شنبه, ۵ مهر , ۱۳۹۹
13:15:14 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شوراها و دهیاران ظرفیت مناسبی در مبارزه با موادمخدر هستند
شوراها و دهیاران ظرفیت مناسبی در مبارزه با موادمخدر هستند
خرم آباد – ایرنا – دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: برنامه استفاده از ظرفیت شوراها و دهیاران در مبارزه با مواد مخدر بطور جامع و کامل در استان پیگیری و دنبال می شود.

به گزارش ایرنا، مجتبی بیرانوند روز یکشنبه در نشست شورای مبارزه با موادمخدر لرستان که در محل دفتر معاونت سیاسی استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: استفاده از موادمخدر بنوعی همه لایه های اجتماعی و شهر و روستا را با چالش جدی مواجه کرده که برای کاستن تهدیدهای این چالش برنامه هایی انجام شده و باید از تمام ظرفیت های موجود بهره گرفت.
وی افزود: موضوع مشارکت دهیاران و شوراهای روستا در مبارزه با مواد مخدر سال گذشته به ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام شد و در برخی استان ها بصورت پراکنده دنبال می شود اما در لرستان بطور جامع و کامل اجرا می شود.
بیرانوند با بیان اینکه شوراها و دهیاران باید مجری برنامه های دولت باشند، گفت: روستاها که مولد و تولید کننده هستند در بخش های مختلف کشاورزی و دامپروری اکنون با چالش مواد مخدر و اعتیاد درگیر هستند.
به گفته وی برای کنترل این معضل باید از تمام ظرفیت ها و از توان سمن های اجتماعی نیز بهره گرفت.
غلامرضا عبدالهی مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری لرستان نیز در این نشست گفت: اعتیاد و مواد مخدر یکی از چالش های عمده جوامع امروزی و از جمله در روستاهاست که باید بصورت ویژه و خاص به آن پرداخته شود.
وی اظهار داشت: توسعه روستایی موضوعی چند وجهی است که صرفا شامل توجه به امور عمرانی نیست و اقدامات خوبی طی سال های اخیر در ابعاد مختلف آموزش، بهداشت، فعالیت های عمرانی انجام شده اما همچنان شاهد مهاجرت روستائیان به شهر و مشکلات و آسیب های مرتبط با حاشیه نشینی هستیم.
به گفته وی استفاده از مواد مخدر از سنتی به صنعتی در روستاها تغییر یافته که باید تمام دستگاه ها ، مجموعه و سمن ها برای کنترل این چالش وارد عمل شوند.
وی با اشاره به وجود چهار هزار نفر عضو شوراهای روستا و هزار و ۴۰۰ دهیار در استان گفت: از این ظرفیت می توان در مبارزه با مواد مخدر بخوبی استفاده کرد.
عبدالهی افزود: در ۲ سال اخیر اعتبارات خوبی برای اشتغال پایدار در روستاها در نظر گفته شده است.
سرهنگ حسن خدایی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان لرستان در این نشست گفت: امسال چهار تن مواد مخدر در استان کشف شده و سه هزار نفر نیز دستگیر شده اند.
وی گفت: در مجموع حدود ۱۲ هزار نفر خرده فروش،عمده فروش، مصرف کننده مواد مخدر و معتادین را جمع آوری کرده ایم .
/۶۰۶۰/۱۹۲۰

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  مسن ترین زن ایران درگذشتداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد