جمعه, ۲ آبان , ۱۳۹۹
16:12:01 - شنبه 24 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دولت الکترونیک منجر به کاهش فساد اداری در ادارات می‎شود
دولت الکترونیک منجر به کاهش فساد اداری در ادارات می‎شود
استاندار لرستان گفت: دولت الکترونیک منجر به کاهش فساد اداری در ادارات می‎شود و هوشمند سازی از مراجعه ارباب رجوع می‎کاهد و فعالیت‎های کارمندان را ساماندهی می‎بخشد. به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، سید موسی خادمی امروز در همایش استانی دبیرخانه هوشمند اظهار داشت: استفاده از فن‎آوری اطلاعات در کارهای دولتی اقدام مهمی در راستای […]

استاندار لرستان گفت: دولت الکترونیک منجر به کاهش فساد اداری در ادارات می‎شود و هوشمند سازی از مراجعه ارباب رجوع می‎کاهد و فعالیت‎های کارمندان را ساماندهی می‎بخشد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، سید موسی خادمی امروز در همایش استانی دبیرخانه هوشمند اظهار داشت: استفاده از فنآوری اطلاعات در کارهای دولتی اقدام مهمی در راستای رعایت حقوق شهروندی بوده و هوشمندسازی ادارات یکی از حقوق مردم است.

وی با بیان اینکه دولت الکترونیک منجر به کاهش فساد اداری در ادارات میشود، بیان کرد: هوشمند سازی از مراجعه ارباب رجوع میکاهد و فعالیتهای کارمندان را ساماندهی میبخشد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه در این سیستم از ابتدا معلوم است که نامه دست چه کسی و به کجا میرود، تصریح کرد: امروزه در تمام دنیا این روال وجود دارد چراکه امتیازات زیادی دارد. همچنین از دیگر مزایای طرح این بوده که معلوم نمیشود نامه از طرف چه کسی است.

وی با بیان اینکه سعی داریم از دولت الکترونیک به سمت دموکراسی الکترونیک برویم، عنوان کرد: اصل مردمسالاری، نظرخواهی از مردم در تمام موارد است که باید این کار انجام گیرد و قرار است در آینده انجام شود؛ دولت الکترونیک جنبههای زیادی دارد که میتوان به رابطه دولت با دولت، دولت با فعالان کسب و کار و دولت با مردم اشاره کرد؛  حداقل کار اولیهای که باید انجام شود بهبود رابطه دولت با دولت است که به صورت الکترونیکی، سادهترین آن اتوماسیون اداری است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه اتوماسیون اداری به لحاظ سطح طبقهبندی پایین‌ترین و از حداقلهای سازمان است که در آن ماندهایم و به طور کامل انجام نشده است، تصریح کرد: در این راستا باید خیلی کار کنیم و هنوز عقب ماندهایم. می‌بایست تمام سعی خود را به کار بندیم تا جایگاه استان ارتقا یابد.

خادمی اظهار داشت: سیستمهای تعریف شده باید به زبان مدیران باشند چراکه هم اکنون هوشمندسازی کم بوده و سوابق به خوبی پاراف نمیشوند. طبقهبندی نامهها انجام نمیشود و تمام مکاتبات به یک جا میروند که ممکن است با هم همخوانی نداشته باشند؛ باید نرمافزارهای جامعی طراحی شوند تا اثربخشی بالایی داشته باشند و قدرت آنها بهبود یابد.

استاندار لرستان بیان کرد: درحال حاضر در میانه مسیر برای مکاتبات اداری از طریق اتوماسیون اداری نیاز به استفاده از کاغذ وجود دارد و باید در چند مرحله از آن پرینت گرفته شود که در عمل استفاده از کاغذ را افزایش میدهد.

خادمی گفت: برای تولید هر یک برگ کاغذ A4 حدود ۱۰ تا ۱۲ لیتر آب نیاز است که باید برای کاهش آن روند هوشمندسازی به خوبی و کامل انجام شود. امیدواریم که بتوانیم این کار را به خوبی انجام دهیم و جایگاه استان را بهبود ببخشیم.

 در پایان این مراسم از دستگاه‌های برتر حوزه دولت الکترونیک تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

خبر جدید  کمک‌های خیرین سلامت باید به سمت اقدامات پیشگیرانه هدایت شوندداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد