دوشنبه, ۵ آبان , ۱۳۹۹
20:25:59 - دوشنبه 26 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خواسته‌ای از مدیرکل آموزش وپرورش نداشته‌ام/دعواها را با وزیر کنید
خواسته‌ای از مدیرکل آموزش وپرورش نداشته‌ام/دعواها را با وزیر کنید
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا ملکشاهی راد شامگاه دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان در خصوص نقش نمایندگان در انتصاب مدیران با انتقاد از نگاه رسانه ها به نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه نمایندگان حق دخالت در انتصابات را ندارند، گفت: آیا مدیریت جزو مطالبات مردم هست یا خیر؟ نماینده مجلس چیزی جز […]

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا ملکشاهی راد شامگاه دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان در خصوص نقش نمایندگان در انتصاب مدیران با انتقاد از نگاه رسانه ها به نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه نمایندگان حق دخالت در انتصابات را ندارند، گفت: آیا مدیریت جزو مطالبات مردم هست یا خیر؟ نماینده مجلس چیزی جز این نیست که مطالبات مردم را به شکل قانون تدوین می کند یا به صورت نظارت در تذکر و استیضاح آن ها را پیگیری می کند.

نمایندگان بر اساس قانون می توانند در انتصابات دخالت کنند

وی با بیان اینکه اگر «مدیریت» از مطالبات مردم است بنابراین نماینده مردم باید در آن دخالت کند، اصل ۸۴ قانون است که نمایندگان مجلس می توانند در همه امور اظهار نظر کنند، یکی از این امور مدیریت است، تصریح کرد: دلالان مدیریتی به عنوان پدیده ای ظهور کرده و امروز در جامعه مطرح است، این دلالان می توانند در انتصابات و مدیریت ها می توانند اظهار نظر کنند اما نمایندگان نمی توانند؟ رسانه ها نگاه درستی به ما داشته باشند، چون اگر نگاه درست نباشد مطالبات رسانه هم انحرافی می شود.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه عزل و نصب وظیفه سازمان است، وظیفه وزارت خانه است، هیچکس به وسیله نماینده ابلاغ مدیریت نمی گیرد و هیچکس به وسیله او ابلاغش لغو نمی شود، افزود: شما باید این دعوا را با وزیر کنید چرا تحت تاثیر نماینده هستند، وزیر باید آنقدر مقتدر باشد که پای حرف خود بایستد و احتمال استیضاح را هم داشته باشد.

من هیچ خواسته ای در مورد اداره کل آموزش و پرورش از خدانظر دریکوند (مدیرکل آموزش و پرورش لرستان) نداشته ام

ملکشاهی راد با اشاره به اینکه باید این نگاه را جا بیاندازیم، ادامه داد: مدیریت جزو مطالبات مردم است و مردم مراجعه می کنند به نمایندگان خود که این مدیر سستی بداخلاقی می کند یا موفق نیست و ما به عنوان کارشناس هم دنبال شاخص ها می گردیم و ارزیابی می کنیم.

وی با بیان اینکه خبرنگاران به من می گویند شما رفته اید دو معاون را در آموزش و پرورش انتصاب کرده اید، تصریح کرد: من هیچ خواسته ای در مورد اداره کل آموزش و پرورش از خدانظر دریکوند (مدیرکل آموزش و پرورش لرستان) نداشته ام.

توزیع نیروها در ادارات بر اساس خواست چه کسی است؟

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی افزود: وقتی مدیران نیروها را توزیع می کنند، این توزیع نیرو بر اساس خواست کیست؟ اگر بر اساس خواست دیگران توزیع می کنند چرا بر اساس خواست ما نمایندگان توزیع نکنند؛ یعنی ما نماینده مردم نیستیم؟ آیا مردمی که به ما رای داده اند در مورد مدیریت اظهار نظر نمی کنند، آیا حق سوال از من ندارند؟

ملکشاهی راد همچنین با اشاره به انتصاب غیر بومی از سوی استاندار لرستان اظهار داشت: در اوایل کار استاندار لرستان من به او گفتم که مردم بر روی مدیریت غیر بومی حساسیت دارند و باید تلاش کند که از انتصاب مدیران غیربومی جلوگیری کند و ایشان نیز این امر را در آن زمان قبول کردند.

خبر جدید  تا پنج شنبه این هفته جوی آرام در لرستان حاکم است.

تماس تلفنی با استاندار لرستان در مورد انتصاب مدیران غیربومی

وی با بیان اینکه استفاده از مدیران غیربومی در کل کشور از سوی مردم مورد تاکید است، گفت: با این وجود باید در مدیریت توانمندی ها و قابلیت ها از نظر علمی مدنظر قرار گیرد.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مدیریت بومی اطلاعات بیشتری دارد و برای توسعه نیاز است که مدیران اطلاعات لازم را داشته باشند.

خبر جدید  تساوی و شکست نمایندگان خوزستان در لیگ برتر فوتسال

ملکشاهی راد با تاکید بر اینکه باید از مدیری که قابلیت ها و توانمندی ها را شناسایی کرده است استفاده کنیم، گفت: در غیر اینصورت فرصت را از دست داده ایم و از دست دادن فرصت ها به ضرر مردم است.

وی با اشاره به انتصابات اخیر و استفاده از نیروهای غیربومی در لرستان گفت: در این رابطه بلافاصله با استاندار تماس تلفنی داشتم و گفتم که رسانه ها در این رابطه اعتراض دارند و بهتر بود این کار را نمی کردند.

خبر جدید  تشکیل کمیته‌های بانوان، تبلیغ و رسانه ستاد اربعین لرستان

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید در انتصابات مطالبه مردم مورد توجه قرار گیرد.

می گفتند پست های مدیریتی «زاغه» برای من «چغلوندی» برای او، «ویسیان» برای من «چگنی» برای او؛ اما من نپذیرفتم

ملکشاهی راد با بیان اینکه من وقتی مدیرکل آموزش و پرورش بودم بر اساس سهم خواهی تغییر مدیریت ندادم، اما افراد را راضی کرده ام؛ می گفتند فلانی را بگذار اما من از دوستان او بهترین را انتخاب می کردم، تصریح کرد: آن زمان هر دو نماینده خرم آباد علیه من بلند شدند؛ می گفتند پست های مدیریتی «زاغه» برای من «چغلوندی» برای او، «ویسیان» برای من «چگنی» برای او؛ من نپذیرفتم.

وی ادامه داد: اگر آقای دریکوند مدیرکل آموزش و پرورش لرستان نیز این سهم خواهی ها را برای همه نمی پذیرفت من هیچ وقت به ایشان اعتراض نمی کردم، من ایشان را واقعا دوست دارم، مسائلی هست که اگر خودش اینجا بود و از خود دفاع می کرد می گفتم، اما پشت سر ایشان درست نیست حرف ها را بزنم.داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد