سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰
9:24:22 - یکشنبه 4 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بحران خشکسالی در اکثر مناطق خشک و نیمه خشک کشور جدی است
بحران خشکسالی در اکثر مناطق خشک و نیمه خشک کشور جدی است
عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی لرستان گفت: بحران خشکسالی در اکثر مناطق خشک و نیمه خشک کشور جدی است. دکتر مسعود رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد:  نبود توازن میان استحصال آب از چاه‌ها با نزولات جوی موجب کاهش سالانه سطح آب چاه‌ها در استان لرستان و خشک شدن یا کاهش آبدهی اغلب […]

عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی لرستان گفت: بحران خشکسالی در اکثر مناطق خشک و نیمه خشک کشور جدی است.

دکتر مسعود رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد:  نبود توازن میان استحصال آب از چاه‌ها با نزولات جوی موجب کاهش سالانه سطح آب چاه‌ها در استان لرستان و خشک شدن یا کاهش آبدهی اغلب چاه‌ها و رودخانه‌ها شده است.

خبر جدید  واگذاری 70 ميلیارد تومان از پروژه های عمرانی دولتی به بخش خصوصی

عضو هیأت علمی بخش تحقیقات اصلاح و بذر مرکز تحقیقات کشاورزی بیان کرد: در شرایط نبود محدودیت آب، ذرت همیشه از نظر تولید بر سورگوم ارجحیت دارد اما در شرایط کمبود آب، سورگوم به دلیل تحمل به خشکی بیشتر و نیاز آبی کمتر می‌تواند جایگزین مناسبی برای ذرت باشد.

رفیعی ادامه داد: کشت تابستانه، یعنی کشت دوم سورگوم پس از برداشت گیاهان زراعی پاییزه راهکاری مؤثر جهت کاهش تعداد دفعات آبیاری و صرفه‌جویی در آب مصرفی است.

خبر جدید  گزارش تصویری محفل قرآنی مجمع قرآنیان بقیةالله خرم‌آباد

وی افزود: سورگوم به جای ذرت آن هم به صورت کشت تابستانه موجب صرفه‌جویی بیشتری در مصرف آب می‌شود. نیازهای زراعی و روش زراعت سورگوم شباهت زیادی به کشت ذرت دارد و در مناطقی که ذرت کشت می‌شود قابل زراعت است.
انتهای پیام

[ad_2]

Source linkداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب