یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
11:43:27 - پنج‌شنبه 8 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
درخواست سوریه برای تشکیل اتاق مشترک بازرگانی با ایران
درخواست سوریه برای تشکیل اتاق مشترک بازرگانی با ایران
در دیدار نائب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران با سفیر سوریه در تهران، تشکیل اتاق مشترک بازرگانی دو کشور از سوی صرف سوری، درخواست و اعلام شد که دولت سوریه برای حضور فعالان اقتصادی ایرانی در این کشور تسهیلات مناسبی در نظر گرفته است. به گزارش ایسنا، حسین سلاح ورزی در دیدار با سفیر سوریه اظهارکرد:‌ استفاده […]

در دیدار نائب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران با سفیر سوریه در تهران، تشکیل اتاق مشترک بازرگانی دو کشور از سوی صرف سوری، درخواست و اعلام شد که دولت سوریه برای حضور فعالان اقتصادی ایرانی در این کشور تسهیلات مناسبی در نظر گرفته است.

به گزارش ایسنا، حسین سلاح ورزی در دیدار با سفیر سوریه اظهارکرد:‌ استفاده از ظرفیت ستاد بازسازی منوط به دریافت اطلاعات از نیازهای سوریه است که در این زمینه توافق‌های شفاهی صورت گرفته اما تاکنون اطلاعاتی دریافت نکرده‌ایم.

خبر جدید  زندانیان ایرانی در زندان‌های برخی کشورها، آزار زیادی می‌بینند

وی خاطرنشان کرد: میزان صادرات جمهوری اسلامی ایران به سوریه در هشت ماهه اول امسال ۱۶۶ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۹۷۰ دلار بود. در این مدت نیز هفت میلیون و ۷۸۴ هزار و ۳۲۲ دلار کالا وارد شد.

همچنین عدنان محمود – سفیر سوریه در تهران – در این دیدار، تشکیل اتاق مشترک دو کشور و برگزاری همایش فرصت‌های بازرگانی سوریه و جمهوری اسلامی ایران را خواستار شد.

خبر جدید  لزوم اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر

وی خاطرنشان کرد: دولت سوریه برای حضور فعالان اقتصادی ایرانی در سوریه تسهیلات مناسبی در نظر گرفته است.

سفیر سوریه در تهران همکاری اقتصادی با ایران را اولویت دولت این کشور برشمرد و تاکید کرد: بازسازی زیرساخت‌ها و اقتصاد ملی سوریه آغاز شده و دروازه‌های کشور ما به روی بخش‌خصوصی ایران باز است.

محمود با تاکید بر اینکه دو کشور در برقراری امنیت منطقه شریک هستند، ادامه داد: باید گام‌های محکمی برای تقویت روابط برداریم.

خبر جدید  موفقیت در جنگ اقتصادی بدون توجه به راهبرد فرهنگی امکان پذیر نیست

وی پیشنهاد کردکه  همایش فرصت‌های بازرگانی دو کشور در تهران برگزار شود.

سفیر سوریه از اعضای ستاد ویژه اتاق بازرگانی ایران برای بازسازی سوریه خواست به این کشور سفر کنند تا نقشه راهی برای بازسازی سوریه تدوین شود.

محمود، منطقه را بازار بزرگی با حدود ۱۴۰ میلیون نفر توصیف کرد و گفت: حضور موثر در این بازار به همکاری بیشتر دو کشور نیاز دارد.

انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب