پنج شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۹
10:26:01 - جمعه 2 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رشد فضائل اخلاقی دانش‌آموزان؛ رسالت مربیان پرورشی
رشد فضائل اخلاقی دانش‌آموزان؛ رسالت مربیان پرورشی
گروه فرهنگی ـ سرپرست آموزش و پرورش لرستان مهم‌ترین رسالت مربیان تربیتی را تعمیق باورهای اعتقادی و رشد فضائل اخلاقی دانش‌آموزان بیان کرد و گفت: مربیان تربیتی با اخلاق حسنه، رفق، مدارا و دلسوزی می‌توانند در دل‌های دانش‌آموزان نفوذ کنند و آنان را به سمت ارزش‌های دینی و انقلابی هدایت کنند. به گزارش ایکنا از […]

گروه فرهنگی ـ سرپرست آموزش و پرورش لرستان مهم‌ترین رسالت مربیان تربیتی را تعمیق باورهای اعتقادی و رشد فضائل اخلاقی دانش‌آموزان بیان کرد و گفت: مربیان تربیتی با اخلاق حسنه، رفق، مدارا و دلسوزی می‌توانند در دل‌های دانش‌آموزان نفوذ کنند و آنان را به سمت ارزش‌های دینی و انقلابی هدایت کنند.

به گزارش ایکنا از لرستان، سید احمدعلی موسوی‌نیا، سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش لرستان پنج‌شنبه، دهم اسفند در جمع مربیان پرورشی لرستان با بیان این‌که برای شکوفایی فضائل اخلاقی دانش‌آموزان باید از روش‌های تربیتی کارآمد و تاثیرگذار استفاده شود، گفت: مربیان و معاونین پرورشی باید الگوهای رفتاری دانش‌آموزان باشند و باور کنند که بیش‌از گفتارو کلام، رفتار آنها در دانش‌آموزان تاثیر دارد.
وی به فلسفه وجودی تاسیس امورتربیتی هم اشاره کرد و ادامه داد: نهاد امور تربیتی با هدف گسترش و تعمیق ارزش‌های انقلاب اسلامی در نظام آموزش و پرورش كشور شروع به شكل‌گیری كرد و امروز با گذشت بیش‌از سه دهه می‌بایست شاهد اعمال روش‌های تربیتی هدفمند، نظام‌مند و کارشناسی در مدارس باشیم .
موسوی‌نیا با تاکید بر این‌که نهاد امور تربیتی اندیشه‌های دینی را در قالب اندیشه‌های ناب اسلامی ترویج کند، یادآور شد: در قالب استفاده از هنر و ظرافت‌های هنری می‌توان ضمن انتقال مفاهیم ناب اسلامی از ورود تفکرات انحرافی در میان نسل جوان و نوجوان جلوگیری کرد .

خبر جدید  کسب 2 رتبه برتر توسط لرستان در مسابقات کشوری قرآن‌ دستگاه قضایی

رشد فضائل اخلاقی دانش‌آموزان؛ رسالت مربیان پرورشی

وی در ادامه بر این نکته تاکید کرد که مربیان تربیتی رسالت سنگینی برای هدایت دانش‌آموزان بر عهده دارند، اضافه کرد: مربیان تربیتی با اخلاق حسنه، رفق، مدارا و دلسوزی می‌توانند در دل‌های دانش‌آموزان نفوذ کنند و آنان را به سمت ارزش‌های دینی و انقلابی هدایت کنند .
موسوی‌نیا با اشاره به این‌که امروز دشمن از جنگ نرم برای هجمه قرار دادن اندیشه‌های نسل جوان استفاده می‌کند، تصریح کرد: مربیان امروز رسالتی خطیرتر از گذشته به عهده دارند و ضرورت دارد تا خود را به علوم، فنون و هنرهای نوین مجهز کنند تا بتوانند متناسب با ذائقه و علائق دانش‌آموزان نقش‌آفرینی کنند.
وی با تاکید بر این‌که نباید تصور شود که تربیت صرفاً در حوزه مسئولیت مربیان تربیتی است، اظهارکرد: تربیت یک وظیفه همگانی است و ضرورت دارد تا در این امر خطیر و مهم از ظرفیت خانواده و سایر نهادهای فرهنگی هم هوشمندانه استفاده شود و نوعی هماهنگی در اعمال روش‌های تربیتی در مدرسه، خانواده و جامعه به وجود آید .
موسوی‌نیا در خاتمه به نقش بهره‌گیری از معارف قرآن و عترت در تربیت اسلامی نسل جوان و آینده‌ساز اشاره کرد و ادامه داد: همه دانش‌آموزان را نمی‌توان با یک روش تربیت کرد و لازم است که مربیان تربیتی از روش‌های متناسب و تاثیرگذار برای تربیت و پرورش دانش‌آموزان استفاده کنند.

خبر جدید  افزایش 84 درصدی مجوز سقط درمانی در لرستان

بر چسب ها:


داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد