شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹
1:26:59 - دوشنبه 24 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رویکرد جهاد دانشگاهی ارائه آمارهای دقیق بر پایه تحقیقات علمی است
رویکرد جهاد دانشگاهی ارائه آمارهای دقیق بر پایه تحقیقات علمی است
مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری لرستان گفت: جهاد دانشگاهی می‎تواند در حوزه درمان سرطان سینه کار کند.

مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری لرستان گفت: جهاد دانشگاهی می‎تواند در حوزه درمان سرطان سینه کار کند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، ناهید پرویزپور در جلسه با بانوان شاغل در جهاد دانشگاهی استان اظهار کرد: جهاد دانشگاهی یکی از نهادهایی است که بعد از انقلاب اسلامی و به فرمان امام خمینی(ره) در راستای فعالیت‎های پژوهشی، علمی و تحقیقاتی تشکیل شد.

وی با بیان اینکه امروز شاهد اقدامات بسیار ارزنده‎ای از سوی این نهاد در جامعه هستیم، افزود: رویکرد جهاد دانشگاهی، استفاده از نیروهای توانمند و ارائه راهکارهای زیرکانه و آمارهای دقیق بر پایه تحقیقات علمی است.

پرویزپور ادامه داد: باعث خوشحالی است که یک سوم نیروهای این نهاد در لرستان را بانوان تشکیل داده‎اند و گزارش عملکرد نشان می‎دهد که چه ظرفیت‎های خوبی در این بخش داریم.

مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری لرستان با بیان اینکه مقالات خوبی در حوزه بانوان و خانواده تهیه شده است، گفت: حدود ۴۹٫۳ درصد جامعه استان را زنان تشکیل می‎دهند که بالای ۸۶۰ هزار نفر است. این افراد شامل اقشار مختلفی هستند که هر کدام انتظارات خاص خود را دارند؛ جهاد دانشگاهی می‎تواند با نظرسنجی و نیازسنجی و ارزیابی توقعات آنان راهکارهای خود را ارائه بدهد و برای توانمند سازی آنان به فاز اجرایی وارد شود.

خبر جدید  40 روز اخیر فقط یک محموله گوشت گرم وارد لرستان شده!

وی جهاد دانشگاهی را یک سازمان فعال علمی عنوان کرد که می‎‏تواند در حوزه زنان با اداره کل بانوان هم‎افزایی داشته باشد، اضافه کرد: یک درصد از اعتبار ادارات سهم پژوهش است که این نهاد انقلابی می‎تواند با تعاملات ارزنده از آن استفاده کند و ضمن نیازسنجی وضعیت بومی استان، تحقیقاتی را در حوزه بانوان انجام دهد.

پرویزپور تاکید کرد: در این حوزه می‎توان در راستای ارتقای وضعیت بانوان اقدام کرد و با توجه به تجزیه و تحلیل‎های صورت گرفته باید گفت که چالش‎های زیادی در بخش زنان وجود دارد که در این رابطه دستاوردهای خوبی نیز داشته‎ایم اما جای کار دارد.

مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری لرستان با اشاره به اینکه حوزه زنان تاحدودی مغفول مانده است، ادامه داد: جهاد دانشگاهی لرستان اقدامات خوبی به خصوص در بحث حرفه‎آموزی، اشتغال زایی و بهبود معیشت بانوان و خانواده انجام داده و طرح مشاغل خانگی از جمله برنامه‎هایی است که توسط این نهاد پیگیری می‎شود که تاثیر بسزایی در ایجاد شغل بانوان دارد.

خبر جدید  لرستان در تورم کالاهای غیر خوراکی رتبه نخست را دارد

وی با بیان اینکه دولت تلاش خوبی در راستای اشتغال‎زایی داشته و تعادل جنسیتی را مدنظر قرار داده است، گفت: دولت برای استخدام تمامی افراد محدودیت دارد و جهاد دانشگاهی می‎تواند در راستای توانمندسازی آنان کار کند.

پرویزپور خاطرنشان کرد: در طرح مشاغل خانگی ۷۷ درصد متقاضیان را زنان تشکیل می‎دهند که در نوع خود قابل توجه است.

مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری لرستان بیان کرد: یکی از اهداف دولت در برنامه ششم توسعه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار است و توجه ویژه‎ای به این موضوع داشته‎ایم.

وی با اشاره به اینکه جمعیت قابل توجهی از زنان مبتلای به بیماران خاص هستند، افزود: این موضوع تلنگری است که هر کدام از ما ممکن است در معرض بیماری قرار گیریم. زنان قلب خانواده هستند و اگر ضربان آن به خوبی نزند تاثیراتش را خواهیم دید.

پرویزپور به بازدید از مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان اشاره کرد و گفت: اقدامات خوبی در این مرکز انجام شده که جای تقدیر دارد. خیلی از مشکلات در خانواده‎ها مربوط به ناباروری زوجین است که این مرکز می‎تواند در کاهش آنها موثر باشد.

خبر جدید  حرکت بانوی جودوکار، بار دیگر فرهنگ بالای ایرانیان را جهانی کرد

مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری لرستان با بیان اینکه در جلسه با دکتر ابتکار نبود یک درمانگاه و مرکز تخصصی ویژه درمان سرطان سینه مطرح شد، افزود: جهاد دانشگاهی با توجه به تجهیزاتی که دارد می‎تواند در این حوزه کار کند و در این رابطه مکاتباتی با رئیس این واحد داشتیم که با جذب اعتبارات در این حوزه کار خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه ایسنا و ایکنا امانت‎داری را در انعکاس اخبار خود رعایت می‎کنند، گفت: ایسنا در راستای ارتقای مشارکت‎های سیاسی و اجتماعی فعالیت‎های خوبی داشته و می‎توانند در حوزه بانوان نیز به ما کمک کنند.

پرویزپور بیان کرد: با توجه به اقداماتی که در حوزه بانوان صورت گرفته سن امید آنان به ۸۰ سال رسیده است.

مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری لرستان با بیان اینکه ۵۳۰۰ زن متخصص در کشور وجود دارد که سهم استان ۱۲۴ زن است، گفت: در حوزه اقتصاد نیز باید توجه ویژه‎ای به این قشر جامعه شود و نگاه حمایتی به آنان درست نیست.

انتهای پیام
منبع :: http://lorestan.isna.irداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد