پنج شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۴۰۰
14:42:27 - جمعه 23 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توزیع نهال درختان میوه در لرستان آغاز شد
توزیع نهال درختان میوه در لرستان آغاز شد
به گزارش خبرنگار مهر، هادی سپهوند ظهر جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به  آغاز توزیع نهال درختان میوه برای کاشت و احداث باغات مثمر جدید در لرستان اظهار داشت: تهیه نهال برای استفاده بهره برداران بر اساس کار کارشناسی شده و با توجه به شرایط آب و هوایی و نیاز سنجی استان و بر […]

به گزارش خبرنگار مهر، هادی سپهوند ظهر جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به  آغاز توزیع نهال درختان میوه برای کاشت و احداث باغات مثمر جدید در لرستان اظهار داشت: تهیه نهال برای استفاده بهره برداران بر اساس کار کارشناسی شده و با توجه به شرایط آب و هوایی و نیاز سنجی استان و بر اساس تجربیات سال های گذشته انجام گرفته است.

وی افزود: بر همین اساس تلاش شده، استفاده از انواع نهال میوه که از ارقام زودرس و دیرگل باشند، در اولویت کاری مدیریت باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قرار گیرد.

سپهوند ادامه داد: بهره برداران و یا متقاضیان احداث باغ بایستی به این نکته مهم توجه داشته باشند که نهال مورد نیاز خود را از جاهایی تهیه کنند که این نهال ها دارای گواهی بهداشت و یا سلامت از مدیریت حفظ نباتات استان ها، شناسه دار  و دارای لیبل و فاکتور باشند.  

خبر جدید  وجود قراردادهای سفید امضاء در برخی کارگاه‌های لرستان/ برخی کارگران 10 ماه از سال حقوق نمی‌گیرند

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: انواع نهالی هایی که توسط متقاضیان در تمام شهرستان های استان کشت می شود و دارای یارانه هستند شامل گردو پیوندی، سیب با پایه رویشی، انواع مرکبات، بادام، گلابی، گیلاس، آلبالو، زردآلو،   آلو، انار و انگور است.

وی ادامه داد: مبالغ پرداخت یارانه بر اساس دستورالعمل معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی برای هر نوع در خت متفاوت است و شرط پرداخت آن هم وجود سطح سبز و پس از تأیید مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها به متقاضیان و یا باغداران است.

خبر جدید  سال جاری پروژه‌های محرومیت‌زدایی در استان آغاز می‌شوند

سپهوند خاطرنشان کرد: بر همین اساس کشاورزانی که قصد احداث باغات مثمر را دارند باید مراکز جهاد کشاورزی حوزه عمل خود را مطلع و از کارشناسان مربوطه مشاوره گرفته و از توصیه های کارشناسی و فنی برای کاشت درخت و احداث باغات جدید استفاده کنند.  

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه در سال گذشته حدود ۶۵۰ هزار اصله نهال انواع درختان میوه در استان توزیع شد، تصریح کرد: در سال جاری با احتساب کاشت درختان میوه در اراضی شیب دار و کم بازده پیش بینی می شود که توزیع نهال برای اولین بار در لرستان به حدود یک میلیون اصله نهال برسد.

خبر جدید  ۶۱ میلیارد تومان بدهی دستگاه‌های اجرایی لرستان تهاتر شد

وی اظهار داشت: همه بهره برداران و کشاورزانی که قصد احداث کاشت درخت میوه و احداث باغات مثمر جدید در هر نقطه ای از استان لرستان را دارند، از امروز می توانند درسراسر استان به مکانهایی که مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها برای توزیع نهال مشخص کرده اند مراجعه و با نظارت کارشناسان مسئول باغبانی شهرستان های مربوطه نسبت به تهیه نهال مورد نظر اقدام کنند.داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب