دوشنبه, ۵ آبان , ۱۳۹۹
11:06:44 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در ۱۱ محله حاشیه‌نشین بروجرد چه می‌گذرد؟
در ۱۱ محله حاشیه‌نشین بروجرد چه می‌گذرد؟
نماینده بروجرد و اشترینان در مجلس گفت: حاشیه‌نشینی نتیجه فقر، بیکاری و نبود اشتغال پایدار در روستاهاست. به گزارش ایسنا، عباس گودرزی دراین‌باره گفت: حاشیه‌نشینی بسترساز و مولد آسیب‌های اجتماعی است و کاهش حاشیه‌نشینی مستلزم رفع نابرابری‌های اجتماعی است.   وی خاطرنشان کرد: روستاییان برای تأمین معیشت خود به‌ اجبار به مهاجرت روی آورده و حاشیه شهرها […]

نماینده بروجرد و اشترینان در مجلس گفت: حاشیه‌نشینی نتیجه فقر، بیکاری و نبود اشتغال پایدار در روستاهاست.

به گزارش ایسنا، عباس گودرزی دراین‌باره گفت: حاشیه‌نشینی بسترساز و مولد آسیب‌های اجتماعی است و کاهش حاشیه‌نشینی مستلزم رفع نابرابری‌های اجتماعی است.
 

وی خاطرنشان کرد: روستاییان برای تأمین معیشت خود به‌ اجبار به مهاجرت روی آورده و حاشیه شهرها را برای زندگی انتخاب می‌کنند که در این رابطه لازم است با توسعه اقتصاد روستایی مانع از گسترش حاشیه‌نشینی شد. مهاجرت روستاییان شیوع حاشیه‌نشینی را به دنبال داشته و در واقع پدیده مهاجرت عمده عامل گسترش حاشیه‌نشینی در کشور است.
 

خبر جدید  رویدادهای خبری یکشنبه 3 تیرماه مرکز لرستان

گودرزی تصریح کرد: برای کاهش حاشیه‌نشینی و همچنین تثبیت جمعیت روستایی باید بسترها و زیرساخت‌های لازم برای ماندگاری افراد در روستاها فراهم شود تا مهاجرت‌ها معکوس و ماندگاری روستاییان در روستاها افزایش یابد.

علی کورانی‌فرمعاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه بروجرد نیز دراین‌باره گفت: علاوه بر مشکلات باید اقدامات انجام‌شده را نیز بیان کرد. در کنار توجه به نقاط ضعف باید نقاط قوت و فرصت‎ها نیز موردتوجه جدی قرار گیرند که در این صورت دستیابی به اهداف بهتر میسر می‎شود.

کورانی‌فر با اشاره به مشکلات موجود در مناطق حاشیه‌نشین بروجرد گفت: در بودجه سال ۹۷ بودجه خوبی برای بافت‎های فرسوده و غیر مقاوم دیده است، از سویی فعالیت‎های درخور توجهی در مناطق حاشیه‎نشین در حال انجام است.

خبر جدید  فرودگاه خرم‌آباد در ایام نوروز تعطیل نیست

احمد گودرزیان، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری بروجرد نیز دراین‌باره اظهار کرد: ۱۱ محله حاشیه‌نشین در بروجرد وجود دارد که بالغ‌ بر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. این محله‌ها شامل همچون محله های ابراهیم‌آباد، دشت لاله، اسلام‌آباد، دره غریب، لرآباد، گوشه گاپله، سی متری انقلاب، گوشه چارچنار و … است.

وی بابیان اینکه در این محلات کارهای فرهنگی در حال انجام است، تصریح کرد: معضلات این مناطق شناسایی‌شده و در راستای رفع معضلات و توانمندسازی این مناطق اقداماتی در حال انجام است.

خبر جدید  لرستان ، بخش خبری 19:30دوشنبه 24 اردیبهشت

اگرچه شهر بروجرد شهر مهاجر فرستی است اما در سال‌های گذشته پذیرای بخشی از جمعیت روستاها و شهرهای کوچک و بزرگ استان بوده که برخی از این مهاجرت‌ها به رشد حاشیه‌نشینی در این شهر منجر شده است. بسیاری از ساکنان مناطق حاشیه‌ای از اقشار متوسط و پایین جامعه هستند و برخی مناطق حاشیه‌نشین به دلایل مختلف پذیرای افراد خلاف‌کار جامعه هستند.
انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد