چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰
12:48:17 - چهارشنبه 7 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بهره‌برداری از یک واحد گلخانه‌ای تولید گل «رز» در شهرستان پلدختر
بهره‌برداری از یک واحد گلخانه‌ای تولید گل «رز» در شهرستان پلدختر
به گزارش خبرنگار مهر، ظهر چهارشنبه در مراسمی گلخانه هیدرو پونیک گل رز پلدختر با حضور سرپرست معاونت عمرانی استانداری لرستان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، امام‌جمعه و فرماندار پلدختر و نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی افتتاح شد. فرماندار پلدختر در حاشیه افتتاح این طرح  در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: […]

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر چهارشنبه در مراسمی گلخانه هیدرو پونیک گل رز پلدختر با حضور سرپرست معاونت عمرانی استانداری لرستان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، امام‌جمعه و فرماندار پلدختر و نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

فرماندار پلدختر در حاشیه افتتاح این طرح  در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: گلخانه هیدرو پونیک گل رز پلدختر در زمینی با مساحت ۱۵ هزار مترمربع درسه فاز احداث‌شده است.

نعمت‌الله دستیاری بابیان اینکه مساحت این گلخانه شامل ۱۲ هزار فضای مفید و سه هزار مترمربع فضای غیرمفید است افزود: در کل این گلخانه با شش سالن دو هزار متری احداث می‌شود که  امروز فاز اول آن در دو سالن دو هزار متری افتتاح شد.

خبر جدید  سواد رسانه‌ای؛ پیش‌نیاز ورود به فضای مجازی

وی تصریح کرد : عملیات اجرایی فاز اول این گلخانه تیرماه امسال در روستای «سراب حمام» شهرستان پلدختر آغاز و بهمن‌ماه جاری به پایان رسیده است.

دستیاری خاطرنشان کرد: احداث این گلخانه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی باهدف استفاده بهینه از آب، ایجاد اشتغال پایدار، افزایش صادرات غیرنفتی و ارزآوری است.

خبر جدید  جریان سازی اعتقادی و دینی توسط رسانه‌های لرستان دنبال شود

وی افزود: شش نوع گل رز هلندی در فاز اول این گلخانه برای کاشت استفاده‌شده که ۵۴۰ هزار شاخ گل در سال تولید می‌کند.

فرماندار پلدختر گفت: میزان تولید این کارخانه به‌طورکلی پس از تکمیل سه فاز به یک‌میلیون ۸۰۰ هزار شاخ گل رز در سال خواهد رسید.

وی بابیان اینکه سیستم آبیاری این گلخانه از نوع  هیدرو پونیک است افزود: تاکنون برای فاز اول این پروژه ۲۵ میلیارد ریال هزینه شده که مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال به‌صورت غیر نقدی و  هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون  ریال به‌صورت  نقدی است.

خبر جدید  دیدار دانش‌آموزان خرم‌آباد با شهید زنده لرستان

وی افزود: میزان تسهیلات واگذارشده به این پروژه ۱۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و  بانک کشاورزی است.

فرماندار پلدختر گفت: با بهره‌برداری از فاز اول این پروژه برای هفت نفر به‌صورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب