پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹
10:19:53 - سه‌شنبه 6 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توزیع ثروت در کشور منطقی نیست
توزیع ثروت در کشور منطقی نیست
استاندار لرستان با بیان اینکه خروجی انقلاب برقراری عدالت و فراهم کردن امکانات است، گفت: توزیع ثروت در کشور، معقول و منطقی نیست. به گزارش ایسنا، دکتر سید موسی خادمی در نشست با مدیران کمیته امداد امام خمینی(ره) استان به مناسبت سالروز تاسیس این نهاد اظهار کرد: موضوع فقر و فقرزدایی و کمک به اقشار […]

استاندار لرستان با بیان اینکه خروجی انقلاب برقراری عدالت و فراهم کردن امکانات است، گفت: توزیع ثروت در کشور، معقول و منطقی نیست.

به گزارش ایسنا، دکتر سید موسی خادمی در نشست با مدیران کمیته امداد امام خمینی(ره) استان به مناسبت سالروز تاسیس این نهاد اظهار کرد: موضوع فقر و فقرزدایی و کمک به اقشار آسیب‌پذیر جامعه به ویژه روستاها آنچنان که در ادبیات‌ها و بحث‌ها، آمده یکی از دلایل وجود انقلاب اسلامی و خواست آن ذکر شده است.

وی با اشاره به اینکه خروجی انقلاب برقراری عدالت در سطح جامعه و فراهم کردن امکاناتی است که افراد بتوانند یک زندگی عادی داشته باشند، افزود: عدالت به معنی اینکه همه باید مثل هم و برابر باشند نیست؛ به نظر می‌رسد عدالت تامین حداقل‌ها برای همه تعریف شده و این جزء حقوق عادی انسان است.

استاندار لرستان با بیان اینکه انسان‌ها با هر شرایط، محدودیت و استعدادی باید حداقل امکانات را داشته باشند و بیشتر از آن را باید خود در رقابت به دست بیاورند، اضافه کرد: حداقل‌ها باید برای همه باشد حالا اگر کسی بتواند امکانات بیشتری برای خود مهیا کند به استعداد و تلاش خود او بستگی دارد اما حداقل‌ها به عهده اجتماع و حکومت اسلامی است.

خادمی با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری که اشاره فرمودند ما در حوزه ایجاد عدالت هنوز در خیلی از کارها موفق نشده‌ایم، تصریح کرد: این در حالی است که خیلی از تلاش‌های دولت در روستاها و فعالیت‌ها در شهرهای کوچک همچنین مجموعه اقدامات نهادهای مانند کمیته امداد و بهزیستی و سایر بنیادهایی که مرتبط با این موضوع هستند در همین راستا بوده اما ارزیابی بر این است که در این حوزه توفیق زیادی نداشته‌ایم و توزیع ثروت در کشور، معقول و منطقی نیست.

خبر جدید  وعده رستگاری بیمارستان بروجرد در تیرماه/طلسم حضور وزیر می‌شکند؟

وی با بیان اینکه دولت دوم دکتر روحانی در برنامه‌های خود فقرزدایی و حذف مطلق فقر را به عنوان یکی از شعارهای اصلی عنوان کرده است، افزود: خوشبختانه این اقدام از سال قبل شروع و کارهای خوبی انجام گرفته، همچنین هزینه اختصاص یافته به اقشار پایین جامعه و به طور ویژه کمیته امداد و بهزیستی نزدیک به سه برابر شده که قطعا احساس رضایتی در این باب بین افراد تحت پوشش ملموس است.

مقام ارشد استان به برنامه‌های دولت در قطع کردن یارانه اقشار بی‌نیاز و افزایش یارانه نیازمندها اشاره کرد و گفت: ممکن است برخی افراد به طور طبیعی مانند معلولین، کسانی که کم توان‌اند، مشکل ذهنی و فکری دارند و در کل عوامل خارج از کنترل خودشان باعث شده که نتوانند مانند بقیه افراد زندگی کنند به این یارانه نیاز داشته باشند.

