یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
7:57:06 - جمعه 9 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تاکید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر تعاملات و ارتباطات انسانی
تاکید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر تعاملات و ارتباطات انسانی
گروه فرهنگی: مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با بیان این‌که ما می‌خواهیم دانش‌آموزانی را تربیت کنیم که خودباور و خداباور باشند، نگاه مثبت به هویت خود داشته باشند، گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بیشترین نگاه را در تربیت، به تعاملات و ارتباطات انسانی دارد. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، خدانظر دریکوند، […]

گروه فرهنگی: مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با بیان این‌که ما می‌خواهیم دانش‌آموزانی را تربیت کنیم که خودباور و خداباور باشند، نگاه مثبت به هویت خود داشته باشند، گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بیشترین نگاه را در تربیت، به تعاملات و ارتباطات انسانی دارد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، خدانظر دریکوند، مدیرکل آموزش و پرورش لرستان پنج‌شنبه، ۱۹ بهمن در همایش تجلیل از مدیران، دبیران و دانش‌آموزان ممتاز دبیرستان‌های معارف اسلامی صدرای لرستان، گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بیشترین نگاه را در تربیت، به تعاملات و ارتباطات انسانی دارد.
وی با اشاره به حدیثی از امام رضا(ع) در خصوص فضیلت آموختن علم وعلم‌آموزی به دیگران، افزود: اسلام تنها دینی است که بر خلاف سایر ادیان آسمانی و مکاتب مادی رهبانیت را مردود و اوج عبادت را خدمت به خلق می داند. دریکوند اضافه کرد: ادیان آسمانی مانند مسیحیت انسان را تشویق به رهبانیت و زهد می‌کنند و انسان را ترغیب می‌کنند تا با دوری گزیدن از دنیا و جامعه به اصلاح خود پرداخته و خود را نجات دهد.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان ادامه داد: اما اسلام نه تنها سفارش به رهبانیت نمی‌کند بلکه انسان را به بودن در جامعه تشویق می‌کند و می‌گوید: هر آنچه که انسان آموخته است، اگر در ارتباط با دیگران و در خدمت با انسان‌ها باشد معنا پیدا می‌کند و ارزش دارد؛ در غیر این‌صورت عبث و بیهوده است.
وی اوج عبادت و انسانیت را زمانی دانست که انسان بیشترین نفع را به جمع و جامعه برساند و اظهار کرد: در تمام مکاتب برای تربیت و پرورش انسان هدف خود شاخص‌هایی را تعریف می‌کنند و تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیرند تا در آن راستا و با نگاه به آن اهداف حرکت کنند.
دریکوند در بیان شاخص این نگاه‌ها به مکاتب لیبرال دموکراسی و سوسیال دموکراسی اشاره کرد و افزود: در این مکاتب تلاش می‌شود تا مطابق نگرش و بینش این مکاتب انسان‌هایی تربیت شوند که خود را در خدمت آن تفکر بدانند و مطابق با آن تفکر پرورش یابند.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان افزود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی بر اساس سند تحول بنیادین که تایید و ابلاغ شده از طرف مقام معظم رهبری است، شاخص‌های انسان هدف، دقیقاً مشخص شده است.

خبر جدید  پُل شکسته خرم‌آباد؛ از شاهکارهای معماری دوره ساسانیان

تاکید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر تعاملات و ارتباطات انسانی

وی در بیان شاخص‌های هدف این سند ادامه داد: ما می‌خواهیم دانش‌آموزانی را تربیت کنیم که خودباور و خداباور باشند، نگاه مثبت به هویت خود داشته باشند، انسانی‌که غم دیگران او را شاد نکند و شادمانی دیگران او را غمگین نکند، انسانی که نوع‌دوست، ظلم‌ستیزو طرفدار مظلوم است، انسانی که مهربان است و توانایی نه گفتن در برابر خواسته‌های نامعقول دیگران را دارد، انسانی که نه خود بزرگ‌بین است و نه خود کم‌بین، بلکه خودواقع‌بین و منطقی است.انسانی که بر اساس منطق قرآن اهل خوب گوش دادن است و بهترین سخن‌ها را انتخاب می‌کند وانسانی است که با راز دیگران بازی نمی‌کند.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان محور اصلی را در این مکتب تربیتی اتکای به روابط انسانی عنوان کرد و گفت: اگر به این جایگاه برسیم می‌گوییم که به حیات طیبه رسیده‌ایم.
دریکوند نقش و جایگاه مدارس علوم و معارف اسلامی را بسیار مهم برشمرد و اظهارکرد: انسان‌های عبوس و افسرده و کسانی‌که نمی‌توانند ارتباط مؤثری با دیگران برقرار کنند و برای دیگران حرمت قائل شوند، نمی‌توانند مبلغان خوبی برای دین اسلام باشند.
وی ادامه داد: انسان‌هایی که حضورشان به دیگران آرامش بدهد، آمر به معروف و ناهی از منکر باشند و ارتباطات اجتماعی و انسانی را خوب بفهمند و به آن عمل کنند، مروجین خوبی برای دین مبین اسلام هستند.
دریکوند تاکید کرد: در دنیایی که بی‌اخلاقی موج می‌زند و بازی با اسرار دیگران فرصت شده است، اگر مردم ببینند که کسی محرم راز آنهاست، آنها را می‌فهمد و خوب درک می‌کند، قطعاً الگوی خوبی برای آنان می‌شود.
در ادامه این همایش به پاس همکاری‌های بی‌دریغ آموزش و پرورش با حضور معاون امور مجلس و استان‌های سازمان تبلیغات اسلامی کشور از مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اهدای لوحی سپاس تقدیر شد.

خبر جدید  حدیث‌نگاشت/ تقسیم مردم به ۴ صنفداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب