شنبه, ۵ مهر , ۱۳۹۹
13:33:46 - دوشنبه 24 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حسین و فاطمه؛ بیشترین فراوانی نام نوزادان لرستانی
حسین و فاطمه؛ بیشترین فراوانی نام نوزادان لرستانی
گروه فرهنگی – مدیرکل ثبت احوال لرستان در خصوص فراوانی نام نوزادان لرستانی گفت: حسین و فاطمه به‌عنوان بیشترین فراوانی نام در لرستان ثبت شده است.

به گزارش ایکنا از لرستان، مصطفی امانیپور، مدیرکل ثبت احوال لرستان، امروز دوشنبه، سوم دی در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان، اظهار کرد: تا قبل از پیروزی انقلاب سه اداره ثبت احوال در خرمآباد، بروجرد و الیگودرز فعال بودند و از سال ۶۲ اداره ثبت احوال در تمام شهرستانهای استان ایجاد شد.
وی به افتتاح نمایندگی ثبت احوال ززوماهرو و کونانی طی یکسال گذشته اشاره کرد و گفت: بهمنماه سالجاری نمایندگی ثبت احوال بخش بشارت راهاندازی میشود.
امانیپور ثبت احوال را زیرساخت دولت الکترونیک برشمرد و با اشاره به ثبت ولادت و صدور شناسنامه و تهیه آرشیو الکترونیکی اسناد سجلی در ثبت احوال گفت: تعداد ۱۳۲ اداره از سامانه احوال استفاده میکنند.
مدیرکل ثبت احوال لرستان به استقرار اداره صدور شناسنامه در بیمارستان عسلیان و تامین اجتماعی خرمآباد اشاره کرد و گفت: در بیمارستانهای بروجرد، درود و کوهدشت نیز اداره ثبت احوال مستقر است این در حالیاست که طبق قانون ثبت احوال مهلت اعلام ولادت ۱۵ روز است.
وی با ذکر این مطلب که جمعیت لرستان با توجه به سرشماری سال ۹۵ تاکنون یک میلیون و ۸۱۳ هزار بدون احتساب مهاجرت است، اضافه کرد: از این تعداد ۹۱۹ هزار مرد و ۸۹۴ هزار نفر زن هستند کمااینکه به لحاظ تقسیم جمعیتی ۶۴ درصد جامعه لرستان شهری و ۳۶ درصد جامعه روستایی است.
امانیپور نرخ رشد جمعیت ۱ و ۴دهم اعلام کرد و با ذکر این مطلب که در ۹ ماهه سال جاری ۲۴ هزار ولادت ثبت شده است، اضافه کرد: بیشترین آمار ثبت موالید در تیرماه سال جاری بود به طوری که هر ساعت ۴ نوزاد متولد شده که از این تعداد ۷ مورد سهقلوزایی بوده است. هر ساعت یک واقعه فوت در لرستان شکل میگیرد مدیرکل ثبت احوال لرستان با اشاره به اینکه در ۹ ماهه سال جاری ۶ هزار و ۶۰۰ واقعه فوت در لرستان که ثبت رسیده که ۶۷ درصد از وفات متعلق جامعه شهری بود، بیان کرد: هر ساعت یک واقعه فوت در لرستان شکل میگیرد این در حالی است که ۳۵ درصد علت مرگومیر در لرستان بیماری قلبی عروقی بوده است که مهمترین علت مرگ در استان است.
وی به ثبت ۱۲ هزار و ۹۰۰ هزار ازدواج در ۹ ماهه سال جاری اشاره و با ذکر این مطلب که میانگین سن ازدواج مردان ۲۹ و برای زنان ۲۳ سال است، میانگین سن طلاق برای مردان را ۳۵ و برای زنان ۳۰ سال اعلام کرد و گفت: فراوانی نام در لرستان در ابتدای سال جاری تاکنون نامهای حسین ۵۴۱ مورد، امیرعلی به تعداد۴۲۴، محمد ۳۳۷ مورد، امیرحسین به تعداد ۳۱۸ و علی ۲۹۳ مورد برای پسران و اسامی فاطمه ۵۷۱ مورد، آوا به تعداد ۳۶۷، زهرا ۲۵۹ مورد و نیکا ۲۴۹ مورد به ثبت رسیده است.
امانیپور به تغییرات نام و نام خانوادگی اشاره و با ذکر این مطلب که هر نامی که معنای خوبی داشته و عبری نباشد میتوانیم آن را ثبت کنیم ، به ثبت ۶ هزار نام در سامانه ثبت احوال اشاره کرد و گفت: تا سن ۱۵ سالگی نمیتوان نام را تغییر داد بعد از آن میتوان نام را یکبار تغییر داد. انتهای پیام
منبع :: http://lorestan.iqna.ir

خبر جدید  اخذ مجوز تأسیس 3 مرکز رشد در مراکز علمی ـ کاربردی لرستانداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد