شنبه, ۱۰ آبان , ۱۳۹۹
10:37:59 - چهارشنبه 28 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دانشنامه دفاع مقدس لرستان تدوین می‌شود
دانشنامه دفاع مقدس لرستان تدوین می‌شود
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان بر حمایت مالی از دانشنامه دفاع مقدس استان تأکید کرد. حجت‌الله ناصرپور در گفت‎وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه تدوین دانش‌نامه دفاع مقدس استان بسیار ضروری است، اضافه کرد: در قالب این دانشنامه می‌توان تمامی مسائل در حوزه ایثار و شهادت و نقش استان […]

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان بر حمایت مالی از دانشنامه دفاع مقدس استان تأکید کرد.

حجت‌الله ناصرپور در گفت‎وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه تدوین دانش‌نامه دفاع مقدس استان بسیار ضروری است، اضافه کرد: در قالب این دانشنامه می‌توان تمامی مسائل در حوزه ایثار و شهادت و نقش استان در دوران دفاع مقدس را به صورت جامع و کامل گردآوری کرد.

وی ادامه داد: این دانش‌نامه نقش مردم، سایر نهادها، سازمان‎ها، ادارات لرستان و تمام اقشار را در دفاع مقدس بیان کرده و اطلاعات دقیقی در این خصوص در اختیار پژوهشگران، محققان و نسل‌های آینده قرار می‌دهد.

خبر جدید  رویدادهای خبری امروز دوشنبه سیزدهم فروردین ماه 97 مرکز لرستان

ناصرپور با تاکید بر اینکه تدوین دانشنامه دفاع مقدس نیاز به حمایت دارد، اظهار کرد: این دانش‌نامه کار یک مجموعه و سازمان نیست بلکه تمام نهادهای اجرایی و نهادهای علمی، فرهنگی و هنری باید به کمک بیایند و البته این پروژه نیازمندحمایت مالی نیز بوده چراکه باید هزینه پژوهشگرانی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند، تامین شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان یادآور شد: ۴۰ پژوهشگر به صورت مستقیم و رابطین هر نهاد اجرایی نیز به صورت غیرمستقیم مشغول تدوین و تهیه این دانشنامه هستند که تامین هزینه‎های آنان نیازمند حدود دو میلیارد تومان اعتبار است.

خبر جدید  احداث ۱۸ هزار مترمربع فضای آموزشی در لرستان طی امسال

وی خاطرنشان کرد: هر نهاد، سازمان و قشری از مردم لرستان در دوران دفاع مقدس نقش ارزنده‎ای ایفا کرده‎ که با تهیه این دانشنامه به طور مفصل به تبیین نقش هر کدام از آنها پرداخته خواهد شد. به عنوان مثال ۲۵ تا ۲۷ هزار خانه مسکونی، اداری، تلمبه‌خانه، تاسیسات و… در دوران دفاع مقدس در لرستان منهدم شده که تاکنون به آن پرداخته نشده و در صورت تهیه دانشنامه به تمام این موارد اشاره خواهد شد.همچنین در آن دوران ۱۵۰۰ بمب و موشک روی مردم لرستان ریخته شد که در دانش‎نامه استان این موارد بررسی و روی آنها نیز کار می‌شود.

خبر جدید  لزوم اختصاص زمین برای احداث بازارچه‌های محلی

وی با بیان اینکه در صورت تامین بودجه لازم، این پروژه ابتدای سال آینده آغاز می‎شود، اظهار کرد: برنامه‌ریزی و تدوین این دانشنامه به‌صورت جدی توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان در حال پیگیری و اجرست و موفقیت در انجام آن منوط به تحقق اعتبار لازم و همکاری سایر دستگاه‎ها دارد و استاندار نیز به سازمان‎ها و نهادهای اجرایی دستور داده که به این موضوع اهتمام ویژه‎ای داشته باشند.

انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد