سه شنبه, ۱۲ مرداد , ۱۴۰۰
8:40:38 - چهارشنبه 14 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شرکت ۲۵ هزار دانش‌آموز لرستانی در جشنواره «هویت ملی کودکان ایران اسلامی»
شرکت ۲۵ هزار دانش‌آموز لرستانی در جشنواره «هویت ملی کودکان ایران اسلامی»
گروه فرهنگی ـ معاون آموزش و پرورش لرستان از برگزاری جشنواره «هویت ملی کودکان ایران اسلامی» با حضور ۲۵ هزار دانش‌آموز لرستانی با هدف توجه به شکل‌گیری شخصیت، هویت فردی در سنین کودکی، آشنایی با فرهنگ بومی ـ محلی، آشنایی نوآموزان پیش‌دبستانی با آداب‌ و رسوم و مناسبت‌ها طی دهه فجر خبرداد. به گزارش ایکنا […]

گروه فرهنگی ـ معاون آموزش و پرورش لرستان از برگزاری جشنواره «هویت ملی کودکان ایران اسلامی» با حضور ۲۵ هزار دانش‌آموز لرستانی با هدف توجه به شکل‌گیری شخصیت، هویت فردی در سنین کودکی، آشنایی با فرهنگ بومی ـ محلی، آشنایی نوآموزان پیش‌دبستانی با آداب‌ و رسوم و مناسبت‌ها طی دهه فجر خبرداد.

به گزارش ایکنا از لرستان، سیداحمدعلی موسوی، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان سه‌شنبه، ۲۴ بهمن در جمع خبرنگاران با شااره به برگزاری جشنواره «هویت ملی کودکان ایران اسلامی»، فرهنگ را عامل سازنده هویت فردی و اجتماعی یک جامعه برشمرد و گفت: جشنواره هویت کودکان ایران اسلامی، به‌مناسبت گرامیداشت ایام‌الله دهه مبارک فجر با حضور ۲۵ هزار نوآموز پیش‌دبستانی لرستان برگزار شد.
وی افزود: دوره پیش‌دبستانی در شکل‌گیری شخصیت و هویت اسلامی ایرانی کودکان تاثیر بسزایی دارد و لازم است بستر لازم برای کسب شایستگی‌های نوآموزان با توجه به فطرت الهی و کرامت ذاتی و اکتسابی آنان فراهم شود، به‌گونه‌ای‌که صفات، توانمندی و مهارت‌هایی را کسب کنند که به تکوین هویت و ایفای نقش آگاهانه و اختیاری در زندگی فردی و اجتماعی آنان منتج شود.
موسوی هدف از برگزاری این جشنواره را توجه به شکل‌گیری شخصیت، هویت فردی در سنین کودکی، آشنایی با فرهنگ بومی ـ محلی، آشنایی نوآموزان پیش‌دبستانی با آداب‌ و رسوم و مناسبت ذکر کرد و ادامه داد: در این راستا برنامه‌های شاد و متنوع در چارچوب فعالیت‌های پیش‌دبستانی با تاکید بر بازی، شعر، قصه، کاردستی و نمایش خلاق با موضوع مؤلفه‌های هویت ملی در سطوح مختلف استانی، منطقه‌ای، مدرسه‌ای و کلاسی با همراهی خانواده‌ها، بخش‌های درون و برون‌سازمانی در ۲۴ شهرستان و منطقه استان برگزار شد.
نظری، رئیس اداره پیش دبستانی و دور اول آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان نیز در این رابطه، گفت: حیات طیبه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از مباحث حائز اهمیت در زمینه هویت اسلامی است که در معاونت آموزش ابتدایی با حساسیت و دقت دنبال می شود .
وی با تأکید بر آموزش فرهنگ و هویت گذشتگان، آموزه‌های دین مبین اسلام، آداب ‌و رسوم و مناسبت‌ها و نمادهای دینی و ملی متناسب با سن نوآموزان و اجرای بازی‌های محلی، اظهارکرد: باید تلاش کنیم در مدارس و مراکز پیش‌دبستانی هویت ایرانی و اسلامی برای دانش‌آموزان نهادینه شود.

خبر جدید  اعزام ۳ تیم پزشکی طرح شهید رهنمون به دلفان

انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب