چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰
17:40:36 - یکشنبه 10 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بازگشت ۱۵۰ هکتار از اراضی ملی به دولت اراضی
بازگشت ۱۵۰ هکتار از اراضی ملی به دولت اراضی
با پیگیری‌های قضایی بیش از ۱۵۰ هکتار از اراضی ملی به ارزش تقریبی ۹ میلیارد ریال به دولت اعاده شد. شعار سال: سعید رازانی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان لرستان از بازگشت۱۵۰ هکتار از اراضی ملیبه ارزش ۹ میلیارد ریال به دولت خبر داد و گفت: در راستای اجرای طرح طوبی در یکی از شهرستان‌های […]

با پیگیری‌های قضایی بیش از ۱۵۰ هکتار از اراضی ملی به ارزش تقریبی ۹ میلیارد ریال به دولت اعاده شد.

شعار سال: سعید رازانی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان لرستان از بازگشت۱۵۰ هکتار از اراضی ملیبه ارزش ۹ میلیارد ریال به دولت خبر داد و گفت: در راستای اجرای طرح طوبی در یکی از شهرستان‌های استان به یک فرد در قالب یک شرکت بیش از ۱۷۰ هکتار از اراضی ملی واگذار می‌شود تا زمین‌های بایر را به اراضی باغبانی تیدیل کند.

وی گفت: متاسفانه این شرکت تا سال ۹۵ هیچگونه اقدامی در جهت اجرای طرح طوبی در سطح اراضی واگذار شده انجام نداده بود.

خبر جدید  فضای لازم برای برخورداری روستاییان از تسهیلات اشتغال‌زایی فراهم شده است

این مقام قضایی بیان کرد: پس از وصول گزارش از مسئولان قضایی شهرستان و با دستور ویژه رئیس کل دادگستری استان، این پرونده در دستور کار قرار گرفته و اقدامات کارشناسی انجام شد.

رازانی بیان کرد: پس از بررسی‌های بعمل آمده مشخص شد که برای اجرای این طرح به این شرکت مهلت مجددی هم داده شده است که متاسفانه در این جهت اقدام متناسبی انجام نگرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان لرستان تصریح کرد: پس از کارشناسی‌های اولیه، این موضوع در هیئت نظارت ماده ۳۳ قانون حفاظت و بهره‌‏برداری از جنگل‌ها و مراتع مطرح و نهایتا قرار داد ۱۵۰ هکتار از این اراضی لغو شد.

خبر جدید  4 انتصاب جدید در حوزه مدیریت آموزش و پرورش لرستان

این مقام قضایی ادامه داد: پس از لغو این قرار داد، این فرد شکایتی را در دیوان عدالت اداری مطرح می‌کند که هم در شعبه بدوی و هم در شعبه تجدید نظر دیوان عدالت اداری این شکایت مورد تایید قرار نمی‌گیرد.

رازانی افزود: با ورود مناسب به موضوع، بررسی‌های فوری، کارشناسی دقیق و پیگیری‌های قاطعانه ۱۵۰ هکتار از اراضی ملی که از نظر موقعیت بسیار ارزشمند و دارای ارزش حدود ۹ میلیارد ریالی بود به دولت اعاده شد.

خبر جدید  کلنگ زنی خانه محروم در روستای چم باغ چگنی+ تصاویر

وی در پایان گفت: یکی از سیاست‌های اصلیدادستانی استان لرستانصیانت از اراضی ملی وحفظ حقوق بیت المالاست که در صورت تشخیص موارد تجاوز و دست اندازی، با پیگیری‌های قاطعانه تلاش می‌کند دست متجاوزان را از اراضی ملی کوتاه کند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازباشگاه خبرنگاران جوان ، تاریخ انتشار ۱۹آذر ۹۶، کدمطلب:۶۳۵۴۲۰۶، www.yjc.ir

[ad_2]

Source linkداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب