یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
15:26:15 - چهارشنبه 14 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تشکیل جامعه قرآنی؛ راه‌حل نجات بشریت
تشکیل جامعه قرآنی؛ راه‌حل نجات بشریت
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ مدیرکل ارشاد لرستان با شااره به شاخص‌ها و ویژگی‎های جامعه قرآنی، اظهارکرد: با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های قرآن‌کریم، باید تاکید کرد که راه‌حل نجات بشریت تشکیل جامعه قرآنی است و تنها راهی که می‌تواند به تعالی و کمال الهی بشر منجر شود، اتکا به قرآن و آموزه‌های قرآنی است . […]

گروه فعالیت‌های قرآنی ـ مدیرکل ارشاد لرستان با شااره به شاخص‌ها و ویژگی‎های جامعه قرآنی، اظهارکرد: با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های قرآن‌کریم، باید تاکید کرد که راه‌حل نجات بشریت تشکیل جامعه قرآنی است و تنها راهی که می‌تواند به تعالی و کمال الهی بشر منجر شود، اتکا به قرآن و آموزه‌های قرآنی است .

به گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام حمید رضا حنان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در  آیین اختتامیه جشنواره ملی «شعر آیات» که امروز، ۲۵ بهمن و با حضور نماینده  ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد، جامعه قرآنی استان، مدیران کل برخی  دستگاه‌های اجرایی، شرکت‌کنندگان در جشنواره و علاقه‌مندان به شعر و ادبیات در محل تالار شهید اوینی خرم‌آباد برگزار شد، گفت: آنجایی‌که بحث از برخورد تجدد و دین مطرح می‌شود شاهد هستیم که آیات قرآن نه تنها به تقابل برنخواسته بلکه همواره در این خصوص پاسخگو بوده و این در حالی‌است که کتب تحریف شده سایر ادیان همچون انجیل و تورات در این خصوص نمی‌توانند  پاسخگو باشند .
وی با تاکید بر این موضوع که در تمام آیات قرآن‌کریم تقابلی با علوم روز وجود ندارد، افزود: قرآن یک راه روشن پیش روی دانشمندان علوم مختلف به‌ویژه علوم تجربی است و برای تمام سؤالات و نیازمندی‌های به روز علوم مختلف راهکار و راه‌حل ارائه می‌کند .

خبر جدید  خلاقیت و نوآوری؛ رمز موفقیت در کارها

تشکیل جامعه قرآنی؛ راه‌حل نجات بشریت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تصریح کرد: از همین روی و با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های قرآن‌کریم، باید تاکید کرد که راه‌حل نجات بشریت تشکیل جامعه قرآنی است و تنها راهی که می‌تواند به تعالی و کمال الهی بشر منجر شود، اتکا به قرآن و آموزه‌های قرآنی است .
حنان ادامه داد : جامعه قرآنی ویژگی‌ها و شاخصه‌هایی دارد که پیش از آن‌که وصف افراد به‌صورت فردی باشد، وصف روابط اجتماعی است و ما امروز بر این باوریم که ساختار روابط اجتماعی و مراکز مدنی باید بر اساس آموزه‌های دینی شکل بگیرد .
وی اضافه کرد: کیفیت شکل‌دهی نهادهای مدنی و ساختار روابط اجتماعی باید بر اساس آموزه‌های دینی باشد و این همان دموکراسی دینی است که در پیام ائمه معصومین و اندیشه‌ها و فرمایشات امام راحل و رهبری(مدالظله العالی) بر این مهم تاکید شده و جایگاه ویژه مردم در جامعه دینی و قرآنی را مشخص می‌کند .
دبیر دومین جشنواره ملی شعر آیات تکثر اندیشه‌ها و افکار را دومین شاخصه جامعه قرآنی دانست و افزود : مهم‌ترین شاخصه بعد از روابط اجتماعی بر اساس آموزه‌های قرآنی و دینی، تکثر افکار و اندیشه‌هاست که در قرآن‌کریم بارها به آن تاکید شده و ما نمی‌توانیم در حوزه اندیشه و تفکر، از افراد جامعه بخواهیم تا بر اساس یک روش اندیشه کنند و در یک مسیر بیندیشند .
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در پایان ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان در دومین جشنواره ملی شعر آیات، گفت: حضور گسترده شاعران استان‌های مختلف کشور در این جشنواره و استقبال گسترده صورت گرفته از این رویداد، نشان دهنده ظرفیت بالای آیات و آموزه‌های قرآن کریم در شکل‌دهی و فرهنگ‌سازی یک جامعه دینی و قرآنی است .

خبر جدید  سدسازی و چالش تخصیص آب/ معشوره در مرحله جاده‌سازی

 داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب