چهارشنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۹
8:00:14 - یکشنبه 25 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اهتمام به تربیت جوان در سیره اهل‌بیت(ع)
اهتمام به تربیت جوان در سیره اهل‌بیت(ع)
//درس‌هایی از نهج‌البلاغه به قلم آیت‌الله میرعمادی// گروه معارف ـ آیت‌الله سیداحمد میرعمادی گفت: رهبران دینی، توجه مربیان و دست‌اندرکاران تربیتی دینی را به این نکته مهم جلب کرده‌اند که در فعالیت خود، جوانان را محور قرار دهند و برای آنان سرمایه‌گذاری ویژه انجام دهند و برنامه مخصوص برای آنان تدارک ببینند.آن بزرگواران گاهی مستقیماً […]

//درس‌هایی از نهج‌البلاغه به قلم آیت‌الله میرعمادی//

گروه معارف ـ آیت‌الله سیداحمد میرعمادی گفت: رهبران دینی، توجه مربیان و دست‌اندرکاران تربیتی دینی را به این نکته مهم جلب کرده‌اند که در فعالیت خود، جوانان را محور قرار دهند و برای آنان سرمایه‌گذاری ویژه انجام دهند و برنامه مخصوص برای آنان تدارک ببینند.آن بزرگواران گاهی مستقیماً به تربیت دینی جوانان سفارش کرده‌اند، گاهی از تجربه خود در این زمینه سخن گفته‌اند و گاهی حضور چشم‌گیر جوانان را در عرصه‌های ایمانی برشمرده‌اند.

به گزارش ایکنا از لرستان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در سلسله مباحثی تحت عنوان «درس‌هایی از نهج‌البلاغه» عنوان کرد: رهبران دینی، توجه مربیان و دست‌اندرکاران تربیتی دینی را به این نکته مهم جلب کرده‌اند که در فعالیت خود، جوانان را محور قرار دهند و برای آنان سرمایه‌گذاری ویژه انجام دهند و برنامه مخصوص برای آنان تدارک ببینند.
نماینده ولی‌فقیه در استان تصریح کرد: آن بزرگواران این نکته اصولی را به شکل‌های گوناگون به گوش متولیان رسانده‌اند؛ گاهی مستقیماً به تربیت دینی جوانان سفارش کرده‌اند، گاهی از تجربه خود در این زمینه سخن گفته‌اند و گاهی حضور چشم‌گیر جوانان را در عرصه‌های ایمانی برشمرده‌اند.
وی با اشاره به حکایتی بیان کرد: در روایتی اسماعیل بن عبدالخالق حکایت کرده است: امام صادق(ع) به ابی‌جعفر احوال در حالی‌که من می‌شنیدم فرمود: به بصره رفته‌ای؟ پاسخ داد: آری. فرمود: شتاب مردم را در مورد ولایت و دخول در مذهب شیعه چگونه دیدی؟ در پاسخ گفت: به خدا سوگند که جمعیت شیعه اندک و با آن‌که فعالیت هم می‌کنند ولی آن هم کم است.فرمود: شما بیشتر به جوان‌ها توجه کنید؛ زیرا جوانان به هر خیر و خوبی شتابان‌ترند.

خبر جدید  کسب رتبه برتر تبلیغات اسلامی لرستان در حقوق شهروندی

اهتمام به تربیت جوان در سیره اهل‌بیت(ع)

 آیت‌الله میرعمادی گفت: رسول اکرم(ص) در مورد تجربه تربیت دینی خود چنین گفته است: «اوصيكُمْ بِالشُّبّانِ خَيْرا فَاِنَّهُمْ اَرَقُّ اَفـْئِدَةً اِنَّ اللّه َ بَعَثَنى بَشيرا وَ نَذيرافَحالَـفَنِى الشُّبّانُ وَ خالَفَنِى الشُّيوخُ؛به شما درباره نیکی کردن به جوانان سفارش می‌کنم؛ زیرا آن‌ها دلی رفیق‌تر و قلبی فضیلت‌پذیرتر دارند. خداوند مرا به پیامبری برانگیخت، تا مردم را به رحمت الهی بشارت دهم و از عذابش بترسانم.جوانان سخنانم را پذیرفتند و با من پیمان محبت بستند؛ ولی پیروان از قبول دعوت‌ام سر باز زدند و به مخالفت‌ام برخاستند.»
وی در پایان با اشاره به آیات قرآن اظهار کرد: قرآن‌کریم داستانی مشابه را نیز درباره ایمان جوانان به حضرت موسی بن عمران(ع) بیان می‌کند. زمانی‌که حضرت موسی(ع) به امر خدا قیام کرد و مردم را به آیین حق دعوت کرد، جز جمعی از فرزندان قوم بنی‌اسرائیل، یعنی نوبالغان و جوانان، کسی از پدران و بزرگ‌ترها به وی ایمان نیاورد. آنان از ترس فرعون، از ایمان به موسی سر باز زدند.«فَمَا آمَنَ لِمُوسَىٰ إِلَّا ذُرِّيَّةٌ مِنْ قَوْمِهِ عَلَىٰ خَوْفٍ مِنْ فِرْعَوْنَ وَمَلَئِهِمْ أَنْ يَفْتِنَهُمْ؛سرانجام کسی به موسی ایمان نیاورد، مگر فرزندانی(جوانای) از قوم وی در حالی‌که بیم داشتند از آن که مبادا فرعون و سران آنها به ایشان آزار رسانند».
امام علی(ع) درباره اصحاب حضرت مهدی(عج) چنین می‌فرماید: یاران حضرت مهدی(عج) همگی جوان هستند و پیری در میان ایشان نیست، مگر به اندازه سرمه در چشم یا به قدر نمک در توشه راه، که کمترین چیز در توشه راه نمک است.

خبر جدید  خرافات پایه علمی ندارد/ راه‌های مبارزه با این پدیده

انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد