پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹
21:29:06 - یکشنبه 9 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سیل جغرافیای تصادفات لرستان را تغییر داد/ معابر و پل‌هایی که بازسازی نشدند
سیل جغرافیای تصادفات لرستان را تغییر داد/ معابر و پل‌هایی که بازسازی نشدند
خرم‌آباد- رئیس پلیس راهور لرستان با اشاره به تخریب معابر شهرها در جریان سیلاب گفت: شهرداری‌ها همچنان برای بازسازی معابر اقدام نکرده‌اند، لذا در همین رابطه به دادستانی نامه نوشته‌ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ منوچهر مرادی ظهر امروز یکشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه معضلاتی که پس از وقوع سیل در سطح شهرها داشته ایم را احصا کرده و به شهرداری‌ها اعلام شده است، اظهار داشت: با گذشت نزدیک به سه ماه از سیل، هنوز شاهد اقدام عملی از جانب شهرداری در حوزه درون شهری و برون شهری نبوده ایم و معضلات کماکان وجود دارد و تاثیرش را بر تردد مردم گذاشته است.

جغرافیای تصادفات در استان تغییر کرده است

وی با بیان اینکه تا امروز ۱۳ درصد تصادفات فوتی در استان کاهش یافته و در بخش جرحی ها هم کاهش داریم اما جغرافیای تصادفات تغییر کرده است، تصریح کرد: تردد محور غرب از استان‌های کرمانشاه و کردستان و آذربایجان‌ها به سه راهی زانوگه و بابازید را داشته ایم که پس از سیل راه بسته شده و تردد به سمت هرسین به نورآباد تغییر کرده است.

۶ نفر فوتی طی یک ماه در محوری که قبل از سیل تلفات نداشته است

رئیس پلیس راهور لرستان با تاکید بر اینکه در اردیبهشت ماه ۶ نفر فوتی در مسیر کامیون‌هایی که به داخل شهر آمده‌اند و در بلوار ولایت داشته ایم که این میزان تلفات در این مسیر سابقه نداشته است، افزود: نمی‌خواهیم کسی را زیر سوال ببریم، اما کسانی که مسئولیت دارند باید دغدغه داشته باشند. لازم است نسبت به بازسازی معابر خسارت دیده از سیل اقدام شود. حتی نامه نوشته‌ایم به مرکز کشور تا در این رابطه کمک ملی به استان شود.

خبر جدید  افزایش ۲۹ درصدی آبگیری در سد «ایوشان»

اقدام مثبتی از جانب شهرداری خرم آباد ندیده‌ایم

سرهنگ مرادی با اشاره به اینکه تا این لحظه اقدام مثبتی از جانب شهرداری‌ها ندیده‌ایم، ادامه داد: از پایان سال ۹۷ تا کنون مسیر بلوار بهشت تخریب شده است و تمام جریان ترافیکی به هم ریخته است، راه مردم و مسیر تردد برای رسیدن به آرامستان بسته است، بارها به شهرداری گفته‌ایم اما اقدام مثبتی نشده است.

وی با بیان اینکه پل بهداری هم مسدود شده است. شاید قسمتی از کار ما در تقاطع باختر خلوت شده اما ترافیک به کوچه‌ها رسیده است، کوچه نفر رو امروز ماشین رو شده است، در این مسیرها کودک خردسال هم داشته ایم که دچار آسیب شده است، تصریح کرد: پل اناری تخریب شده و تبدیل به یک پرتگاهی شده که اگر شبانه موتور سیکلت به این مسیر برود از پرتگاه سقوط خواهد کرد.

خبر جدید  ستایش ۱۰ ساله در رودخانه دورود غرق شد

نگران این هستیم این وضعیت تا شروع مدارس ادامه یابد

رئیس پلیس راهور لرستان با تاکید بر اینکه نگران این هستیم این وضعیت تا شروع مدارس ادامه یابد، اگر این وضعیت سر و سامان داده نشود مشکل ساز می‌شود، افزود: در بخش برون شهری نیز پل کاکارضا تخریب شده و نزدیک به ۵ تا ۶ کیلومتر مسیر دو طرفه شده و خطراتی دارد. خودرویی که ۱۰۰ کیلومتر طی می‌کرد از استان ما خارج شود حالا باید ۲۵۰ کیلومتر را طی کند، همین امر باعث افزایش مشکلات و حوادث ترافیکی می‌شود.

سرهنگ مرادی با اشاره به اینکه همکاران ما با تمام توان برای تسهیل تردد مردم حضور دارند، یادآور شد: این در حالیست که حضور فیزیکی مأموران باید کم شود و تجهیزات افزایش یابد، اما در استان ما برعکس عمل می‌شود.

مصوبات شورای ترافیک به روز نیست و در موعد مقرر اجرا نمی‌شود

وی با بیان اینکه در حوزه تصادفات جرحی نیز طی سه ماهه سال جاری ۲۷ درصد کاهش داشته ایم اما باز هم تاکید می‌کنم که جغرافیای تصادفات تغییر کرده است، فوتی‌ها و جرحی ها در معابری است که سال گذشته شلوغ نبوده‌اند و تلفاتی از آنها گزارش نشده است، تصریح کرد: برای رفع مشکل معابر خسارت دیده از سیلاب به شهرداری نامه میزنیم اما به بهانه‌های مختلف عمل نمی‌شود، در خصوص ایجاد سرعت کاه بارها نامه زده‌ایم که عمل نشده و آن مورد هم که عملی می‌شود را انتقاد داریم.

خبر جدید  خسارت ۷۹۰ میلیارد تومانی سیلاب به زیرساخت‌های شهری خرم‌آباد

رئیس پلیس راهور لرستان با تاکید بر اینکه برخی مصوبات شورای ترافیک مربوط به سال ۹۲ بوده و امروز اجرا می‌شود، افزود: در اجرای مصوبات شورای ترافیک دچار مشکل هستیم. مصوبات آن به روز نیست و در موعد مقرر اجرا نمی‌شود.

سرهنگ مرادی خاطرنشان کرد: نامه نوشته‌ایم به دادستان تا به موضوع وضعیت معابر شهر و مشکلات آن ورود کنند.

کد خبر ۴۶۳۶۰۵۴


منبع :: سیل جغرافیای تصادفات لرستان را تغییر داد/ معابر و پل‌هایی که بازسازی نشدندداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد