شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹
2:33:28 - دوشنبه 24 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توجه ویژه جهاددانشگاهی به حوزه بانوان و خانواده
توجه ویژه جهاددانشگاهی به حوزه بانوان و خانواده
گروه فرهنگی ـ رئیس جهاددانشگاهی لرستان با تأکید بر این‌که هرگاه مسئولیتی به بانوان سپرده شده نتایج مطلوبی را دربرداشته است، گفت: معتقدیم که خانواده به‌عنوان یکی‌از پنج نهاد مؤثر در توسعه نقش بسزایی در توسعه کشور داشته برای همین در جهاد دانشگاهی به حوزه بانوان و خانواده توجه ویژه‌ای می‌شود.

به گزارش ایکنا از لرستان، سیدعلینادر دهقانیالوار، رئیس جهاددانشگاهی لرستان امروز یک‎شنبه، دوم دیماه در نشست مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری با کارکنان بانوی جهاد دانشگاهی لرستان با بیان اینکه امروزه بانوان در عرصههای مختلف پژوهشی، آموزشی و فرهنگی اقدامات خوبی انجام میدهند، گفت: دستیابی به توسعه متوازن نیازمند حضور پرشور بانوان در عرصههای مختلف است.
وی افزود: در جهاد دانشگاهی بدون توجه به جنسیت صرفاً به تخصص افراد در مسئولیتها توجه شده که خوشبختانه جواب نیز گرفتهایم.
دهقانیالوار با تأکید بر اینکه هرگاه مسئولیتی به بانوان سپرده شده نتایج مطلوبی را در برداشته است، اضافه کرد: معتقدیم که خانواده بهعنوان یکیاز پنج نهاد مؤثر در توسعه نقش بسزایی در توسعه کشور داشته برای همین در جهاد دانشگاهی به حوزه بانوان و خانواده توجه ویژهای میشود.
رئیس جهاد دانشگاهی لرستان با اشاره به اینکه ۶۱.۵ درصد از بانوان کاربر فضای مجازی هستند، بیان کرد: این موضوع نشاندهنده بهروز بودن دانش این قشر است و میتوان بهعنوان ابزاری توانمند برای توسعه مورد استفاده قرار گیرد.
وی با یادآوری اینکه ۳۷ درصد اعضای هیئتعلمی دانشگاههای کشور را بانوان تشکیل میدهند، ادامه داد: این مهم نشان میدهد که این قشر جامعه نقش مؤثری در پیشرفتهای علمی داشته و بخش عمدهای از تولید دانش روز کشور مرهون تلاش آنان است.
دهقانیالوار از اعلام آمادگی جهاددانشگاهی برای همکاری با حوزه بانوان استان خبر داد و گفت: در این راستا اقدامات متنوعی در حوزههای پژوهشی، آموزشی، اطلاعرسانی و فرهنگی انجام شده که میتوانیم بهعنوان بازوی توانمندی در کنار این اداره کل باشیم.
عضو هیئتعلمی جهاد دانشگاهی لرستان خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگی، پژوهشهای علوم انسانی را داریم که بخش اعظم آن توسط بانوان انجام شده و معتقدیم باید سه کار عمده در حوزه بانوان صورت پذیرد.
وی اقدام اول را حوزه آمار و اطلاعات پایه و اساسی و قابل استناد دانست و گفت: باید بهصورت میدانی اطلاعات فراگیر، موضوعی و به هنگام از وضعیت زنان و خانواده در استان تولید شود.
دهقانیالوار اقدام دوم را انجام برنامهریزی جامع در حوزههای توانمندسازی و توانافزایی عنوان کرد و گفت: موفقیت در این عرصه نیازمند انجام آن توسط مراکز علمی و پژوهشی استان است.
رئیس جهاد دانشگاهی لرستان اقدام سوم را نظام ارزیابی مستمر و سنجش نتایج عملکرد دانست و ادامه داد: برای عملیاتی شدن این سه اقدام مهم ایجاد نهادهای تخصصی حوزه بانوان، استفاده از بستر فضای مجازی و ایجاد نظام تشویقی باید طراحی و عملیاتی شود.
دهقانیالوار بیان کرد: این نهاد میتواند در حوزه آمار و اطلاعات، برنامهریزی جامع و ارزیابی مستمر بخش بانوان را با اداره کل امور بانوان همکاری کند و تا بهحال نیز در حوزههای مختلف، کنار دستگاههای اجرایی بودهایم و پا به پای آنها در توسعه استان برای پیشرفت نقشآفرینی کردهایم و در این مسیر همچنان با همه توان تلاش خواهیم کرد. انتهای پیام
منبع :: http://lorestan.iqna.ir

خبر جدید  ۳۰ دی؛ آخرین مهلت ارسال مقالات به همایش بین‌المللی «سیره علوی»داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد