دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰
10:41:50 - جمعه 23 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شورای راهبردی بسیج به‌دنبال ارائه راهکارهای عملیاتی و اجرایی به مدیران باشد
شورای راهبردی بسیج به‌دنبال ارائه راهکارهای عملیاتی و اجرایی به مدیران باشد
گروه فرهنگی ـ مدیرکل اموزش و پرورش لرستان با بیان این‌که شورای راهبردی بسیج با نگاه جامع‌نگر به‌دنبال ارائه راهکارهای عملیاتی و اجرایی به مدیران باشد، اظهارکرد: آموزش و پرورش متعلق به هیچ شخص یا گروهی نیست و این اشتباهی بزرگ است که اگر تصور کنیم با تخریب و تضعیف این نهاد به اهداف خود […]

گروه فرهنگی ـ مدیرکل اموزش و پرورش لرستان با بیان این‌که شورای راهبردی بسیج با نگاه جامع‌نگر به‌دنبال ارائه راهکارهای عملیاتی و اجرایی به مدیران باشد، اظهارکرد: آموزش و پرورش متعلق به هیچ شخص یا گروهی نیست و این اشتباهی بزرگ است که اگر تصور کنیم با تخریب و تضعیف این نهاد به اهداف خود می‌رسیم.

به گزارش ایکنا از لرستان، خدانظر دریکوند، مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در نشست مجمع سالانه شورای راهبردی بسیح فرهنگیان استان لرستان که پنج‌شنبه، سوم اسفند در پادگان امام حسین(ع) سپاه ابوالفضل(ع) برگزار شد، گفت: شورای راهبردی بسیج فرهنگیان باید با نگاهی عمیق، جامع و کلان‌نگر به‌دنبال آسیب‌شناسی مسائل و ارائه راهکارهای عملیاتی و اجرایی باشد.
وی سطحی‌نگری و نگاه صرف گروهی یا جناحی را ظلمی مضاعف به پیکره مقدس بسیج برشمرد و افزود: شورای راهبردی بسیج باید مسیر حرکت خود را گم نکند و خود را در چارچوب‌های محدود گروهی محصور نکند و با نگاه جامع‌نگر به‌دنبال ارائه راهکارهای عملیاتی و اجرایی به مدیران باشد.

جایگاه حساس و تاثیرگذار تعلیم و تربیت

دریکوند به جایگاه حساس و تاثیرگذار تعلیم و تربیت اشاره کرد و ادامه داد: آموزش و پرورش متعلق به هیچ شخص یا گروهی نیست و این اشتباهی بزرگ است که اگر تصور کنیم با تخریب و تضعیف این نهاد به اهداف خود می‌رسیم.
وی بر تقویت اعتمادسازی مردم به دستگاه تعلیم و تربیت تاکید کرد و گفت: بی‌اعتماد کردن مردم به آموزش و پرورش و ایجاد حس بدبینی نسبت به دستگاه تعلیم و تربیت آسیب‌هایی را در پی خواهد داشت که همگان از آن متضرر خواهند شد.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در ادامه به آسیب‌های اجتماعی در جامعه و تلاش دشمنان بر مایوس کردن نسل جوان، افزایش دین‌گریزی در آنان و بی‌هویتی در جوانان اشاره کرد و گفت: در تعلیم و تربیت نسل جوان و نوجوان دستگاه‌ها و نهادهای مختلفی نقش دارند و باید گفت که در انجام نقش و رسالت خود شاید قصوراتی هم انجام شده است.

خبر جدید  اطلاع رسانی نتایج جلسات ستاد تسهیل و اقتصاد مقاومتی ضعیف است

د

دریکوند تاکیدکرد: نمی‌توان همه تقصیرها را به یک نهاد یا دستگاه موکول کرد و باید با جسارت و شهامت بر این نکته تاکید کرد که در تربیت دینی و انقلابی نسل آینده‌ساز کوتاهی‌هایی صورت گرفته که هر دستگاه یا نهاد باید سهم خود را در این کوتاهی‌ها بپذیرد و برای جبران کم‌کاری‌ها یا خطاهای گذشته اقدام نماید.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان فرهنگ عذرخواهی را یک ارزش قلمداد کرد و افزود: آموزش و پرورش برنامه‌ها و فعالیت‌های مختلفی را برای کاهش آسیب‌های اجتماعی را اجرا می‌کند که از آن جمله می‌توان به آموزش مهارت‌های زندگی به دانش‌آموزان، سبک‌های فرزندپروری به والدین و برگزاری کارگاه‌های توانمندسازی اشاره کرد.
دریکوند به وجود بیش‌از ۱۷هزار فرهنگی بسیجی در آموزش و پرورش و ۱۶۰هزار دانش‌آموز بسیجی در مدارس اشاره کرد و گفت: اگر سخنان مدیران ارشد دستگاه تعلیم و تربیت را مرور کنید متوجه خواهید شد که محور تمام این سخنان سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است که مورد تایید و ابلاغ مقام معظم رهبری است و جفایی نابخشودنی است اگر بخواهیم تهمت‌هایی مانند اجرای سند ۲۰۳۰ را به دستگاه تعلیم و تربیت نسبت دهیم.

خبر جدید  حدیث‌نگاشت/اهمیت اصرار و پافشاری در دعا

شرکت ۱۷۰ هزار دانش‌آموز لرستانی در مسابقات قرآنی، فرهنگی و هنری

وی به برگزاری محفل انس با قرآن‌کریم با شرکت ۲ هزار نفر نخبه قرآنی، اعزام بیش‌از ۵۲۰۰ دانش‌آموز به اردوی راهیان نور و شرکت ۱۷۰هزار دانش‌آموز در مسابقات قرآنی، فرهنگی و هنری اشاره کرد و افزود: این اقدامات اهتمام دستگاه تعلیم و تربیت را نسبت به مبانی ارزشی و دینی نشان می‌دهد و نباید این موارد را نادیده گرفت.
دریکوند در ادامه به تلاش‌های نظام سلطه برای ایجاد تفرقه در بین نیروهای انقلاب و ایجاد بدبینی، یاس و ناامیدی در میان مردم اشاره کرد و افزود: هیچ چیزی مانند تفرقه برای کشور شکننده و آسیب‌زا نیست و باید به این نکته حساس و مهم توجه داشت کمااینکه باید نگاه شورای راهبردی نگاهی علمی و کارشناسی و خیرخواهانه باشد تا تاثیرات مثبتی بر جای بگذارد .
در ادامه این نشست اعضای شورای راهبردی بسیج فرهنگیان به آسیب‌شناسی چالش‌های موجود دستگاه تعلیم و تربیت پرداختند و برای تقویت و پیش‌برد بهتر اهداف به ارائه راهکارهای اجرایی خود پرداختند .

خبر جدید  کشف محموله قاچاق در لرستان

انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب