شنبه, ۲ بهمن , ۱۴۰۰
11:49:17 - جمعه 11 دسامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خطر بی‌آبی در کمینِ مردم بروجرد
خطر بی‌آبی در کمینِ مردم بروجرد
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس به لزوم تسریع در روند ساخت سدهای آبسرده و شهید بروجردی تاکید کرد و گفت: سدهای بروجرد با اعتبارات قطره چکانی سالیان سال‌ به بهره‌برداری نمی‌رسند.

شعار سال: فاطمه مقصودی در بروجرد اظهار داشت: بیش از ۱۰ سال است که از شروع ساخت و احداث پروژه سد آبسرده می‌گذرد، اما متاسفانه در این مدت پیشرفت چندانی نداشته است و با این اعتباراتی که برای این پروژه عظیم در نظر گرفته می‌شود تا سالیان سال از سد آبسرده بهره‌برداری نخواهد شد.

وی افزود:با اعتبارات قطره چکانی و تخصیصاتی که ۱۰ سال طول می‌کشد هیچ وقت صاحب سد نمی‌شویم؛ شهرستان بروجرد با حدود ۴۰۰ هزار نفر جمعیت در سال‌های آینده به طور حتم با مشکلات بی آبی مواجه می‌شود.

خبر جدید  ماجرای سنگی که کاغذ شد

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس عنوان کرد: باید برای رفع کم آبی و بی آبی شهرستان بروجرد فکر اساسی کرد از مسئولان توقع داریم به این امر مهم توجه داشته باشند.

وی با اشاره به جایگاه کشاورزی شهرستان در استان خاطر نشان کرد: موقعیت شهرستان بروجرد از نظر کشاورزی در استان موقعیت خوبی است و جایگاه ویژه‌ای دارد، ولی متاسفانه این جایگاه نادیده گرفته شده و همین بی اعتنایی به آب شرب شهرستان سبب ضرر و زیان به مردم می‌شود.

خبر جدید  وارد شدن خسارت به برخی از ابنیه تاریخی لرستان در پی وقوع زمین لرزه

مقصودی تاکید کرد: تعدادی از باغات سطح شهرستان به دلیل کم آبی دچار آسیب شده و حتی خشک شده‌اند بنابراین باید بتوانیم از این موهبت الهی که خداوند به ما داده به نحو احسن استفاده کنیم و نگذاریم که خدای ناکرده به هدر رود بلکه باید با برنامه‌ریزی خوب و مناسب سبب آبادانی و رونق کشاورزی شویم.

وی تصریح کرد: امروز اقتصاد آب یک علم است و اگر کسی آن را در نظر نگیرد و نتواند آن را برای نسل‌های بعد و اهداف مهم اقتصادی و فصل خشکسالی ذخیره کند ضرر خواهد کرد بنابراین مسؤلان باید توجه خاصی به سد آبسرده و سد شهید بروجردی داشته باشند تا بتوانیم برای آبادانی و رونق استان لرستان و شهرستان بروجرد گام‌های بزرگ و مثبتی برداریم.

خبر جدید  قطع آب آشامیدنی ۹ روستای پلدختر

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم، تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۹، کد خبر: ۲۴۰۵۴۰۵، tasnimnews.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

بر چسب ها:


داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب