یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
13:05:48 - یکشنبه 11 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دادستان کل کشور: دستگاه قضا در رابطه با فساد کوتاه نخواهد آمد
دادستان کل کشور: دستگاه قضا در رابطه با فساد کوتاه نخواهد آمد
دادستان کل کشور گفت: در جامعه اسلامی فساد ولو کم آن نیز غیر قابل قبول است و دستگاه قضا در رابطه با فساد کوتاه نخواهد آمد. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در مراسم راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن خرم‌آباد با گرامی‎داشت یاد و خاطره سه هزار و ۳۰۰ شهید لرستان، گفت: پپام این حضور […]

دادستان کل کشور گفت: در جامعه اسلامی فساد ولو کم آن نیز غیر قابل قبول است و دستگاه قضا در رابطه با فساد کوتاه نخواهد آمد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در مراسم راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن خرم‌آباد با گرامی‎داشت یاد و خاطره سه هزار و ۳۰۰ شهید لرستان، گفت: پپام این حضور حماسی مردم در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در درجه اول تجدید عهد و بیعت با اسلام، قرآن، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، امام و رهبری و شهداست.

وی افزود: پیام دوم این حضور حماسی بیمه کردن کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی در برابر توطئه‌های دشمنان و جاری کردن و دمیدن روح تازه در کالبد کشور و پیام قاطع و کوبنده ملت ایران به دشمنان است و این‌که بگویند تا پای جان حافظ انقلاب و ارزش‌ها خواهیم بود.

منتظری ادامه داد: در اینجا به همه مسئولان و مدیران عالی، میدانی و میانی کشور با صدای رسا اعلام می‌کنیم که ما از شما تحقق آرمان‌های نظام مقدس و انقلاب و اجرای عدالت و قانون‌مداری را در همه عرصه‌ها و حوزه‌ها مطالبه خواهیم کرد.

دادستان کل کشور اضافه کرد: خدای متعال به ما نعمت اسلام و ولایت و نظام مقدس جمهوری اسلامی را اعطا کرده و با این نعمت همه ما را به بوته امتحان و آزمایش قرار داده است کمااینکه باید توجه داشت جمهوریت و اسلامیت با هم معنا دارند و اسلامیت بدون جمهوریت و جمهوریت بدون اسلامیت منجر به انحراف است.

خبر جدید  جزئیات حادثه برای محیط بان لرستانی/ مصدوم به اصفهان اعزام شد

وی گفت: امروز مسائل امنیتی و اقتصادی کشور ما مورد هدف دشمن قرار گرفته و این در حالی‌ است که رفع تبعیض و ساده‌زیستی مسئولان و مقامات انتظار مردم از مسئولان است و مردم انتظار دارند مسئولان و مدیران کشور حداقل با متوسطین جامعه هم‌تراز باشند.

منتظری افزود: امام علی(ع) خود را هم‌تراز با فقیرترین مردم قرار می‌داد لذا در نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز انتظار این است که مدیران حداقل با قشر متوسط جامعه هم‌تراز باشند کمااینکه زندگی رهبر معظم انقلاب از زندگی اقشار متوسط جامعه نیز پایین‌تر است.

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه مبارزه با فساد در همه انواع باید در درجه اول قرار بگیرد، بیان کرد: ما تابع و مؤمن به قرآنی هستیم که در آیات ابتدایی سوره مبارکه «فجر» این کتاب مقدس، خدا به ما هشدار می‌دهد اگر فساد در یک جامعه رواج پیدا کند نتیجه قهری فساد نابودی آن جامعه است، لذا در جامعه اسلامی فساد ولو کم آن نیز غیر قابل قبول است و دستگاه قضا در رابطه با فساد کوتاه نخواهد آمد.

خبر جدید  مزار شهدای گمنام شهر ایلام غبار روبی شد

وی ادامه داد: دادستان‌ها موظف و ملکلف هستند نسبت به فساد در بخش‌های مختلف و همچنین صیانت از حقوق عامه مردم با جدیت و پشتکار ورود پیدا کنند و از هیچ انگ، تهمت و افترایی از طرف زراندوزان و زورمندان هراسی به دل راه ندهند.

منتظری افزود: با توجه به اینکه وظیفه دستگاه قضا مبارزه با فساد است لذا از مسئولان و مدیران می‌خواهیم نظارت خود را ارتقاء ببخشند و اجازه ندهند فسادی در حوزه کاری آنها رخ دهد. البته همه نسبت به این مسئله واقف هستیم که در بخش‌هایی فساد وجود دارد اما گسترش و شیوع آنچنانی ندارد و هیچ شخصی اجازه ندارد به موجب قانون و تکالیف اداری بخواهد بر فساد پرده‌پوشی کند.

دادستان کل کشور با بیان اینکه در مسئله مبارزه با فساد تک‌تک مردم مسئولیت دارند و انتظار از مردم این است هر جا فسادی می‌بینند آن ‌را به مسئولان اطلاع دهند، به توطئه‌های دشمن بر ضد نظام و انقلاب اشاره کرد و گفت: دشمن به‌طور مستقیم و غیرمستقیم هویت انقلابی و اسلامی، وحدت و یکپارچگی و ارزش‌های اخلاقی و مذهبی ملت ما را هدف قرار داده است.

وی افزود: با توجه به شکست‌هایی که دشمن از جانب ملت ایران در عرصه‌های مختلف دیده لذا بر سر انتقام برآمده است دشمن همواره ملت ایران را تروریست خطاب کرده و می‌کند و با تحریم‌های ظالمانه عرصه زندگی را بر مردم ایران تنگ کرده است کمااینکه شاهد بودیم گروه تکفیری داعش را به‌وجود آورد آنها را مسلح و از جهات مختلف پشتیبانی کرد و وقتی با شکست داعش در سوریه مواجه شد تاکتیک و استراتژی خود علیه ملت ایران را تغتییر داد اما باید بدانیم استراتژی و تاکتیک دشمن در قبال ملت و کشور ایران همان تاکتیک و استراتژی است که همه این سال‌ها علیه کشور ما به‌کار گرفته و دشمن هیچ‌گاه دلسوز ملت ایران نبوده و نخواهد بود.

خبر جدید  فردا، معارفه امام جمعه جدید بروجرد

منتظری با یادآوری اینکه امروز هم این ملت به حمایت از انقلاب و امام و رهبری پا به صحنه گذاشته است، خاطرنشان کرد: دشمن وحدت، یکپارپگی و امید ملت ایران را هدف قرار داده باید سعی کنیم در جامعه رخنه و شکافی به‌وجود نیاید که دشمن از آن بهره بگیرد این در حالی‌ است که نقد و بیان ضعف‌ها و اشکالات حق مردم است اما باید هوشیار باشیم و به‌گونه‌ای رفتار نکنیم که بهانه به دست دشمن بیفتد باید مراقب باشیم نقد ما منجر به تضعیف و تخریب نشود.

انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب