصاص نیافت/تخریب‌ها رو به افزایش است
به گزارش خبرنگار مهر، شیرزاد نجفی صبح شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان با اشاره به اینکه تخریب در سطح جنگل ها وجود دارد و روز به روز افزایش می یابد، اظهار داشت: چالش آینده منابع طبیعی سه محور است، نخست بحث تغییر اقلیم و گرم شدن کره زمین است. وی با بیان […]

به گزارش خبرنگار مهر، شیرزاد نجفی صبح شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان با اشاره به اینکه تخریب در سطح جنگل ها وجود دارد و روز به روز افزایش می یابد، اظهار داشت: چالش آینده منابع طبیعی سه محور است، نخست بحث تغییر اقلیم و گرم شدن کره زمین است.

وی با بیان اینکه دومین چالشی که منابع طبیعی با آن مواجه است کمبود آب است، الان کوهدشت و رومشکان با چالش آب مواجه هستند و این چالش به خرم آباد نیز می رسد، تصریح کرد: جنگل زدایی سومین چالش است، به روش های مختلف جنگل های کشور تخریب می شود، باید فرهنگ سازی صورت گیرد تا بتوانیم جلوی این چالش ها را بگیریم.

خبر جدید  پایان رقابتهای تیراندازی انتخابی استان با معرفی نفرات برتر

مدیرکل منابع طبیعی لرستان خاطرنشان کرد: زوال بلوط بخش عمده ای از جنگل های لرستان را درگیر کرده است.

وی با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به ایلام، پیشنهاد شد که مبلغ ۱۱۹۰ میلیارد تومان طی ۵ سال به جنگل های زاگرس برای مقابله با زوال بلوط اختصاص یابد، تصریح کرد: ولی متاسفانه تنها در سال ۹۳ مبلغ ۲۵ میلیارد برای ۱۱  استان پیش بینی شد و کمترین سهم را هم به لرستان دادند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با تاکید بر اینکه کار خاصی در قضیه زوال بلوط انجام ندادیم، افزود: در سال ۹۴ بارش خوبی داشتیم و بحث زوال فراموش شد، در سال های ۹۴ تا ۹۶ یک ریال به بحث زوال جنگل های بلوط اختصاص داده نشده است.

نجفی با اشاره به اینکه مقابله با طوال بلوط و نجات درختان یک کار کارشناسی است، کارشناسان سازمان های جهانی نیز نظرات کارشناسان ما را در خصوص علت های زوال بلوط تایید کردند، گفت: اما برای مقابله با این قضیه نیاز به اعتبار است.

وی ادامه داد: در بحث جنگل های زاگرس در کشور ۱۰۴۱ سد داریم این آمار زیاد است، اما به اندازه یک سد برای حفاظت به این جنگل ها اعتبار نداده اند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با بیان اینکه حفاظت و احیای هر هکتار جنگل بین ۱۵ تا ۲۰ میلیارد اعتبار نیاز دارد، یادآور شد: اختصاص اعتبارات زوال بلوط را باید با جدیت پیگیری کرد.داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد