پنج شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۴۰۰
12:12:20 - سه‌شنبه 20 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شناخت صحیح سیرۀ معصومین به فهم قرآن کمک می‌کند
شناخت صحیح سیرۀ معصومین به فهم قرآن کمک می‌کند
استاد حوزه و دانشگاه قم گفت: سیره معصومین برخاسته از ارادۀ خداوند و مطابق با قرآن کریم است ازاین‌رو شناخت صحیح سیرۀ آنان به فهم قرآن کمک می‌کند. به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، محمدمهدی نادری استاد حوزه علمیه قم به مناسبت عزاداری ایام فاطمیه (س) در جمع کارکنان و بسیجیان سپاه ناحیه شهرستان الشتر […]

استاد حوزه و دانشگاه قم گفت: سیره معصومین برخاسته از ارادۀ خداوند و مطابق با قرآن کریم است ازاین‌رو شناخت صحیح سیرۀ آنان به فهم قرآن کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، محمدمهدی نادری استاد حوزه علمیه قم به مناسبت عزاداری ایام فاطمیه (س) در جمع کارکنان و بسیجیان سپاه ناحیه شهرستان الشتر گفت: تردیدی وجود ندارد که سیرۀ معصومین (ع) با رفتار دیگران متفاوت‌تر است و نمی‌توان گفتار و رفتار ایشان را با افراد معمولی یکسان دانست، زیرا عملکرد معصومین (ع) دارای ویژگی‌ها و ظرافت‌هایی است که به‌هیچ‌وجه در رفتار دیگران یافت نمی‌شود.

وی با اشاره به خصوصیات سیرۀ پیامبر (ص) و معصومین عنوان کرد: یکی از خصوصیات سیرۀ پیامبر اکرم (ص) و معصومین (ع) آن است که رفتار آن بزرگواران بر اساس خواست و ارادۀ خداوند شکل‌گرفته است به‌گونه‌ای که همۀ گفتار و رفتار آنان مستند به وحی الهی هستند و خداوند در مورد پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند: هرگز از روی هوای نفس سخن نمی‌گوید آنچه می‌گوید چیزی جز وحی که بر او نازل‌شده نیست.

خبر جدید  ۳ هزار نیروی عملیاتی امداد و نجات در منطقه زلزله‌زده کرمانشاه فعالیت کرد/ فعالیت مطلوب تیم‌های عملیاتی لرستان در زلزله اخیر

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نادری با توجه به سیرۀ عملی پیامبر اکرم (ص) خاطرنشان کرد: سیرۀ پیامبر اکرم (ص) از ایمان همه‌جانبه‌اش به خداوند مایه گرفته است و در تمام احوال خداوند را می‌پرستید سیرۀ عملی پیامبر اکرم (ص) در عرصه عبادت و بندگی درواقع ترجمه‌ای از اسلام و قرآن به‌حساب می‌آمد و ایشان با آیات قرآن و سیرۀ عملی خویش عکس‌العمل مناسبی را در عصر جاهلیت از خودشان بروز دادند.

خبر جدید  ایجاد زیرساخت ورزشی سبب نشاط در جوانان می‌شود

وی با اشاره به سیره و روش امیرالمؤمنین (ع) تصریح کرد: بهترین و کامل‌ترین نمونه حکومت اسلامی بعد از پیامبر حکومت حضرت علی (ع) است تاریخ پرافتخار آن حضرت به‌ویژه در دوران حکمرانی کوتاهش گواه اجرای دقیق مبانی و تعالیم حیات‌بخش اسلام است ازاین‌رو سیره و روش حکومت وزندگی او بهترین نمونه و سرمشق برای تمام امرا و حکام اسلامی در طول تاریخ است.

استاد حوزه و دانشگاه قم با اشاره به عظمت حضرت زهرا (س) بیان کرد: در عظمت حضرت زهرا (س) همین بس که پدری چون حضرت محمد (ص) اولین فرد جهان هستی و مادری چون خدیجه کبری (س) یکی از زن‌های کامل جهان و همسری چون امیرالمؤمنین (ع) که برترین انسان بعد از پیامبر اکرم (ص) است و فرزندانی چون حسنین (ع) و زینبین (س) دارد، و سیرۀ فاطمی قابل‌دسترسی و پیروی برای همۀ انسان‌ها به‌ویژه زنان و دختران است.
وی با اشاره سخن خداوند به پیامبر در مورد خلقت حضرت زهرا (س) خاطرنشان کرد: خداوند متعال به پیامبر اکرم (ص) فرمودند: ای پیامبر، اگر تو نبودی هستی را نمی‌آفریدم، و اگر علی نبود تو را هم خلق نمی‌کردم و اگر فاطمه نبود شما دو نفر را به وجود نمی‌آوردم.

خبر جدید  آخرین خبرها از پروژه زیرگذر «بهارستان»/ اعتبار جدید تزریق شد

انتهای پیام/داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب