پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹
14:04:22 - یکشنبه 25 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شیوع طلاق در بین قشر تحصیل‌کرده/تدریس درس «تعلیم و تربیت خانواده» در دانشگاه
شیوع طلاق در بین قشر تحصیل‌کرده/تدریس درس «تعلیم و تربیت خانواده» در دانشگاه
گروه اجتماعی ـ معاون منابع انسانی و آموزش دادگستری لرستان با اشاره به این‌که در دانشگاه‌ها نه فقط دانشجویان رشته روانشناسی یا مشاوره بلکه باید درس تعلیم و تربیت خانواده تدریس شود، گفت: کسانی‌که برای طلاق به دادگستری مراجعه می‌کنند اکثراً دارای تحصیلات عالی هستند، پلیس، قاضی و دستگاه قضایی پس‌از وقوع وارد می‌شوند، توصیه […]

گروه اجتماعی ـ معاون منابع انسانی و آموزش دادگستری لرستان با اشاره به این‌که در دانشگاه‌ها نه فقط دانشجویان رشته روانشناسی یا مشاوره بلکه باید درس تعلیم و تربیت خانواده تدریس شود، گفت: کسانی‌که برای طلاق به دادگستری مراجعه می‌کنند اکثراً دارای تحصیلات عالی هستند، پلیس، قاضی و دستگاه قضایی پس‌از وقوع وارد می‌شوند، توصیه می‌شود بیشتر به امور خانوادگی دانشجویان در دانشگاه‌ها پرداخته شود.

به گزارش ایکنا از لرستان، رحیم عزیزی، معاون منابع انسانی و آموزش دادگستری لرستان امروز، ششم اسفند در همایش «آسیب‌های خانواده» که در سالن کنفرانس دانشگاه لرستان برگزار شد، با بیان این‌که صدها عامل برای پدیده طلاق در جامعه وجود دارد، اظهارکرد: در این جلسات، رابطه‌ای بین دانشگاه که تربیت‌کننده نسل آینده با دستگاه‌های اجرایی ایجاد می‌شود که کاری میمون و مبارک است و چنان‌چه دانشجویان تمایل داشته باشند برای حل مشکلات جامعه همکاری لازم را خواهیم داشت.
وی با بیان این‌که حل معضلات اقتصادی جامعه نه از دانشگاه ساخته است و نه از دستگاه قضایی، بیان کرد: دو نهاد داریم که اگر کار خود را درست انجام دهند می‌توانند معضلات جامعه را مرتفع کنند، یکی آموزش‌ و پرورش و دیگری آموزش عالی است.
عزیزی با اشاره به این‌که در دانشگاه‌ها نه فقط دانشجویان رشته روانشناسی یا مشاوره بلکه باید درس تعلیم و تربیت خانواده تدریس شود، افزود: کسانی‌که برای طلاق به دادگستری مراجعه می‌کنند اکثراً دارای تحصیلات عالی هستند، پلیس، قاضی و دستگاه قضایی پس‌از وقوع وارد می‌شوند، توصیه می‌شود بیشتر به امور خانوادگی دانشجویان در دانشگاه‌ها پرداخته شود.

خبر جدید  اختتامیه طرح «سودای بندگی» در خرم‎آباد برگزار می‏‌شود

رواج دروغ‌گویی و دروغ‌پردازی در جامعه

وی با انتقاد از این‌که در جامعه دروغ‌گویی و دروغ‌پردازی رواج یافته است، عنوان کرد: خانواده‌ای که با دروغ تشکیل می‌شود راه به‌جایی نمی‌برد.
معاون منابع انسانی و آموزش دادگستری لرستان نهاد آموزش عالی و آموزش‌وپرورش را دو رکن اصلی تربیتی جامعه قلمداد کرد و گفت: تعامل بین دانشگاه و دستگاه قضایی برای حل معضلات ضروری است کمااینکه اصل پیشرفت انسان‌ها در سایه رضای خداست.
عزیزی با طرح این سؤال که مشاوره‌های موجود در جامعه برای کسب رضای خداست یا برای کسب درآمد و شغل؟ تصریح کرد: قطعاً این مشاوره‌ها محلی برای کسب درآمد عده‌ای شده است و اگر دانشجویان رشته ‎‌های روانشناسی بتوانند مشاوره انجام دهند خیلی بهتر خواهد بود.
وی در پاسخ به این سؤال که چرا ازدواج‌های سنتی پایدارتر هستند، یادآور شد: والدین ما چنان‌چه با حقوق خود آشنایی نداشتند ولی افراد موفقی را تربیت کردند، چراکه معتقد بودند خانواده جایی برای گذشت و ایثار است.

خبر جدید  خرافات پایه علمی ندارد/ راه‌های مبارزه با این پدیده

انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد