چهارشنبه, ۷ آبان , ۱۳۹۹
15:34:35 - دوشنبه 5 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در لرستان از ۱۰۰ نفر ۲ نفر عضو کتابخانه‌اند/برای ۶۰ هزار نفر یک کتابخانه است
در لرستان از ۱۰۰ نفر ۲ نفر عضو کتابخانه‌اند/برای ۶۰ هزار نفر یک کتابخانه است
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان گفت: برای رسیدن به شاخص استاندارد کتابخانه به ۴۲ باب دیگر نیاز داریم. به گزارش ایسنا، علی جهان‌آرا در جمع خبرنگاران به شاخص استاندارد سرانه عضویت اشاره و تصریح کرد: به ازای هر ۱۰۰ نفر باید ۳۰ نفر عضو کتابخانه باشند اما در لرستان این آمار دو نفر است که این […]

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان گفت: برای رسیدن به شاخص استاندارد کتابخانه به ۴۲ باب دیگر نیاز داریم.

به گزارش ایسنا، علی جهان‌آرا در جمع خبرنگاران به شاخص استاندارد سرانه عضویت اشاره و تصریح کرد: به ازای هر ۱۰۰ نفر باید ۳۰ نفر عضو کتابخانه باشند اما در لرستان این آمار دو نفر است که این برمی‌گردد به اندازه و تعداد کتابخانه‌هایمان چون جایی برای اضافه کردن قفسه و یا سالن مطالعه نداریم و در چند سال گذشته نیز کتابخانه آنچنانی در استان به بهره‌برداری نرسیده است.

جهان‌آرا خاطرنشان کرد: به ازای هر ۱۰۰ نفر باید هشت متر زیربنای کتابخانه‌ای وجود داشته باشد که الان در استان یک متر است. سرانه منابع نیز به ازای هر ۱۰۰ نفر باید ۳۰۰ نسخه کتاب باشد که در لرستان ۳۰ نسخه است.

خبر جدید  اختصاص اعتبار برای ساخت تقاطع غیرهم‌سطح دانشگاه لرستان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان گفت: سرانه دسترسی به کتابخانه در ازای هر ۲۵ هزار نفر یک کتابخانه است که با توجه به جمعیت یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری استان الان برای هر ۶۰ هزار نفر یک کتابخانه داریم و ۴۲ باب کتابخانه دیگر برای رسیدن به این شاخص نیاز داریم.

وی ادامه داد: طبق تعریفی که برای گسترش فعالیت‌های فرهنگی وجود دارد همه دستگاه‌ها باید در حوزه کتابخانه‌ای فعال باشند. شورای فرهنگ عمومی کشور به تعامل بیشتر مردم و مسئولان با نهاد کتابخانه‌های عمومی تأکیدات فراوانی داشته و دارد.

خبر جدید  یک مامور نیروی انتظامی در بهبهان به شهادت رسید

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان به چهاردهمین سالگرد تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اشاره کرد و گفت: به همین مناسبت طرح “کتابخانه‌ گردی” هفدهم اسفند در کتابخانه‌های کشور اجرا می‌شود. ۱۳ کتابخانه در استان برای اجرای این طرح درنظر گرفته‌ایم که ساعت ۹ صبح پنج‌شنبه در کتابخانه غدیر خرم‌آباد با حضور مسئولان این طرح آغاز می‌شود.

وی به حضور مسئولان در برنامه‌های کتابخانه‌ای تأکید کرد و افزود: هدف‌مان این است که مدیران با کارکردها و اهداف ما آشنا شوند تا یاری‌گر این نهاد باشند.
جهان‌آرا در ادامه گفت: ۲۹ باب کتابخانه شهری، ۴ مورد روستایی و ۱۸ باب کتابخانه مشارکتی داریم که از ۳۳ کتابخانه شهری و روستایی ۳۰ باب فعال و سه مورد به علت فرسوده بودن ساختمان یا فرونشست، غیرفعال هستند.

خبر جدید  نظر جالب امیری درباره گیج شدن آمرابات: ما لرها روغن حیوانی می‌خوریم!

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با بیان اینکه کتابخانه شهدای کوهدشت یکی از سه مورد کتابخانه‌ای است که به علت فرسوده بودن غیرفعال شده، خاطرنشان کرد: یک بانک خصوصی پای کار آمده که آن را بازسازی کند.

انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد