یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
14:26:55 - شنبه 10 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برنامه‌ریزی و دوری گزیدن از زیاده‌روی؛ از شاخص‎های یک مدیر موفق
برنامه‌ریزی و دوری گزیدن از زیاده‌روی؛ از شاخص‎های یک مدیر موفق
گروه اجتماعی: دادستان کل کشور در بیان شاخص‌های مدیریت از دیدگاه علوی، اظهارکرد: نخستین شاخص برنامه‌ریزی است، مدیر باید با تدبیر و دوراندیشی تصمیم بگیرد، دومین شاخص دوری گزیدن از زیاده‌روی است، از حد و مرز هر کاری خارج نشدن، اگر انسان کم‌کاری داشته باشد در مدیریت‌اش ضعف دارد اگر از حد و مرز هم […]

گروه اجتماعی: دادستان کل کشور در بیان شاخص‌های مدیریت از دیدگاه علوی، اظهارکرد: نخستین شاخص برنامه‌ریزی است، مدیر باید با تدبیر و دوراندیشی تصمیم بگیرد، دومین شاخص دوری گزیدن از زیاده‌روی است، از حد و مرز هر کاری خارج نشدن، اگر انسان کم‌کاری داشته باشد در مدیریت‌اش ضعف دارد اگر از حد و مرز هم فراتر رود بازهم در مدیریت ضعف دارد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، به نقل از روابط عمومی دادگستری لرستان، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور امروز شنبه، ۲۱ بهمن در شورای قضایی لرستان با بیان این‌که حقیقتاً توفیقی است اگر بتوانیم این فرصت گران‌بها را قدر بنهیم و به تکالیف و وظایفی که در نظام جمهوری اسلامی بر عهده ما گذاشته شده عمل کنیم، اظهار کرد: اساس حکومت قضاوت است و بخش‌های دیگر جنبه اجرایی دارد، برای قاضی در شریعت مقدس اسلام شرایطی گذاشته شده که برای هیچ صنف دیگری دیده نشده است؛ اگر عهدنامه مالک‌اشتر را که منشوری از حکومت حقه الهی است را ملاحظه کنید، آن‌جا که امام علی(ع) کارگزاران را تقسیم‌بندی می‌کند به انواع مختلف، به امر قضا که می‌رسد مطالب عجیب و کوبنده‌ای دارد.
وی  خطاب به دادستان‌ها و روسای دادگستری‌های شهرستان‌های لرستان با تاکید بر این‌که وظیفه خود می‌دانم به‌عنوان یک عضو کوچک در دستگاه قضایی از زحمات شما که در سنگر مدیریت محاکم و دادسراها در استان شهیدپرور و ولایتمدار لرستان خدمت می‌کنید تقدیر و تشکر کنم، گفت: هرچند که لرستان استان محرومی است اما محرومیت را تنها نباید در وضعیت اقتصادی ببینیم، از این جهت محروم است اما امتیازات فراوانی هم دارد، آنها را نباید نادیده گرفت.

خبر جدید  تیم فوتسال اتحاد خرم آباد به لیگ برتر کشور راه یافت

 برنامه‌ریزی و دوری گزیدن از زیاده‌روی؛ از شاخص‎های یک مدیر موفق

دادستان کل کشور در ادامه با اشاره به آیه «وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ کَانَ ذهوقا» گفت: در ۱۴ قرن پس از پیدایش اسلام، همه فراز و نشیب‌ها و همه حوادثی که اتفاق افتاد، چون در زمره باطل بود از بین رفت و آن‌چه که باقی مانده اسلام است، اصولاً باطل در ذات اش زهوق است، اسلامی که به حق است باقی است.
وی افزود: توفیق است برای ما که در عصری حیات و زندگی مان قرار گرفته که تحت لوای اسلام و حکومت قرآن و هدایت ولی‌فقیه بتوانیم از آثار و برکات ارزشمند این انقلاب اسلامی بهره بجوییم.
منتظری عنوان کرد: خداوند همه نعمت‌ها را یک جا نمی‌دهد و نعمت‌ها را بین مناطق مختلف تقسیم می‌کند، یکی‌از ویژگی‌های لرستان یکدست بودن در ولایت پذیری و تبعیت از ولایت است، صفا و صمیمتی که در مردم است یک سرمایه است، خدمت به این مردم ارزش است.
دادستان کل کشور با اشاره به این‌که دو ملاک را امام علی(ع) برای مدیر خوب معرفی کرده است، این دو شاخص از مهم‌ترین شاخص‌های مدیریت خوب است و مدیریت اجرایی و قضایی در هر سطحی که باشد اگر این دو شاخص را داشته باشد مدیریتی مطلوب است، عنوان کرد: نخستین شاخص برنامه‌ریزی است، مدیر باید با تدبیر و دوراندیشی تصمیم بگیرد، دومین شاخص دوری گزیدن از زیاده‌روی است، از حد و مرز هر کاری خارج نشدن، اگر انسان کم‌کاری داشته باشد در مدیریت‌اش ضعف دارد اگر از حد و مرز هم فراتر رود بازهم در مدیریت ضعف دارد.
منتظری با بیان این‌که به تعبیری که امروز داریم، از افراط و تفریط باید اجتناب کرد، اضافه کرد: یکی‌از آسیب‌های جدی که در مدیریت‌های امروز می‌بینیم عدم توجه به این نکات است، مدیران ما یا افراط و یا تفریط می‌کنند.
وی عنوان کرد: امروز در مسئولیت قضایی تنها به امر قضاوت شرعی و قانونی بسنده نمی‌شود، بلکه در قانون یک مسئولیت‌ها و وظایفی به‌عهده دستگاه قضایی گذاشته شده است؛ سازمان بازرسی که یک سازمان اثرگذار در سلامت دستگاه‌ها است این دستگاه سبقه قضایی ندارد اما به سبب قانون مسئولیت‌اش با قوه قضاییه است.
منتظری ادامه داد: دادستانی یک‌سری مسئولیت‌ها دارد، ازجمله دفاع از حقوق عمومی که سبقه قضایی ندارد اما به عهده دستگاه قضا است، حضور و تاثیرگذاری دادستان کل در مسائل اقتصادی کشور، حضور در شورای پول و اعتبار و شورای عالی بورس از جمله این وظایف است.
وی با تاکید بر اینکه این حضور فلسفه و پیامی دارد که باید توجه کرد، افزود: امروز دستگاه قضایی ما صرف مسئولیت امر قضا را عهده دار نیست بلکه مسائل بیشتری را عهده‌دار است. ما در مدیریت کشور می‌توانیم نقش داشته باشیم، نظارت، پیگیری و مراقبت می توانیم داشته باشیم.
دادستان کل کشور با اشاره به این‌که خطابم به دادستان‌ها است که توجه به مسئولیت سنگین خود داشته باشند بیان کرد: من زمانی‌که قرار بود به دادستانی کل بیایم از پذیرفتن این مسئولیت به شدت اِبا داشتم چون می‌دانستم چه بار سنگین و چه مسئولیت خطیری است و ابزار لازم را هم در اختیار نداشتیم؛ مدتی در دادستانی کل معاون اول بودم و کاملاً شناخت داشتم، خصوصاً بعد از قوانین جدید در آیین دادرسی می‌دیدم بار سنگینی برعهده دادستان‌ها گذاشته شده است، با صحبتی که با رئیس قوه قضاییه داشتیم عمده اِبای من این بود که نیروی لازم را نداریم.

خبر جدید  گزارش تصویری محفل انس با قرآن مسجد شهید مدنی خرم‌آباد/2داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب