شنبه, ۱۰ آبان , ۱۳۹۹
10:44:41 - چهارشنبه 28 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ساخت ۲۳۸ هکتار گلخانه در لرستان
ساخت ۲۳۸ هکتار گلخانه در لرستان
مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی لرستان از راه‌کارهای مواجه با بحران کم‌آبی در بخش کشاورزی را توسعه سطح زیر کشت گلخانه‌ای دانست و گفت: ۲۳۸ هکتار گلخانه در حال ساخت داریم. به گزارش ایسنا، حسین طولابی در خصوص شرایط اقلیمی و با توجه به توسعه کشت گلخانه‌ای در استان به احداث گلخانه‌ها و میزان اشتغال و سطح تولید […]

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی لرستان از راه‌کارهای مواجه با بحران کم‌آبی در بخش کشاورزی را توسعه سطح زیر کشت گلخانه‌ای دانست و گفت: ۲۳۸ هکتار گلخانه در حال ساخت داریم.

به گزارش ایسنا، حسین طولابی در خصوص شرایط اقلیمی و با توجه به توسعه کشت گلخانه‌ای در استان به احداث گلخانه‌ها و میزان اشتغال و سطح تولید در استان اشاره کرد و گفت: در استان ۲۳۸ هکتار گلخانه در حال ساخت است که از این میزان حدود ۱۱۸ هکتار سطح مفید است. در صورت تکمیل گلخانه‌ها ۴۴ هزار و ۵۰۰ تن در سال سطح تولید خواهند داشت و ۲۶۰۰ نفر به‌صورت مستقیم در آنها مشغول به کار خواهند شد.

خبر جدید  باران بهاری حریف گردوغبار نشد/مردم درهراس روزهای غبارآلود تابستان

وی افزود: قرار گرفتن قسمت عمده استان در منطقه خشک و نیمه خشک و کاهش نزولات آسمانی در سال‌های اخیر باعث ایجاد محدودیت‌های زیادی در توسعه کشت محصولات کشاورزی شده است.

طولابی افزود: یکی از راه‌کارهای مواجه با این بحران کم‌آبی در بخش کشاورزی جایگزینی برخی از محصولات آب بر با توسعه کشت در فضای متراکم و گلخانه‌ای است.

خبر جدید  رابطه‌های خویشاوندی؛ بیشترین درصد ‌ازدواج در لرستان

وی با بیان اینکه توسعه گلخانه‌ها از طرح‌های محوری و شاخص وزارت جهاد کشاورزی با هدف توسعه تولید، اشتغال و مدیریت منابع آبی است گفت: با توجه به کارایی و میزان تولید ۱۰ تا ۱۲ برابری در گلخانه‌ها و اشتغال بیشتر از ۱۰ نفر در هر هکتار، توسعه گلخانه‌ها جز طرح‌های اقتصاد مقاومتی و به‌عنوان یکی از طرح‌های مهم و استراتژی وزارت جهاد کشاورزی با هدف اشتغال، تولید و بهره‌وری مصرف آب‌وخاک در حال انجام است.

خبر جدید  مدرسه علمیه معصومیه(س) خرم‌آباد میزبان تفسیر آیت‌الله میرعمادی

این مسئول اضافه کرد: ما نیز در استان بر اساس همین سیاست‌ها و رویکردهای بالادستی و با توجه به شرایط اقلیمی و محیطی در استان سعی بر توسعه کشت گلخانه‌ای داریم.
انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد