شنبه, ۲ بهمن , ۱۴۰۰
9:04:25 - شنبه 1 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خودکفایی مدجویان گامی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی
خودکفایی مدجویان گامی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی
خرم آباد- ایرنا – یکی از طرح های کمیته امداد امام خمینی(ره)، طرح خودکفایی مددجویان است که اجرای آن می تواند منجر به رونق تولید و اشتغال شده و علاوه بر توانمندسازی مددجویان، گام موثری در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی باشد.

به گزارش ایرنا، اجرای طرحهای خوداشتغالی و ایجاد فرصت های شغلی مناسب برای خانواده‌های نیازمند با اتخاذ سیاستهای مؤثر و کارآمد در رأس اهداف و برنامه‌های کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارد و ارمغان آن تأمین عزت و کرامت خانواده‌ها و نیل به استقلال اقتصادی است.
توانمندسازی اقتصادی و خودکفایی مددجویان براساس نیازسنجی، استعدادسنجی، مشاوره و راهنمایی شغلی، ارائه آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی، ایجاد اشتغال و پایدارسازی مشاغل انجام می شود.
مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان سلسله نیز در سال جاری با بهره گیری از این فرصت توانسته اند از خدمات خوب کمیته امداد در راستای خودکفایی و رسیدن به اشتغالی پایدار بهره گیرند.
یکی از بانوانی که با بهره مندی از طرح خودکفایی توانسته است به اشتغالی پایدار در بخش دامداری دست یابد در این باره به خبرنگار ایرنا، گفت: کمیته امداد در سال جاری یک وام کم بهره به میزان ۲۰۰ میلیون ریال به من پرداخت کرد که توانستم با آن سه گاو شیرده خریداری کنم.
خانم طلا دهداری با بیان اینکه در حال حاضر می توانم با استفاده از این فرصت در اقتصاد خانواده مشارکت کرده و خانواده ای را اداره کنم، افزود: خدا را شکر می کنم که با این طرح کمیته امداد توانسته ام روی پای خود بایستم.
یکی از جوانان مددجوی تحت پوشش این نهاد حمایتی نیز که از طرح خودکفایی بهره گرفته است در گفت و گو با ایرنا، گفت: تا پیش از استفاده از این طرح برای گذران زندگی خود و تامین خرج خانواده مجبور به کارگری بودم.
علی صفر ساکی افزود: خوشبختانه اکنون به واسطه طرح خودکفایی توانسته ام با ایجاد یک واحد دامداری و خریداری ۶۰ راس گوسفند و نگهداری از آن ها خرج خودم و خانواده ام را تامین کنم.
وی با قدردانی از خدمات کمیته امداد در راستای توانمند سازی خانواده های تحت پوشش، عنوان کرد: طرح خودکفایی فرصتی است که افراد به واسطه آن می توانند به درآمدی پایدار برسند و محتاج کمک کسی نباشند.

خبر جدید  خیابان تاریخی خرم‌آباد تخریب می‌شود؟

** طرح های خودکفایی منجر به خروج مددجو از تحت حمایت می شوند
کارشناس خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) سلسله نیز در این باره اظهار کرد: یکی از اهداف کمیته امداد، ایجاد اشتغال و توانمندسازی خانواده های تحت پوشش است.
محمد باقر امیری با بیان اینکه دین مبین اسلام همواره انسانها را به تلاش و کوشش و کسب روزی حلال و استفاده از دسترنج خود تشویق کرده است‌، عنوان کرد:طرح های خودکفایی، طرح هایی هستند که طی یک دوره زمانی معین امکان درآمدزایی و خودکفایی خانواده را فراهم آورده به طوری که منجر به خروج مددجو از تحت حمایت می شوند.
وی با بیان اینکه در این طرح تسهیلات قرض الحسنه برای ایجاد اشتغال در اختیار مددجویان قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۱۱۰ خانوار در شهرستان سلسله خودکفا شدند و امسال نیز تاکنون ۱۱۸ خانوار در کمیته امداد شهرستان خودکفا شده اند که پیش بینی می شود تا پایان سال جاری این رقم افزایش یابد.
امیری افزود: خوشبختانه در سالی که به عنوان اقتصاد مقاومتی و اشتغال نامگذاری شده و هدف دولت هم اشتغال است کمیته امداد شهرستان با همکاری دولت و مسولان در این شهرستان موفق شده است به این هدف جامه عمل بپوشاند.

خبر جدید  150 تن گوشت قرمز در لرستان توزیع شد

** کمیته امداد سلسله ۳۸ میلیارد ریال در طرح خودکفایی هزینه کرده است
رئیس کمیته امداد سلسله نیز در این باره، گفت: کمیته امداد شهرستان سلسله در سال جاری توانسته تعداد ۱۹۶ طرح را با صرف هزینه ای بالغ بر ۳۸ میلیارد ریال اجرایی کند.
علی اشرف جهانیان با بابیان اینکه بخش عمده توانمندسازی خانواده های تحت حمایت براساس ایجاد اشتغال برای آنها انجام می شود، گفت: توانمندسازی خانواده ها با شناسایی استعدادها، ارائه آموزش های لازم در زمینه ایجاد شغل مورد علاقه مددجویان و با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به آنها اجرا می شود.
وی با اشاره به اینکه طرح های اجرا شده در بخش های دامپروری، زنبورداری، کاشت گیاهان دارویی و طرح های صنعتی بوده اند، عنوان کرد: بی شک اجرای این طرح ها گامی در جهت توانمندسازی خانواده های تحت پوشش و تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال در شهرستان سلسله بوده است.
در حال حاضر سه هزار و ۵۰۰ خانوار در شهرستان سلسله تحت پوشش کمیته امداد هستند و از خدمات این نهاد حمایتی بهره می برند.
۷۲۶۵/۶۰۶۰

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  بهره برداری واحد پرورش بره پرواری در بروجردداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب