دوشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹
14:33:18 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
باید از پژوهش‌های منجر به تولید مقاله صرف نظر کنیم
باید از پژوهش‌های منجر به تولید مقاله صرف نظر کنیم
عضو هیأت علمی دانشگاه لرستان گفت: باید از پژوهش‌هایی که صرفاً منجر به تولید مقاله می‌شود صرف نظر کنیم.

عضو هیأت علمی دانشگاه لرستان گفت: باید از پژوهش‌هایی که صرفاً منجر به تولید مقاله می‌شود صرف نظر کنیم.

دکتر احمد اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه لرستان، با بیان اینکه اعتبارات پژوهشی ما نسبت به کل کشور اندک است ولی با همین اعتبار هم خروجی کافی نداریم، افزود: در خیلی از پروژه‌ها خروجی داشتیم اما مطلوب نیست.

وی اضافه کرد: سیاست‌گذاران کلان‌ در کنار سیاست‌گذاری باید مأموریت‌هایی که به دستگاه‌های محول را پایش کنند.

عضو هیأت علمی دانشگاه لرستان بیان کرد: در این حوزه ضعیف هستیم، چرا دستگاه‌های اجرایی در پژوهش به جایی نمی‌رسند که این مهم به موازی‌کاری آنها در انجام کار برمی‌گردد.

خبر جدید  سلامت روان به احساس خوب بودن و اطمینان از کارآمدی خود است

اسماعیلی با طرح این سوال که چقدر توانسته‌ایم ارتباطات بین دستگاه‌ها را برقرار کنیم؟ افزود: در یک سری جاها پژوهشگران در رده پایین نتوانستند نظر مسئولین استان و منطقه خود را جلب کنند.

وی گفت: در خیلی جاها تلاش جهادی نکردیم و جاهایی مکلف به انجام کار هستیم، سیستم برای ما هزینه کرده و اگر مسئولین حمایت کافی نداشته باشند این تکلیف از ما ساقط نمی‌شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه لرستان گفت: پژوهش‌ها در جاهایی به هر دلیلی با چالش‌هایی مواجه است به عنوان مثال به صورت پیمانی شرکت‌های دانش‌بنیان بیایند مشکل زوال بلوط را بررسی کنند.

خبر جدید  نبود آمار و اطلاعات دقیق ازجمله مشکلات جامعه است

وی تصریح کرد: باید از پژوهش‌هایی که صرفاً منجر به تولید مقاله می‌شود صرف نظر کنیم.

اسماعیلی افزود: باید پژوهش‌هایی محور قرار گیرند که پژوهشگر احساس کند اگر کسی آن را نخرید خودشان می‌توانند از خروجی آن بهره‌برداری کنند.

وی گفت: بخشی از دیدگاه‌ها را در تخصیص اعتبار به این سمت و سو سوق دهیم هر چند کم کم پژوهش‌ها دارند به سمت مأموریت‌گرا پیش بروند.

خبر جدید  سرانه فضای ورزشی لرستان به ۷۰ سانتی‌متر خواهد رسید

عضو هیات علمی دانشگاه لرستان خاطر نشان کرد: ابزار و نیروی دانشگاهیان و پژوهشگران دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دکتری هستند و برای اینکه بتوانیم ارتباط با صنعت را قوی کنیم و پژوهش‌های پولدارتری انجام دهیم نیاز به نیروهای توانمندتری است.

وی یادآور شد: در حوزه تحصیلات تکمیلی به عنوان ابزار علمی و کمک پژوهشی نگاه را در جذب دانشجو تغییر دهیم. تعداد دانشجویان را کم اما کیفی‌سازی کنیم و بودجه‌های تحقیقاتی دانشجویان ارشد و دکتری را افزایش دهیم.

انتهای پیام
منبع :: http://lorestan.isna.irداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد