جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹
14:47:40 - دوشنبه 5 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرانه فصای مطالعه در لرستان یک متر است/ فعالیت ۳۰ کتابخانه در لرستان
سرانه فصای مطالعه در لرستان یک متر است/ فعالیت ۳۰ کتابخانه در لرستان
گروه فرهنگی ـ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با بیان این‌که سرانه فصای مطالعه در لرستان به‌ازای هر صد نفر یک متر است، اظهارکرد: در لرستان به میزان ۷ متر با حد مطلوب فاصله داریم. به گزارش ایکنا از لرستان، علی جهان‌آرا، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان، امروز دوشنبه، ۱۴ اسفند در نشست خبری با اصحاب رسانه […]

گروه فرهنگی ـ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با بیان این‌که سرانه فصای مطالعه در لرستان به‌ازای هر صد نفر یک متر است، اظهارکرد: در لرستان به میزان ۷ متر با حد مطلوب فاصله داریم.

به گزارش ایکنا از لرستان، علی جهان‌آرا، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان، امروز دوشنبه، ۱۴ اسفند در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این‌که خبرنگاران سفیران اطلاع‌رسانی و چشم بینای جامعه هستند، گفت: اصحاب رسانه‌ انتقال‌دهنده صادقی در خصوص ارتباطات مردم و مسئولان هستند
وی با اشاره به این‌که ظرفیت خبرگزاری‌ها یک شاخص برای تراز کردن فعالیت‌های مسئولان است، تصریح کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی، یک نهاد فرهنگی با کارکرد فرهنگی است و هدف آن افزایش سرانه مطالعه و افزایش دانایی در کشور است.
جهان‌آرا گفت: باید طبق تعریفی که برای گسترش فعالیت‌های داریم هر دستگاه باید به‌نوعی در افزایش سرانه مطالعه تعامل داشته باشد.

خبر جدید  تلاش برای کاهش حداکثری هزینه زوار اربعین سال جاری

مسئولان تعامل بیشتری با نهاد کتابخانه‌ها داشته باشند

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان با بیان این مطلب که شورای فرهنگ عمومی به این نکته توجه دارند که مسئولان تعامل بیشتری با نهاد داشته باشند، ادامه داد: طرح کتابخانه‌گردی همزمان با ۱۷ اسفند در تمام کتابخانه‌ها اجرا می‌شود به همین منظور از همه مدیران دعوت شده است تا در این راستا همکاری کنند.
وی به استقرار ۱۳ کتابخانه در سطح استان اشاره و تصریح کرد: از این تعداد ۲ کتابخانه در خرم‌آباد و ۲ کتابخانه در بروجرد مستقر هستند و هدف اصلی آنان افزایش سطح تعاملات فرهنگی است.
جهان آرا با تاکید بر تخصیص اعتبار برای نهاد کتابخانه‌های عمومی لرستان، خاطرنشان کرد:
فردا دوشنبه، ۱۵ اسفند تمام کتابداران نویسندگان و ناشران استان با نماینده ولی‌فقیه در لرستان دیدار می‌کنند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان در خصوص پراکنش کتابخانه های عمومی لرستان نیز گفت: ما سه نوع کتابخانه شهری روستایی و مشارکتی داریم به طوری که در استان ۲۹ باب کتابخانه شهری، ۴ باب کتابخانه روستایی و ۱۸ باب کتابخانه مشارکتی وجود دارند اما ۳۰ کتابخانه در استان فعال هستند.
وی با بیان این‌که قرارداد مقاوم‌سازی کتابخانه حضرت مهدی(عج) با یک شرکت مهندسی بسته شده است، تصریح کرد: کتابخانه اندیشه الیگودرز به دلیل فرسودگی بنا تعطیل شده است.
جهان‌آرا افزود: در استان به‌ازای هر صد نفر ۲ نفر عضو کتابخانه دارند، این در حالی‌است که استقبال از سالن‌های کتابخانه در ایام کنکور بیشتر می‌شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان با بیان این‌که سرانه فضای مطالعه در لرستان به‌ازای هر ۱۰۰ نفر یک متر است، تصریح کرد: متراژ ۷ متر تا رسیدن به حد استاندارد فاصله داریم.
وی ادامه داد: سرانه میزان کتاب به ازای هر صد نفر تعداد ۳۰ کتاب است در صورتی که باید این رقم ۳۰۰ جلد کتاب باشد.
جهان‌آرا گفت: سرانه دسترسی به کتابخانه باید به‌ازای هر ۲۵ هزار نفر یک کتابخانه باشد اما ما در استان به ازای هر ۶۰ هزار نفر یک کتابخانه داریم.

خبر جدید  دبیرخانه مرکز توسعه خواهر شهرهای ایران در بروجرد ایجاد می‌شود

انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد