یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
17:53:06 - یکشنبه 18 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سیاست صحیح اقتصادی رمز تداوم حکومت است
سیاست صحیح اقتصادی رمز تداوم حکومت است
نماینده ولی فقیه در لرستان  گفت: بنا بر سیره حضرت علی سیاست صحیح اقتصادی رمز تداوم حکومت بوده و در مقابل سیاست غلط و ضعیف آفت حکومت‌ها است.  به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، آیت الله سید احمد میرعمادی امروز در نهمین همایش بین المللی سیره علوی در خرم‌آباد،  با اشاره به برگزاری سالانه این […]

نماینده ولی فقیه در لرستان  گفت: بنا بر سیره حضرت علی سیاست صحیح اقتصادی رمز تداوم حکومت بوده و در مقابل سیاست غلط و ضعیف آفت حکومت‌ها است.

 به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، آیت الله سید احمد میرعمادی امروز در نهمین همایش بین المللی سیره علوی در خرم‌آباد،  با اشاره به برگزاری سالانه این همایش توسط دانشگاهها و بنیاد بین المللی غدیر اظهار داشت:  امسال توسط جهاد دانشگاهی برگزار شده است.

 

وی افزود: در دوران حکومت امیرالمؤمنین اتفاقات مهمی افتاده که برای تمام بشریت راهگشا است.

 

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: در همایش سیره علوی در لرستان ۳۰۰ موضوع و ۴۰ سرفصل مورد بررسی قرار گرفته است.

 

وی شناخت سیاست‌های اقتصادی دوران حکومت حضرت علی را بسیار مهم دانست و ادامه داد: بنا بر سیره حضرت علی سیاست صحیح اقتصادی رمز تداوم حکومت بوده و در مقابل سیاست غلط و ضعیف آفت حکومت‌ها است.

 

وی خاطرنشان کرد: اولین سیاست اقتصادی حضرت علی اصلاح اقتصادی و مبارزه با فساد اقتصادی و اداری بود.

 

آیت الله میرعمادی گفت: متاسفانه امروز با وجود تاکید مقام معظم رهبری مبارزه با فساد اقتصادی کند است و علت آن ذی‌نفع بودن عده‌ای است.

 

وی تاکید کرد: برای مبارزه با فساد اقتصادی باید هزینه داد و باید به این موضوع به صورت جدی پرداخته شود.

 

امام جمعه خرم آباد عنوان کرد: همانگونه که حضرت علی تاکید داشتند ثروت‌های عمومی باید به صورت عادلانه تقسیم شود اما متاسفانه امروز معادن، نفت و ثروت‌های عمومی در اختیار عده‌ای خاص است.

 

وی تقسیم عادلانه در آمدهای عمومی را از دیگر ویژگی‌های حکومت حضرت علی (ع) برشمرد و تصریح کرد: از دیگر سیاست‌های اقتصادی حضرت امیر جلوگیری از دست‌ودل بازی در اموال است که بعضی‌ها در بخشش اموال عمومی دست و دل باز هستند.

 

آیت الله میرعمادی اظهار داشت: از مهم‌ترین سیاست علی (ع) چگونگی دریافت مالیات بوده است و همچنین بازرسی و نظارت مستقیم از دیگر سیاست‌های ایشان بود.

 

وی خاطرنشان کرد:حضرت علی خود به صورت میدانی ازوضعیت موجود در جامعه و بازار گزارش می‌گرفت، آیا امروز مسئولان ما خود از وضعیت موجود گزارش می‌گیرند یا به دیگران می‌گویند گزارش بگیرد.

انتهای پیام/

خبر جدید  رویدادهای خبری سه شنبه 10 بهمن ماه مرکز لرستان