وی یادآور شد: برخی از اقشار محل تولدشان در فقرشان تاثیرگذار است که این جزء وظایف اصلی دولت‌ها است به این موضوع توجه کنند. دولت تدبیر و امید و در کل نظام جمهوری اسلامی به این موضوع توجه خاص دارد.

خبر جدید  امدادرسانی جمعیت هلال‌احمر لرستان به ۱۳۸ حادثه در سفرهای نوروزی

 خادمی خاطرنشان کرد: از حوزه‌ها و یا دستگاه‌های اصلی که این نقش مهم یاری رساندن به مددجویان را به عهده دارد کمیته امداد است که تاکنون منشا اثرات خوبی در جامعه بوده، به خصوص طی این چند سال اخیر که با رویکرد جدیدی که در حوزه مدیریت رخ داده و صراحتاً به جدا کردن رفتارهای سیاسی و جناحی در این حوزه تاکید دارد.

وی با تاکید بر اینکه اگر کسی بخواهد با رفتارهای سیاسی و جناحی منابع این حوزه یعنی وقت و پول را صرف کارهای دیگری کند قطعا خیانت و جنایت کرده است، تصریح کرد: تعدیل در ساختارها و تاکید بر توانمندی‌ها از اقدامات مثبت این مجموعه بوده است. آرزوی ما باید این باشد که تعداد افراد تحت پوشش این مجموعه به صفر برسد و در واقع این دستگاه برخلاف دیگر سازمان‌ها به دنبال گسترش سازمان خود و جاودانگی نیست.

خادمی با اشاره به اینکه درصد ایجاد اشتغال کمیته امداد با استناد به آمارها از دیگر دستگاه‌ها بالاتر است، افزود: البته مشاغل را باید بهتر تعریف کرد چرا که خیلی از این بحث‌ها به بهبود درآمد منجر می‌شود که این کار خوبی در راستای توانمندسازی است اما شغل ایجاد نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در لرستان در دیدار با مدیران کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) استان  با طرح این سؤال که آیا فقط صرف پول دادن باعث حفظ آبرو می‌شود، ادامه داد: حفظ آبرو و عزت‌مندی مددجویان به این است که به آنها استقلال، توانمندی و خودکفایی بدهیم.

خبر جدید  پرداخت ۷۵ میلیارد تومان تسهیلات به طرح های اشتغال فراگیر لرستان

آیت‌الله میرعمادی گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) باید به سمت تخصصی شدن پیش برود و در این نهاد متخصصین روانشناسی، معیشتی و اقتصادی حضور داشته باشند. مجموعه امداد نباید فقط به کسانی‌که مراجعه می‌کنند پاسخگو باشد. کمیته امداد لرستان نیازمندان واقعی را شناسایی کرده و لایه پنهان فقر را از بین ببرد.

میرعمادی وظیفه دیگر مجموعه امداد را فراهم کردن زمینه تولید و اشتغال برشمرد و افزود: یکی‌از ضروری‌ترین کارها در خصوص اشتغال آن است که باید زمینه تولید و اشتغال را فراهم کنیم. آن‌چه را که دولت و حکومت وظیفه دارد فراهم کردن زمینه اشتغال است بدین معنا که وقتی یک کارخانه تولیدی ایجاد می‌کنید زمینه اشتغال را فراهم کردید.

وی با بیان این‌که معیار اشتغال پول دادن نیست، اضافه کرد: معیار اشتغال فراهم کردن زمینه تولید و اشتغال است و اشتغال به معنای مشغول به کار شدن است. ممکن است برخی خانواده‌ها چند مرتبه تسهیلات گرفته باشند اما فرزندشان هنوز بیکار باشد. متاسفانه جامعه ما به آمارها و ارقام‌هایی که مطابق واقعیت نیست عادت کرده است.
انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد