یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
16:13:29 - شنبه 10 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دادستان کل کشور: دادستان‌ها دفاع از حقوق عمومی را جدی بگیرند
دادستان کل کشور: دادستان‌ها دفاع از حقوق عمومی را جدی بگیرند
دادستان کل کشور گفت: یکی از وظایفی که به عهده خودم و دادستان ها می دانم بحث دفاع از حقوق عمومی است، دفاع از حقوق عمومی را جدی بگیرید. به گزارش ایسنا حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در شورای قضایی استان با اشاره به آیه «وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ کَانَ زَهُوقً» اظهارکرد: در ۱۴ […]

دادستان کل کشور گفت: یکی از وظایفی که به عهده خودم و دادستان ها می دانم بحث دفاع از حقوق عمومی است، دفاع از حقوق عمومی را جدی بگیرید.

به گزارش ایسنا حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در شورای قضایی استان با اشاره به آیه «وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ کَانَ زَهُوقً» اظهارکرد: در ۱۴ قرن پس از پیدایش اسلام، همه فراز و نشیب‌ها وحوادثی که اتفاق افتاد، چون در زمره باطل بود از بین رفت و آنچه که باقی مانده اسلام است، اصولا باطل در ذاتش زهوق است، اسلامی که به حق است باقی است.

وی با بیان اینکه توفیق است برای ما که در عصری حیات و زندگی‌مان قرار گرفته که تحت لوای اسلام و حکومت قرآن و هدایت ولی‌فقیه بتوانیم از آثار و برکات ارزشمند این انقلاب اسلامی بهره بجوییم، گفت: چنانچه بتوانیم این فرصت گران‌بها را قدر بنهیم و به تکالیف و وظایفی که در نظام جمهوری اسلامی بر عهده ما گذاشته شده عمل کنیم.

دادستان کل کشور با تاکید براینکه اساس حکومت قضاوت است و بخش‌های دیگر جنبه اجرایی دارد، تصریح کرد: برای قاضی در شریعت مقدس اسلام شرایطی گذاشته شده که برای هیچ صنف دیگری دیده نشده است؛ چنانچه عهدنامه مالک‌اشتر را که منشوری از حکومت حقه الهی است را ملاحظه کنید، آن جا که امام علی (ع) کارگزاران را تقسیم بندی می‌کند به انواع مختلف، به امر قضا که می‌رسد مطالب عجیب و کوبنده‌ای دارد.

خبر جدید  اقتصاد مبتنی بر نفت رفاه موقتی و لرزان ایجاد می‌کند

 منتظری خطاب به دادستان‌ها و روسای دادگستری‌های شهرستان‌های لرستان با تاکید بر اینکه وظیفه خود می‌دانم به عنوان یک عضو کوچک در دستگاه قضایی از زحمات شما که در سنگر مدیریت محاکم و دادسراها در استان شهیدپرور و ولایت‌مدار لرستان خدمت می‌کنید تقدیر و تشکر کنم، افزود: هرچند که لرستان استان محرومی است اما محرومیت را تنها نباید در وضعیت اقتصادی ببینیم، از این جهت محروم است اما امتیازات فراوانی هم دارد، آنها را نباید نادیده گرفت.

وی ادامه داد: خداوند همه نعمت‌ها را یکجا نمی‌دهد و نعمت‌ها را بین مناطق مختلف تقسیم می‌کند، یکی از ویژگی‌های لرستان یکدست بودن در ولایت‌پذیری و تبعیت از ولایت است، صفا و صمیمیتی که در مردم است یک سرمایه است، خدمت به این مردم ارزش است.
 
دادستان کل کشور با اشاره به اینکه دو ملاک را امام علی(ع) برای مدیر خوب معرفی کرده است، این دو شاخص از مهم‌ترین شاخص‌های مدیریت خوب است، مدیریت اجرایی و قضایی در هر سطحی که باشد اگر این دو شاخص را داشته باشد مدیریتی مطلوب است، گفت: نخستین شاخص برنامه‌ریزی است، مدیر باید با تدبیر و دوراندیشی تصمیم بگیرد، دومین شاخص دوری گزیدن از زیاده‌روی است، از حد و مرز هر کاری خارج نشدن، اگر انسان کم کاری داشته باشد در مدیریت اش ضعف دارد اگر از حد و مرز هم فراتر رود بازهم در مدیریت ضعف دارد.

خبر جدید  اجرای طرح آموزشی «محیط بان کوچک» در مدارس ابتدایی لرستان

منتظری با بیان اینکه به تعبیری که امروز داریم، از افراط و تفریط باید اجتناب کرد، چرا که یکی از آسیب‌های جدی که در مدیریت‌های امروز می‌بینیم عدم توجه به این نکات است، مدیران ما یا افراط می کنند یا تفریط، تصریح کرد: امروز در مسئولیت قضایی تنها به امر قضاوت شرعی و قانونی بسنده نمی‌شود، بلکه در قانون یک مسئولیت‌ها و وظایفی به عهده دستگاه قضایی گذاشته شده است، سازمان بازرسی سازمانی اثرگذار در سلامت دستگاه‌هاست این دستگاه سبقه قضایی ندارد اما به موجب قانون مسئولیتش با قوه قضاییه است.

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه دادستانی یکسری مسئولیت‌ها دارد، اظهار کرد: از جمله دفاع از حقوق عمومی که سبقه قضایی ندارد اما به عهده دستگاه قضا است، حضور و تاثیرگذاری دادستان کل در مسائل اقتصادی کشور، حضور در شورای پول و اعتبار و شورای عالی بورس از جمله این وظایف است.

خبر جدید  فعالیت ۲۶ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای ایام نوروز در لرستان

وی با تاکید بر اینکه این حضور فلسفه و پیامی دارد که باید توجه کرد، امروز دستگاه قضایی ما صرف مسئولیت امر قضا را عهده دار نیست بلکه مسائل بیشتری را عهده دار است، افزود: ما در مدیریت کشور می توانیم نقش داشته باشیم، نظارت، پیگیری و مراقبت می توانیم داشته باشیم.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه خطابم به دادستان‌ها است که توجه به مسئولیت سنگین خود داشته باشند، من زمانیکه قرار بود به دادستانی کل بیایم از پذیرفتن این مسئولیت به شدت اِبا داشتم چون می دانستم چه بار سنگین و چه مسئولیت خطیری است و ابزار لازم را هم در اختیار نداشتیم، ادامه داد: مدتی در دادستانی کل معاون اول بودم و کاملا شناخت داشتم، خصوصا بعد از قوانین جدید در آیین دادرسی می دیدم بار سنگینی برعهده دادستان ها گذاشته شده است، با صحبتی که با رئیس قوه قضاییه داشتیم عمده اِبای من این بود که نیروی لازم را نداریم.

انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب