شنبه, ۱۰ آبان , ۱۳۹۹
10:07:22 - سه‌شنبه 6 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سالانه ۱۸ هزار نفر در جاده‌های کشور جان خود را از دست می‌دهند
سالانه ۱۸ هزار نفر در جاده‌های کشور جان خود را از دست می‌دهند
رئیس هیئت مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها گفت: توسعه اقتصادی کشور مرهون تلاش رانندگان حرفه‌ای است. به گزارش ایسنا، محمد بخارایی در اولین جشنواره ایمنی رانندگان حرفه‌ای استان اظهار کرد: توسعه اقتصادی کشور مرهون تلاش رانندگان حرفه‌ای است که جان و خانواده خود را وقف خدمت به مردم کرده‌اند و ایمنی مهم‌ترین شاخص حمل و […]

رئیس هیئت مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها گفت: توسعه اقتصادی کشور مرهون تلاش رانندگان حرفه‌ای است.

به گزارش ایسنا، محمد بخارایی در اولین جشنواره ایمنی رانندگان حرفه‌ای استان اظهار کرد: توسعه اقتصادی کشور مرهون تلاش رانندگان حرفه‌ای است که جان و خانواده خود را وقف خدمت به مردم کرده‌اند و ایمنی مهم‌ترین شاخص حمل و نقل است اما متاسفانه علیرغم دستیابی به عمده زیرساخت‌ها، هنوز در کاربرد آن دچار ناهنجاری هستیم و روزانه شاهد کشته و مجروح شدن مسافران و رانندگان در تصادفات جاده‌ای هستیم.

وی برگزاری یادمان قربانیان تصادفات، توسعه زیرساخت‌ها و کارهای اجرایی و جشنواره‌های تجلیل از رانندگان حرفه‌ای را گامی موثر در احیای منزلت رانندگان و کاهش تلفات جاده‌ای دانست و اضافه کرد: رانندگان حرفه‌ای ۵۰درصد کاربران جاده‌ را تشکیل می‌دهند در حالی که تنها در ۱۰درصد تصادفات جاده‌ای دخیل هستند.

خبر جدید  اهدای ۵۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند لرستانی

بخارایی با بیان اینکه در واقع رانندگان حرفه‌ای الگوی رانندگی به شمار می‌روند، خاطرنشان کرد: اولین جشنواره ایمنی رانندگان حرفه‌ای سال گذشته به‌صورت ملی برگزار شد و در سال جاری تصمیم گرفتیم که ابتدا جشنواره‌ها در سطح استانی برگزار شوند تا روند انتخاب رانندگان حرفه‌ای برتر در حوزه ایمنی بهتر شود و برگزیدگان استانی در سطح ملی ارزیابی و در نهایت تعدادی از رانندگان حرفه‌ای برتر در کشور معرفی و مورد تجلیل قرار گیرند.

رئیس هیئت مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های کشور تاکید کرد: همه به‌دنبال حمل و نقل بدون حادثه هستیم و باید ضمن رعایت قوانین، پرهیز از تخلفات، استانداردسازی خدمات جاده‌ای، سفیر ترویج ایمنی و مطالبه‌گر حق ایمنی برای شهروندان باشیم.
 

خبر جدید  زیبا نشان دادن دنیا؛ از ابزارهای غفلت شیطانی

عباس شرفی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان نیز در این مراسم گفت: اولین جشنواره ایمنی رانندگان حرفه‌ای با هدف تعمیم فرهنگ رانندگی ایمن به تمام کاربران جاده و با حمایت انجمن طرفداران ایمنی راه‌ها در استان لرستان برگزار شد که در قالب آن از بین ۱۸ هزار راننده حرفه‌ای استان عملکرد افرادی که مستندات خود را برای شرکت در این جشنواره فرستاده بودند در طول شش ماه مورد ارزیابی داوران قرار گرفت و در نهایت ۱۰ نفر به عنوان برگزیده شناخته شدند.

خبر جدید  آتش‌سوزی در قهوه‌خانه‌ای در اهواز

وی اظهار کرد: سوانح جاده‌ای در کشورهای در حال توسعه به ویژه ایران در مقایسه با کشورهای توسعه یافته، بسیار زیاد است به‌طوری که سالانه ۱۸هزار نفر در کشور به‌دلیل سوانح جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند، بنابراین ضرورت دارد ایمنی در سرلوحه برنامه‌های حمل و نقل قرار گیرد.

شرفی با اشاره به اینکه انسان٬ وسیله نقلیه و ‌جاده سه عامل اصلی در وقوع تصادفات هستند، افزود: با توجه به نقش عامل انسانی در بیش از ۷۰ درصد تصادفات جاده‌ای، نیاز است همه مسئولان، دانشگاهیان و دست اندرکاران ایمنی، مردم را نسبت به این خطر آگاه کنند تا تاثیر عامل انسانی کاهش یابد.
انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد