جمعه, ۴ مهر , ۱۳۹۹
1:36:40 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شناسایی ۴۸۸ کودک کار در لرستان
شناسایی ۴۸۸ کودک کار در لرستان
مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: ۱۱ دستگاه استان متولی توانمندسازی کودکان کار هستند اما متاسفانه این امر تنها به دوش بهزیستی است.

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: ۱۱ دستگاه استان متولی توانمندسازی کودکان کار هستند اما متاسفانه این امر تنها به دوش بهزیستی است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، فاطمه زهرا توکلی در کارگروه اجتماعی، فرهنگی و شورای راهبردی جمعیت استان با بیان اینکه زنگ خطر کودکان کار در شهرهای بزرگ به صدا درآمده و در سال ۸۴ هیأت وزیران مصوبه‌ای برای ساماندهی آنان داشته است، اظهار کرد: ۱۱ دستگاه متولی سازماندهی کودکان کار هستند و سوالی که اینجا مطرح می‌شود این است که چرا سازمان بهزیستی به عنوان متولی شناخته می‌شود جای بحث دارد.

خبر جدید  خطر دکل مخابراتی بیشتر است یا تلفن همراه؟

وی بیان کرد: ساماندهی کودکان کار در استان تبدیل به مطالبه عمومی شده است.

توکلی اضافه کرد: تعدادی از این کودکان کار شناسایی شده و بخشی از این افراد مهاجر بودند.

مدیرکل بهزیستی لرستان با بیان اینکه براساس آخرین شناسایی ۴۸۸ کودک کار در استان داریم، یادآور شد: از این تعداد ۹ نفر تحت پوشش کمیته امداد بودند و ۶۶ نفر آنها مستمری‌شان برقرار است.

خبر جدید  آسیب به زمین‌های کشاورزی 11 شهرستان/ حذف بیش از 14 هزار پرونده قابل توجیه نیست

وی با اشاره به اینکه این سازمان به تنهایی اقدام به تأسیس سه مرکز نگهداری از این کودکان در خرم‌آباد و بروجرد کرده است، افزود: ۴۱۷ میلیون تومان طی ۲ سال اخیر تحت عنوان کمک هزینه مدرسه، کمک هزینه معیشت، کارگاه‌های آموزش و تأسیس این سه مرکز هزینه شده است.

توکلی تصریح کرد: همچنین ۱۱۰ نفر از مادران این کودکان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فراگرفتند و ۵۰ نفر آنها موفق به کسب مدرک فنی و حرفه‌ای شدند و چنانچه کارفرمایی آنها را به کار گیرد آمادگی داریم تسهیلاتی را سازمانی در اختیار این کارفرما قرار دهیم تا این مادران اشتغال و این کودکان از چرخه کار خارج شوند.

خبر جدید  بازآفرینی 2316 واحد خود مالک و دولتی استان

وی اضافه کرد: با بیمارستان شفا قراردادی بسته‌ایم تا ۲۱۰ خدمات درمانی دریافت کنند.

مدیرکل بهزیستی لرستان تأکید کرد: اگر قرار است این کودکان توانمند و از آسیب‌ها دور شوند نیازمند همکاری جدی ۱۱ دستگاه متولی هستیم.

انتهای پیام
منبع :: http://lorestan.isna.irداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد