یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
14:06:04 - دوشنبه 12 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ثبت ۳۷ موقوفه با نیت کمک به حوزه‌های علمیه در لرستان/لزوم احیای موقوفات حوزوی
ثبت ۳۷ موقوفه با نیت کمک به حوزه‌های علمیه در لرستان/لزوم احیای موقوفات حوزوی
گروه اجتماعی: مدیرکل اوقاف لرستان با شاره به ثبت ۳۷ موقوفه با بخش‌هایی از نیت واقف در امور حوزه‌های علمیه در لرستان، گفت: متاسفانه برخی از این موقوفات طی گذشت زمان به تصرف اشخاص حقیقی و حقوقی درآمده‌اند که باید این موقوفات شناسایی و احیا شوند تا بتوان در راستای رفع مشکلات حوزه‌های علمیه اقدامات […]

گروه اجتماعی: مدیرکل اوقاف لرستان با شاره به ثبت ۳۷ موقوفه با بخش‌هایی از نیت واقف در امور حوزه‌های علمیه در لرستان، گفت: متاسفانه برخی از این موقوفات طی گذشت زمان به تصرف اشخاص حقیقی و حقوقی درآمده‌اند که باید این موقوفات شناسایی و احیا شوند تا بتوان در راستای رفع مشکلات حوزه‌های علمیه اقدامات مؤثری انجام داد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، حجت‌الاسلام مرتضی خاکباز، مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان یک‌شنبه، ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاارن در رابطه با موقوفات حوزوی در استان، گفت: در لرستان ۳۷ موقوفه با بخش‌هایی از نیت واقف در امور حوزه‌های علمیه ثبت شده است که متاسفانه طی گذشت زمان به تصرف اشخاص حقیقی و حقوقی درآمده‌اند که باید این موقوفات شناسایی و احیا شوند تا بتوان در راستای رفع مشکلات حوزه‌های علمیه اقدامات مؤثری انجام داد .
وی از شناسایی و احیای موقوفات حوزوی در استان خبر داد و افزود: احیای موقوفات استقلال حوزه‌های علمیه را تضمین می‌کند
خاکباز با تاکید بر ضرورت احیای موقوفات حوزوی در راستای رفع مشکلات زیرساختی حوزه‌های علمیه، ادامه داد: یکی‌از برنامه‌های سازمان اوقاف و امور خیریه و حوزه‌های علمیه عزم جدی برای تحقق این مهم است و در ماه اخیر با روند مطلوبی در حال انجام است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان با اشاره به این‌که در برخی شهرستان‌ها بخشی از نیات واقفان در موقوفات مربوط به وقف برای حوزه‌های علمیه است، اظهارکرد: موقوفات حوزه‌های علمیه برای تامین منابع مالی طلاب و مدارس علمیه بسیار موثر هستند.
وی با تاکید بر این‌که مبلّغان و حوزه‌های علمیه باید برای احیای موقوفات حوزوی همتی مضاعف داشته باشند و در این زمینه نقش‌آفرینی کنند، اضافه کرد: احیای موقوفات استقلال حوزه‌های علمیه را تضمین می‌کند و می‌توان گام اساسی برای عمران حوزه‌های علمیه برداشت.
وی در پایان بر ترویج و توسعه فرهنگ وقف در جامعه از سوی مبلّغان تاکید کرد و گفت: مبلّغان در ایجاد موقوفات جدید براساس نیازهای جامعه کوشا باشند و با ایجاد وقف‌های نو موجبات رشد و شکوفایی جامعه را فراهم آورند.

خبر جدید  راه‌اندازی ۵۰۰ پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی لرستان در جشن نیکوکاریداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب