جمعه, ۴ مهر , ۱۳۹۹
15:26:49 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دهه پایانی دی؛ آغاز مسابقات قرآنی هفته قرآن و عترت لرستان
دهه پایانی دی؛ آغاز مسابقات قرآنی هفته قرآن و عترت لرستان
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ رئیس گروه قرآن و عترت ارشاد لرستان گفت: مسابقات قرآنی هفته قرآن و عترت لرستان دهه پایانی دی‌ماه، با همکاری اتحادیه مؤسسات مردمی فرهنگی قرآن و عترت استان لرستان و سازمان تبلیغات اسلامی، برگزار خواهد شد.

به گزارش ایکنا از لرستان، منصور احمدی، رئیس گروه قرآن و عترت ادارهکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، امروز یکشنبه، دوم دیماه، در دومین جلسه کمیته قرآنی ستاد بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، که با حضور اعضای شورا و نمایندگان دستگاههای قرآنی برگزار شد، با اشاره به برگزاری هفته قرآن و عترت لرستان طی بهمن‎ماه امسال، گفت: استان لرستان در سالجاری برای دومینبار میزبان برگزاری هفته قرآن و عترت استان لرستان، در دهه اول بهمنماه است.
وی ادامه داد: این ادارهکل در طلیعه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی علاوهبر برنامههای مشارکتی، یکسری برنامهها در دست اجرا دارد که با هماهنگی دستگاههای اجرایی مانند تبلیغاتن اسلامی، اوقاف و امور خیریه، آموزش و پرورش، اتحادیه موسسات فرهنگی قرآن و عترت و دیگر دستگاههای قرآنی و فرهنگی برگزار میشود.
احمدی ادامه داد: در قالب هفته قرآن و عترت لرستان ١٤ جشنواره فرهنگی و هنری با موضوعات مرتبط با حوزه قرآن و عترت، مسابقات تخصصی قرآنی، همایشهای علمی و تخصصی در حوزه قرآن و عترت، محافل و مجالس انس با قرآنکریم، مجالس تفسیر و تدبر در قرآنکریم، همایش تجلیل از پیشکسوتان قرآنی استان و تجلیل از خانواده شهدا و چندین برنامه دیگر برگزار خواهد شد.
احمدی با اشاره به برگزاری هفته قرآن و عترت لرستان طی دهه اول بهمنماه سالجاری، عنوان کرد: مسابقات قرآن هفته قرآن و عترت استان نیز در رشتههای قرائت قرآن ویژه آقایان، ترتیلخوانی قرآنکریم ویژه بانوان، مسابقات شفاهی حفظ یک تا ٥ جزء قرآنکریم بانوان و اقایان ویژه افراد زیر ١٥ سال و مسابقات شفاهی حفظ ١٠ تا ٢٠ جزء قرآنکریم بانوان و اقایان، به دبیری اتحادیه تشکلها و مؤسسات فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت لرستان، برگزار خواهد شد.
رئیس گروه قرآن و عترت ادارهکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ادامه داد: فراخوان مجموعه جشنوارهها اوایل مردادماه در سراسر استان پخش شده و آثار خوبی در زمینههای مختلف جشنوارهها با موضوعات قرآنی تولید شده و اکنون مجموعه فرهنگی، هنری و قرآنی خوبی در دست داریم.
وی افزود: مسابقات قرآنی هفته قرآن و عترت لرستان دهه پایانی دیماه، با همکاری اتحادیه مؤسسات مردمی فرهنگی قرآن و عترت استان لرستان و سازمان تبلیغات اسلامی، برگزار خواهد شد. انتهای پیام
منبع :: http://lorestan.iqna.ir

خبر جدید  لفظ، مفهوم و حقیقت؛ مراتب فهم قرآنداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد